Přidat na Seznam.cz  

Malšovická aréna postupuje v dobrém tempu

Autor LUPI Duben - 12 - 2011

Inspirací je stadion v Bernu

Každý fanoušek hradeckého fotbalu si minimálně jednou za 14 dní před vstupem na „lízátka“ vždy klade otázku, kdy už bude stát, ten nový fotbalový stadion anglického typu. A bude se pyšnit i zatahovací střechou? Sám si taky už může odpovědět, že ta doba realizace se pomalu přibližuje do finální fáze. Pracovní skupina, která pracuje na přípravě Malšovické arény a přilehlého obchodního centra společnosti ECE, sdělila zastupitelům, prostřednictvím Ing. J. Svátka několik nových informací o tom, v jaké fázi je příprava projektu a jaké kroky budou následovat.

„V únoru 2011 provedla ECE geologický průzkum území. Generální projektant v únoru vyhotovil rovněž dokumentaci k územnímu řízení a v březnu 2011 zastupitelé schválili smlouvy o používání pozemku a právo provést stavbu pro výstavbu infrastruktury společnosti ECE. To je rekapitulace toho, co se událo. To znamená, že je zpracovaná dokumentace k územnímu řízení. Teď se dolaďují materiály, které jsou k tomu potřeba, připravuje se plánovací smlouva a předpokládá se, že v měsíci dubnu bude podána žádost o územní řízení a územní rozhodnutí,“ řekl Ing. J. Svátek za pracovní skupinu Malšovického areálu.

Tento projekt má pro Hradec Králové a pro společnost ECE stále tu nejvyšší prioritu. V projektu se proinvestují přibližně 3 mld. korun. Za posledních 20 let je to tedy největší investice ve městě.

„Přínosem projektu Malšovice, jak ho s městem vidíme, je revitalizace stávajícího areálu fotbalového stadionu a revitalizace tréninkových hřišť a sportovišť v lokalitě TJ Slavia. Město navíc může ušetřit peníze tím, že peníze, které dostane od společnosti ECE za pozemky, může použít právě na výstavbu arény. ECE bude po dobu 10 let sponzorem FC Hradec Králové (částkou 700 000 eur/rok). Demolici stadionu a dopravní napojení areálu bude financovat ECE. Kromě toho také ECE vybuduje nových 1600 parkovacích míst a celý tento areál by měl přinést nových 2000 pracovních příležitostí,“ řekl p. Vávra, manažer projektu společnosti ECE.

A ještě dodává: „V rámci sdružení usilujeme o získání územního rozhodnutí pro náš společný projekt. Dále bude muset následovat v dohledné době na zasedání zastupitelstva rozhodnutí, jestli aréna bude zastřešená, nebo nebude. Město bude muset ve výběrovém řízení vybrat projektanta pro dokumentaci pro stavební povolení a také budete muset vybrat generálního dodavatele stavby a subjekt, který zajistí jeho financování. Dále je na programu uzavření plánovací smlouvy a zbývajících smluv např. o sponzorování klubu FC Hradec Králové,“ dodal na zastupitelstvu p. Vávra.

Obchodní a společenské centrum, které by mělo nést název „Arkády Hradec Králové“ má mít tři podlaží. V přízemí bude parkoviště, potom dvě patra obchodů a na střeše také parkoviště. Společnost ECE provozuje v ČR dvě obchodní centra – Arkády Pankrác v Praze a galerii Vaňkovka v Brně. Kapacita stadionu má být 12 000 diváků, je to podle kategorie UEFA. Mají tam být také kanceláře, fanklub a podzemní parkování. V projektu jsou navržena i místa pro VIP a zhruba 800 typických míst pro permanentkáře.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  RT : Česká poštovna Anežka na Sněžce je prázdná! Nejvýše položená budova ČR je od neděle prázdná a zabezpečená proti sil…
  Festival hlásí na letošní nadupaný ročník RFP 2020 vyprodáno! Fanoušci vykoupili všechny vstupenky b…
  RT : Ladislav Škorpil byl včera (naprosto zaslouženě) uveden do Síně slávy Unie profesionálních trenérů. Gratulujeme! 👏…
  K novému parkovišti u fakultní nemocnice, které bylo realizováno za 3 měsíce, připravuje Hradec semafory na křižova…
  RT : Divocí koně na Plachtě přispěli k obnově slatinné louky i pestrých porostů na březích rybníka…
  Hasiči v Královéhradeckém kraji evidovali do půl páté odpoledne 270 událostí. V Hradci zasahovali u popadaných větv…
  Ranní příchod studené fronty na Hradecko podle radaru v 7:30 hod. Na její přední straně šel tzv. shelf cloud. Odpol…

  10.940

  1.304

  1.186


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Proměna Rozárky

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU