Přidat na Seznam.cz  

Přiblížil se konec hotelu Černigov? Od února bez ubytování

Autor ~ LUPI 6. ledna 2020 | # 5 298 ZHLÉDNUTÍ

Pohled na podobu komplexu Rieger Plaza od cukrárny Kolibřík / Foto: RP

HRADEC KRÁLOVÉ – Konec hotelu Černigov naproti hlavnímu nádraží se možná přiblížil. V oficiálním rezervačním systému hotelu lze rezervovat pokoje pouze do konce ledna 2020, od února a dále již není ubytování v žádných balíčcích k dispozici, do půlky léta. Současný hotel má již dlouho vydaný platný demoliční výměr, nahradit ho má nový komplex Rieger Plaza společnosti CPI.

Vlastník CPI se netají tím, že chce, co nejdříve začít stavět, mělo by to být letos. Samotný hotel Černigov by měl být zbourán během tří až čtyř měsíců. Mělo by se tak stát do poloviny roku 2020, pokud nenastanou nějaké komplikace.

Nově hotel ponese název Clarion a bude mít čtyři hvězdičky. Navrhovaný hotel počítá se 162 pokoji s restaurací a wellness. Kongresový sál má pojmout 700 lidí. Vyšší podlaží poslouží čistě jako ubytovací s různými standardy pokojů. V nejvyšším podlaží pak bude umístěn prostor fitness a wellness centra se skybarem. V objektu bude 241 parkovacích míst, částečně určených pro veřejnost.

Společnost také rozjela jednání s potencionálními zájemci o kancelářské prostory, nabízí je na několika úrovních, kde se doslova píše.

„Dodání administrativního prostoru v projektu Rieger Plaza je možné do 24 měsíců. Budova zaujme místo po hotelu Černigov. Budova je lokalizována v centru a v její blízkosti se nachází jak autobusová zastávka, tak zastávka tramvaje (asi se zřejmě něco chystá, pozn. redakce). Dále je v okolí k nalezení hlavní pošta a nákupní centrum Aupark. Volné k nastěhování od měsíce června 2022,“ uvádí se v realitní nabídce se specializací pro office.

Kanceláře nejvyššího standardu mají pojmout až 1 200 lidí. Součástí nové výstavby bude v parteru 1 760 m2 obchodních ploch, vznikne nový vnitroblok se zelení a službami, věž hotelu s výškou 38,5 metrů nezastíní okolní zástavbu. Bude ale nižší než stávající budova Černigova. Z dálky tak Hradec přijde o typický věžák a pohledovou dominantu.

Je tak zřejmě čas si ještě budovu Černigova vyfotit jako památku, tedy v případě, pokud jste k ní cítili nějaký osobní vztah, protože jakmile se začne bourat, práce půjdou rychle a do čtyř měsíců už bude připraveno staveniště na další etapu.

AKTUALIZOVÁNO: Den po zveřejnění článku uvolnil hotel rezervace i na další měsíce včetně února, předtím byla možná rezervace jen do konce ledna 2020. Nyní do poloviny léta. S focením tak zatím není kam spěchat, aktuálně to vypadá, že bourání začne až na podzim.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  RT : 🚑 Anatolij Truhlář nasbíral přes 1600 modelů sanitek a většinu z nich můžete vidět na výstavě v Hradci Králové. Let…
  RT : Ulice Severní na Slezském předměstí v . Dodnes trasa trolejbusové linky č. 3. Cenné snímky britského autora…
  RT : Blesk z čistého nebe. Na Magistrát v dorazil dopis ze @SkupinaCEZ.ČEZ Teplárenská chce koup…
  Nefestivalový rok přeje opravě silnice okolo letiště a areálu Festivalparku. Cesta od Správčického rybníka po křižo…
  RT : Milé stromy, napijte se! I letos Technické služby v rozmístí u stromů v zavlažovací vaky. D…
  RT : Karanténa dusí taky Magistrát . V izolaci do 7. 8. je od dnešního odpoledne nám.primátora J. Bláha (@ODScz,…
  RT : Izolace. 16 úředníků KÚ v muselo do karantény kvůli tomu, že přišli do styku s kolegou z odboru d…

  11.876

  1.514

  1.266


  #PROUD ZPRÁV

  ~WEBKAMERY

  @MENU


  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Nové OC Hvězda

  Jižní propojení

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU