MiG-29

Hradecké letiště bude o víkendu 7. a 8. září hostit jubilejní 20. leteckou přehlídku CIAF. Ta se poprvé konala v roce 1993 právě na zdejším letišti až do roku 2002, poté se přesunula na několik let do Brna, aby se v roce 2009 vrátila zpátky do Hradce. Na začátku dubna je již oznámena první letecká technika. Kromě Vzdušných sil armády České republiky, které představí nejspíše stroje JAS-39 Gripen, L-159 Alca a řadu vrtulníků, se také mezi potvrzenou technikou blýskne stíhačka Su-27 z Ukrajiny, kterou do Hradce doprovodí transportní Antonov An-26. Ze Slovenska dorazila zpráva, že na CIAF přiletí MiG-29, L-39 a L-410 Turbolet.

Loňský ročník Czech International Air Fest v Hradci Králové navštívilo podle pořadatelů přibližně 50 tisíc návštěvníků. K vidění byla přehlídka čtyř akrobatických skupin – francouzského Breitling Jet Teamu, lotyšských Baltic Bees, z Polska dorazil Orlik a z Chorvatska Krila Oluje. Ze stíhaček se představil slovenský MiG-29, polský MiG-15, belgická F-16 a z české armády JAS-39 Gripen, L-159 Alca a L-29.

Letošní ročník slibuje i k dvacetiletému výročí velkolepou podívanou. Kromě ukrajinské a slovenské stíhačky dorazí z Belgie a Dánska také dvě stíhačky F-16, z Portugalska se v Hradci budou hlásit dva Alpha Jety a z Jordánska akrobaté Royal Jordanian Falcons na vrtulových strojích Extra 300. Svoji sólo show předvede také Péter Besenyei rovněž na stroji Extra 300.

„CIAF tento rok oslaví 20. výročí, což si myslím, že si organizátoři dobře uvědomují a chystají pro návštěvníky určitě zajímavé překvapení,“ řekl v rozhovoru pro Český rozhlas ředitel letiště Hradec Králové Vladimír Griga, co to bude za překvapení, ale nemohl prozradit.

Seznam letecké techniky se bude i nadále rozrůstat. Největší lahůdkou je zatím ukrajinský stíhací letoun Suchoj Su-27. Ten se naposledy v Hradci představil v roce 2000, před dlouhými 13 lety.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Od nedělních 18:00 až do pondělních 6:00 platí i pro Hradec výstraha ČHMÚ: Vysoký stupeň nebezpečí z důvodu silného…
  Do oblasti severozápadně od Hradce u obce Čistěves dopadl meteorit. Událost se stala koncem srpna. Velkou zvláštnos…
  Cyklostezka z Hradce do Vysoké se začíná rýsovat, na části cesty už leží základní vrstva asfaltu, v říjnu by se měl…
  Nejprve se tristní stav Velkého náměstí zkrášlil ve formě květinového protestu, nyní se už začíná přitvrzovat s těž…

  8.885

  992

  856


  . / STREAM  98 %

  97 %

  96 %

  94 %

  94 %

  93 %

  92 %

  92 %

  91 %

  nové

  nové


  Nová chirurgie (+ 4 %)

  Regionální sídlo ČSOB (+ 1 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (+ 1 %)

  Sídlo Lesy ČR (+ 0 %)

  Univerzita Karlova (+ 0 %)

  Jižní spojka (+ 2 %)

  Západní město (+ 4 %)

  Obytný blok Koruna (+ 6 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Vysokorychlostní trať

  Letecký terminál

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI