POPIS
Silnice I/11 je důležitou silniční tepnou propojující Středočeský, Královehradecký, Pardubický, Olomoucký a Moravskoslezský kraj. Tato komunikace nadregionálního významu tvoří dopravní osu území ve směru západ–východ.
Důležitá silniční tepna má fungovat spolu s Jižní spojkou jako třetí hradecký okruh. Jejím úkolem bude odklonit tranzitní dopravu, která míří na Kvasiny z Gočárova okruhu, napojí dopravně také oblast letiště, kterou čeká velký rozvoj. Celkově pak odlehčí rostoucímu počtu automobilů přes ulice Bratří Štefanů, Kladská a Slezské Předměstí, které tudy pouze projíždějí.
Severní tangenta bude začínat z jedné strany na obchvatu Třebechovic pod Orebem, poté povede překoná mostní konstrukcí dvoukolejnou trať a povede vedle železničního tělesa na Podhůří. V těchto místech by zde měla být propojka na silnici Bratří Štefanů. Dále bude tangenta pokračovat na Slatinu, kde bude křížení s ulicí Kladská případně jako přeložka Nová Kladská. Až potud bude vedena v uspořádání 2+1.
Trasa tangenty následně pokračuje mezi částmi Piletice a Pouchov, poblíž ranveje letiště projde přes jeho území tunelem a bude směřovat k mimoúrovňové křižovatce Letiště s novým bulvárem.
Od areálu letiště se vydá směrem k Labi, které překlene novým mostem a zamíří mezi Předměřicemi a Plotištěm k areálu ČKD. O napojení na starou cestu na Jaroměř nebo přímé na D11 ještě není rozhodnuto.