Hradec je v hodnocení třetí

Výsledky studie čtvrtého ročníku MasterCard česká centra rozvoje 2011, který se v letošním roce zaměřil na sociální situaci v 63 městech České republiky jsou následující: Na první příčce se umístil Jindřichův Hradec, druhá skončila Praha a na třetí bronzové pozici Hradec Králové. Hradec se tak po loňském úspěchu, kdy se stal městem s nejlepší kvalitou života, umístil opět na špici žebříčku v oblasti sociální situace. Hradec tak dlouhodobě potvrzuje fakt, že je městem s nejlepší kvalitou života a místem pro život. Na opačném konci žebříčku skončila například Karviná, Sokolov, Orlová, Krnov, Ostrava a Most.

Hradec Králové potvrdil výbornou situaci na trhu práce, tj. 5. nejnižší míra nezaměstnanosti (6,0 %) i podíl dlouhodobé nezaměstnanosti (24 %). Královéhradecko vykazuje nejvyšší naději na dožití mužů (75,97 let) a 3. nejvyšší naději dožití žen (80,84 let). S ohledem na statut krajského města lze velmi pozitivně hodnotit kriminalitu. Hradec Králové vykazuje dokonce 6. nejnižší počet násilných trestných činů (v přepočtu na 10 tis. obyv.), což dokazuje, že Hradec je jedním z vůbec nejbezpečnějších měst v České republice.

Hradec také nemusí řešit problémy s nepřizpůsobivými občany, kteří zde i díky drahému bydlení prakticky nebydlí. Špatnou ekonomickou a sociální situaci řeší jen minimum rodin.

Hradec má z hodnocených měst pátou nejnižší nezaměstnanost. Nejnižší ji má samozřejmě Praha, pouhé 4 procenta. V cenách bydlení se Hradec umístil také v první pětce, tedy v nejžádanějších městech. Nejnižší ceny nabízených bytů byly zjištěny ve městech Moravskoslezského a Ústeckého kraje. Vysokou cenu bydlení vykazují opět ekonomická centra Praha, Brno, Hradec Králové, Plzeň a Pardubice.

V dalším hodnocení ukazatelů – Kvalita sociální a zdravotní péče, tedy v rámci naděje na dožití žen, se Hradec umístil na třetím místě. V rámci naděje na dožití můžu obsadil Hradec první místo. Ženy se v Hradci obvykle dožívají necelých 81 let a muži skoro 76 let.

V oblasti zjištěných trestných činů násilného charakteru na 10 000 obyv. se Hradec umístil nejlépe ze všech krajských měst a ze všech hodnocených měst měl 6. nejnižší kriminalitu. Na opačném konci, tedy s nejvyšší mírou kriminality se potýkají v Karviné, Liberci, Ostravě a Sokolově. V rámci obecné trestné činnosti se Hradec umístil v lepší polovině, z krajských měst druhý po Zlínu.

Dalším ukazatelem pro výsledné celkové hodnocení jsou i měsíční mzdy a příjmy obyvatel. Měsíční mzda strojního zámečníka v Hradci Králové je 15 tis. Kč. V Praze 17 667 Kč. Měsíční mzda mzdové účetní je v Hradci 16 924 Kč, v Plzni 17 833 Kč, v Liberci 19 600 Kč a v Praze 20 400 Kč. Průměrný plný starobní důchod je v Hradci kolem 10 213 Kč, v Praze 10 730 Kč. Níže je již přehledná tabulka s kompletními výsledky.

Celkové výsledky:

Výsledky studie Mastercard česká centra rozvoje 2011


Zpět na hlavní stránku


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Do oblasti severozápadně od Hradce u obce Čistěves dopadl meteorit. Událost se stala koncem srpna. Velkou zvláštnos…
  Cyklostezka z Hradce do Vysoké se začíná rýsovat, na části cesty už leží základní vrstva asfaltu, v říjnu by se měl…
  Nejprve se tristní stav Velkého náměstí zkrášlil ve formě květinového protestu, nyní se už začíná přitvrzovat s těž…
  Nová hasičská zbrojnice začala sloužit hasičskému sboru v hradecké místní části Březhrad. Předtím jednotka sídlila…

  8.880

  990

  848


  . / STREAM  98 %

  97 %

  96 %

  94 %

  94 %

  93 %

  92 %

  92 %

  91 %

  nové

  nové


  Nová chirurgie (+ 4 %)

  Regionální sídlo ČSOB (+ 1 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (+ 1 %)

  Sídlo Lesy ČR (+ 0 %)

  Univerzita Karlova (+ 0 %)

  Jižní spojka (+ 2 %)

  Západní město (+ 4 %)

  Obytný blok Koruna (+ 6 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Vysokorychlostní trať

  Letecký terminál

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI