Hradec je v hodnocení třetí

Výsledky studie čtvrtého ročníku MasterCard česká centra rozvoje 2011, který se v letošním roce zaměřil na sociální situaci v 63 městech České republiky jsou následující: Na první příčce se umístil Jindřichův Hradec, druhá skončila Praha a na třetí bronzové pozici Hradec Králové. Hradec se tak po loňském úspěchu, kdy se stal městem s nejlepší kvalitou života, umístil opět na špici žebříčku v oblasti sociální situace. Hradec tak dlouhodobě potvrzuje fakt, že je městem s nejlepší kvalitou života a místem pro život. Na opačném konci žebříčku skončila například Karviná, Sokolov, Orlová, Krnov, Ostrava a Most.

Hradec Králové potvrdil výbornou situaci na trhu práce, tj. 5. nejnižší míra nezaměstnanosti (6,0 %) i podíl dlouhodobé nezaměstnanosti (24 %). Královéhradecko vykazuje nejvyšší naději na dožití mužů (75,97 let) a 3. nejvyšší naději dožití žen (80,84 let). S ohledem na statut krajského města lze velmi pozitivně hodnotit kriminalitu. Hradec Králové vykazuje dokonce 6. nejnižší počet násilných trestných činů (v přepočtu na 10 tis. obyv.), což dokazuje, že Hradec je jedním z vůbec nejbezpečnějších měst v České republice.

Hradec také nemusí řešit problémy s nepřizpůsobivými občany, kteří zde i díky drahému bydlení prakticky nebydlí. Špatnou ekonomickou a sociální situaci řeší jen minimum rodin.

Hradec má z hodnocených měst pátou nejnižší nezaměstnanost. Nejnižší ji má samozřejmě Praha, pouhé 4 procenta. V cenách bydlení se Hradec umístil také v první pětce, tedy v nejžádanějších městech. Nejnižší ceny nabízených bytů byly zjištěny ve městech Moravskoslezského a Ústeckého kraje. Vysokou cenu bydlení vykazují opět ekonomická centra Praha, Brno, Hradec Králové, Plzeň a Pardubice.

V dalším hodnocení ukazatelů – Kvalita sociální a zdravotní péče, tedy v rámci naděje na dožití žen, se Hradec umístil na třetím místě. V rámci naděje na dožití můžu obsadil Hradec první místo. Ženy se v Hradci obvykle dožívají necelých 81 let a muži skoro 76 let.

V oblasti zjištěných trestných činů násilného charakteru na 10 000 obyv. se Hradec umístil nejlépe ze všech krajských měst a ze všech hodnocených měst měl 6. nejnižší kriminalitu. Na opačném konci, tedy s nejvyšší mírou kriminality se potýkají v Karviné, Liberci, Ostravě a Sokolově. V rámci obecné trestné činnosti se Hradec umístil v lepší polovině, z krajských měst druhý po Zlínu.

Dalším ukazatelem pro výsledné celkové hodnocení jsou i měsíční mzdy a příjmy obyvatel. Měsíční mzda strojního zámečníka v Hradci Králové je 15 tis. Kč. V Praze 17 667 Kč. Měsíční mzda mzdové účetní je v Hradci 16 924 Kč, v Plzni 17 833 Kč, v Liberci 19 600 Kč a v Praze 20 400 Kč. Průměrný plný starobní důchod je v Hradci kolem 10 213 Kč, v Praze 10 730 Kč. Níže je již přehledná tabulka s kompletními výsledky.

Celkové výsledky:

Výsledky studie Mastercard česká centra rozvoje 2011


Zpět na hlavní stránku


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Hradec vyhlásil soutěž na inteligentní dopravní systém. Ten v sobě bude zahrnovat řízení křižovatek, výměnu semafor…
  I když dohoda o brexitu nedopadla, britské Tesco už v Hradci dočasný exit chystá. V půlce února zavře na několik mě…
  Na horách v kraji leží vydatné zásoby sněhu: Labská bouda 215 cm, Sněžka 207 cm, Luční bouda 192 cm a Deštné v Orl.…
  Dopravní podnik navýšil počty cestujících v loňském roce o 400 tisíc na více než 37 milionů. A to i přes zrušení ob…

  9.364

  1.056

  982


  . / STREAM  97 %

  97 %

  95 %

  94 %

  93 %

  91 %

  90 %

  88 %

  86 %

  nové

  nové


  Nová chirurgie (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 2 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (- 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Západní město (- 4 %)

  OC Atriium

  Vysokorychlostní trať

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ