Přidat na Seznam.cz  

Bydlení pro seniory GrandPark

2014~2016

Nové bydlení pro seniory na okraji Hradce Králové v lokalitě Podzámčí

CBS1

Objekt na mapě Hradce Králové

VIZUALIZACE

CBS2

CBS3

Pohled do moderního interiéru domu pro seniory

VÝSTAVBA (LÉTO 2015)

CBS5

CBS6

Základní informace:

Cena výstavby: cca. 70 mil. Kč

Výstavba zahájena: leden 2015

Předpoklad dokončení: březen 2016

Architektonický koncept: arch. Petr VacekHodnocení:

Miniaplikace

Aktuální stav projektu:

Podzim 2015: Výstavba v polovině

Hrubá stavba byla dokončena. Nyní se práce soustředí v interiérech budovy. Objekt by se měl otevřít v první třetině roku 2016.

O novém domově pro seniory GrandPark:

Pod jednou střechou naleznete Domov pro seniory i Domov se zvláštním režimem v plánovaném počtu zhruba 140 lůžek. Jedna třetina budovy bude určená lidem, kteří jsou v dobré psychické kondici a fungují úměrně svému věku, nicméně jsou v situaci, kdy jim už nestačí síly na život bez pomoci. Zbylá část centra uvítá seniory, kteří se již o sebe dostatečně nedokáží postarat a potřebují neustálou péči a dohled.

Filosofií projektu je poskytnout lidem v poslední třetině života kvalitní zázemí s permanentní péčí vysoce kvalifikovaných odborníků a kvalitního personálu. Provozovatelé chtějí zájemcům nabídnout především aktivní a inspirativní stáří. V centru budou kromě dvoulůžkových pokojů tzv. multifunkční prostory pro nejrůznější terapie. Důležitou a jedinečnou roli zde bude mít také zahrada s relaxačními i terapeutickými vlastnostmi. Půjde o jakousi kouzelnou zahradu, ve které lidé potrénují své smysly a najdou útěchu.

Klienti by v moderní budově neměli cítit žádnou pomyslnou hranici. Domov seniorů a Domov se zvláštním režimem chce aktivně propojovat a to hlavně prostřednictvím aktivit, které budou částečně dané a částečně se za pochodu budou rodit podle přání a možností obyvatel.    HRADEC KRÁLOVÉ DNES

    NOVINKY NA WEBU

    NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

    PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

    INFO O WEBU