Přidat na Seznam.cz  

Pohled na podobu komplexu Rieger Plaza od cukrárny Kolibřík / Foto: RP

HRADEC KRÁLOVÉ – Konec hotelu Černigov naproti hlavnímu nádraží se možná přiblížil. V oficiálním rezervačním systému hotelu lze rezervovat pokoje pouze do konce ledna 2020, od února a dále již není ubytování v žádných balíčcích k dispozici, do půlky léta. Současný hotel má již dlouho vydaný platný demoliční výměr, nahradit ho má nový komplex Rieger Plaza společnosti CPI.

Vlastník CPI se netají tím, že chce, co nejdříve začít stavět, mělo by to být letos. Samotný hotel Černigov by měl být zbourán během tří až čtyř měsíců. Mělo by se tak stát do poloviny roku 2020, pokud nenastanou nějaké komplikace.

Nově hotel ponese název Clarion a bude mít čtyři hvězdičky. Navrhovaný hotel počítá se 162 pokoji s restaurací a wellness. Kongresový sál má pojmout 700 lidí. Vyšší podlaží poslouží čistě jako ubytovací s různými standardy pokojů. V nejvyšším podlaží pak bude umístěn prostor fitness a wellness centra se skybarem. V objektu bude 241 parkovacích míst, částečně určených pro veřejnost.

Společnost také rozjela jednání s potencionálními zájemci o kancelářské prostory, nabízí je na několika úrovních, kde se doslova píše.

„Dodání administrativního prostoru v projektu Rieger Plaza je možné do 24 měsíců. Budova zaujme místo po hotelu Černigov. Budova je lokalizována v centru a v její blízkosti se nachází jak autobusová zastávka, tak zastávka tramvaje (asi se zřejmě něco chystá, pozn. redakce). Dále je v okolí k nalezení hlavní pošta a nákupní centrum Aupark. Volné k nastěhování od měsíce června 2022,“ uvádí se v realitní nabídce se specializací pro office.

Kanceláře nejvyššího standardu mají pojmout až 1 200 lidí. Součástí nové výstavby bude v parteru 1 760 m2 obchodních ploch, vznikne nový vnitroblok se zelení a službami, věž hotelu s výškou 38,5 metrů nezastíní okolní zástavbu. Bude ale nižší než stávající budova Černigova. Z dálky tak Hradec přijde o typický věžák a pohledovou dominantu.

Je tak zřejmě čas si ještě budovu Černigova vyfotit jako památku, tedy v případě, pokud jste k ní cítili nějaký osobní vztah, protože jakmile se začne bourat, práce půjdou rychle a do čtyř měsíců už bude připraveno staveniště na další etapu.

AKTUALIZOVÁNO: Den po zveřejnění článku uvolnil hotel rezervace i na další měsíce včetně února, předtím byla možná rezervace jen do konce ledna 2020. Nyní do poloviny léta. S focením tak zatím není kam spěchat, aktuálně to vypadá, že bourání začne až na podzim.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  RT : 🏆🇨🇿 Informace ke vstupenkám na finále :
  RT : V Hradci Králové má podle Národního investičního plánu vzniknout plavecký bazén za půl miliardy, sportovní hala za…
  V historickém centru města se na Bílé věži uskutečnil výcvik profesionálních hasičů z Hradce, kteří zde zkoušeli zá…
  IKEA otevře v Hradci v roce 2020 své výdejní místo pro objednávky z e-shopu. Zákazníci si tak budou moct zboží snad…
  V Hradci se má ve čtvrtek 23. ledna otevřít parkoviště u fakultní nemocnice pro 205 vozů, z toho 8 míst bude vyhraz…
  Ještě před týdnem probírali důležitá dopravní témata o kraji na ministerstvu dopravy s ministrem Kremlíke…
  Jižně od Hradce by mohla po roce 2028 vzniknout zkratka na Hradubickou autostrádu. Rychleji na dálnice by se tak do…

  10.546

  1.286

  1.174


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Proměna Rozárky

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU