Přidat na Seznam.cz  

Nová trolejbusová trať Brněnská ~ Pod Strání

INFO

Termín výstavby: jaro 2018

ZPROVOZNĚNÍ TRATI: konec léta/podzim 2018

Doba trvání: 105 dnů (3-4 měsíců)

Počet sloupů trolejového vedení: 57 ks

Cena projektu: 16,7 mil. Kč


POPIS

Dopravní podnik plánuje v druhém čtvrtletí roku 2018 vybudovat novou trolejbusovou trať Brněnská – Pod Strání. Trolejbusová spojka z Brněnské na konečnou zastávku Pod Strání bude měřit zhruba 900 metrů. Podle projektu se na této trase budou nacházet dvě zastávky Palachova a Pod Strání.

Dopravní podnik už před časem avizoval, že dopravní kapacita na Nový Hradec je předimenzována a tak pravděpodobně dojde k menšímu úbytku spojů do této lokality, existuje i možnost, že by buď na Nový Hradec jezdila pouze jednička nebo jen dvojka.

Novou linku uvítají určitě na Pod Strání, které díky zrušení linky č. 28 před dvěma lety, přišlo o jedno spojení ze dvou k vlakovému nádraží.

Nová trolejbusová trať by se měla začít stavět na jaře 2018 a doba výstavby je naplánována na přibližně 4-5 měsíců. V rámci projektu bude vybudováno 57 nových trakčních stožárů. V ulici Milady Horákové dojde k prořezu stávajících stromů, jejichž větve zasahují do profilu vozovky.

Mezi další plány dopravního podniku pak patří i trolejbusová trať vedoucí od křižovatky Koruna, Habrmanovou a Dykovou ulicí až na konečnou Jungmannova. Nyní se s touto trasou nepočítá, na linky 12 a 14 se plánují nasadit výhledově elektrobusy.

HODNOCENÍ

Miniaplikace

MAPA NOVÉ TROLEJBUSOVÉ TRATI    HRADEC KRÁLOVÉ DNES

    NOVINKY NA WEBU

    NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

    PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

    INFO O WEBU