Přidat na Seznam.czModernizace přestupního uzlu Fortna

2022

Nevzhledná část od Moravského mostu ke schodišti Bono Publico se promění v moderní přestupní uzel

Přestupní uzel Fortna / Foto: MMHK

POLOHA NA MAPĚ

Poloha Fortny

VIZUALIZACE

Zastávky Fortna / Foto: MMHK

Zastávky u Fortny / Foto: MMHK

Fortna v noci / Foto: MMHK

INFO

Cena výstavby: cca. 50 mil. Kč (bez DPH)

Začátek výstavby: jaro 2022

Předpoklad dokončení: jaro/léto 2023

Počet parkovacích míst před sportovní halou: 25 z toho 2 pro ZTP

Změny v parteru: zaslepení ulice Jana Koziny a nová okružní křižovatka

Změny v MHD: rozšíření zastávkových zálivů a přístřešků

Architektonický koncept: Ateliér Laboro, Ateliér MOK

HODNOCENÍ

Již jsi hlasoval(a)!
STAV PROJEKTU

Realizace začne v polovině března 2022 a potrvá zhruba 8 měsíců

Přestupní uzel fortnu s okružní křižovatkou / Foto: MMHK

POPIS

Zlepšení podmínek pro nástup a přestup cestujících městské hromadné dopravy, zvýšení bezpečnosti chodců a celkově modernizovat lokalitu Fortny si klade za cíl připravovaný záměr města.


Stavba bude umístěna ve stávajícím uličním prostoru a bude zasahovat do ulic Ignáta Herrmanna, Komenského, Jana Koziny, Orlické nábřeží a do prostoru tréninkové haly zimního stadionu.


Dnešní uspořádání křižovatky Fortna a jejího okolí již neplní požadavky na rychlost a plynulost MHD. Chodci, cyklisté, ale i řidiči motorových vozidel mají ztížený pohyb a projíždět zde musejí s vyšší měrou opatrnosti.


Stavba řeší rekonstrukci místních komunikací, úpravu tras pro pěší a cyklisty a úpravu přilehlé zeleně a pobytového prostoru. Dosavadní styková křižovatka ulic Ignáta Herrmanna a Komenského bude nahrazena okružní křižovatkou. Návrhová rychlost komunikací je 50 km/h.


Před tréninkovou halou zimního stadionu je navrženo 25 kolmých parkovacích stání, v ulici Jana Koziny bude vyznačeno 6 podélných parkovacích stání, na ulici Komenského bude vyznačen pruh pro podélné parkování.


Cílem přestavby je zlepšení průjezdu lokalitou i křižovatkou a zpříjemnění prostoru u historického centra města mezi Komenského třídou a nedalekým mostem před budovou knihovny. Rekonstrukcí dojde ke zlepšení podmínek pro nástup a přestup cestujících MHD. Přestupní uzel bude mít vazby na městskou a regionální dopravu.


Chodci, cyklisté ale i řidiči by měli pocítit více bezpečnosti současně s důrazem na zajištění dobré dopravní obslužnosti.


~ ZPĚT NA HLAVNÍ STRÁNKU ~