Přidat na Seznam.czSousedství Kukleny

2025~2027

V hradeckých Kuklenách vznikne první uhlíkově neutrální čtvrť udržitelného bydlení

Čtvrť Sousedství na vizualizaci / Vizualizace: NOHO

POLOHA NA MAPĚ

VIZUALIZACE

Čtvrť Sousedství na vizualizaci / Vizualizace: NOHO

Čtvrť Sousedství na vizualizaci / Vizualizace: NOHO

SOUČASNÝ STAV

INFO

Cena výstavby: ~

Předpoklad zahájení: 2025

Předpoklad dokončení: 2027

Počet obchodních jednotek: ~

Počet bytů: cca 150 bytových jednotek

Architektonický koncept: ~

Investor: NOHO


AKTUÁLNĚ

Projekt je v přípravěHODNOCENÍ

Již jsi hlasoval(a)!

STAV PROJEKTU

Projekt zatím nemá územní rozhodnutí ani stavební povolení

Čtvrť Sousedství na vizualizaci / Vizualizace: NOHO

POPIS


Projekt Sousedství čítající dohromady 150 bytů je zasazen do areálu bývalé koželužny v královehradecké čtvrti Kukleny. Královéhradecký developer NOHO od začátku svůj postup úzce koordinuje se zastupitelstvem, protože samotný projekt zahrnuje kromě bytové výstavy i revitalizaci celé čtvrti – včetně realizace účinných protipovodňových opatření.


Sousedství je nyní ve fázi schvalování stavebního povolení. Celý projekt je navržen v pasivním standardu, součástí bude fotovoltaika, zelená střecha, tepelná rekuperace, stínění nebo tepelná čerpadla. Pokud vše půjde podle plánu, první obyvatelé se do nových bytů nastěhují za tři roky. Bytové jednotky budou rozmístěny do osmi samostatně stojících domů po zhruba 20 bytech.


Projekt Sousedství bude podporovat komunitu nejen v případě sdílení energetických zdrojů. V plánu například je, že obyvatelé budou mít k dispozici sdílené auto. Dále budou v areálu celého komplexu ponechány prostory pro komunitní aktivity.


U náhonu se tak vybuduje první uhlíkově neutrální čtvrť. Sousedství definuje budoucí standardy moderního a komfortního bydlení, udržitelnosti i využívání obnovitelných zdrojů. Bohatá zeleň a komunitní veřejný prostor poskytuje dostatek prostoru pro klidný odpočinek i společná setkání.


Mezi nejznámější projekty NOHO patří Cihlovka 1 a Cihlovka 2 v královehradecké čtvrti Kukleny. Na Cihlovku bude plynule navazovat aktuálně připravovaný projekt Sousedství zahrnující 150 bytových jednotek v pasivním standardu. Jedná se o přestavbu velkého brownfieldu mezi Labským náhonem a sportovním areálem hradecké Olympie.

ČLÁNKY

02/2023 Nová čtvrť Sousedství Kukleny nabídne 150 bytů