..

Stavba Auparku

Výstavba obchodního centra Aupark pokračuje v rychlém tempu a podle harmonogramu, už zhruba za rok by se měla stavba dokončovat a na podzim 2016 otevřít. Se začátkem prázdnin odstartuje výstavba nové okružní křižovatky a také části Gočárovy třídy. Stavební ruch tak v této části Hradce neutichne nejméně rok, možná ještě déle.

Pokud se opravdu zbourá hotel Černigov, nastoupí těžké stroje o kousek dál na Riegrovo náměstí. Ve fakultní nemocnici chtějí investovat zase Číňané, půjde o novou budovu Kliniky tradiční čínské medicíny. Ve městě se opravuje také řada budov.

Na jaře začala výstavba několika dlouho připravovaných a někdy i odkládaných projektů. Jsou to Přírodovědecká fakulta UHK v prostoru kampusu, rezidenční čtvrť Plachta na bývalém odkladišti Petrof, polyfunkční bytový dům se službami u konečné zastávky Podzámčí i budova bydlení pro seniory uprostřed Podzámčí.

Zatímco v předchozích letech se jednalo víceméně o jednotlivé stavby, kde bylo investorem spíše město, nyní se jich rozjelo hned několik najednou. Další k nim postupně budou přibývat. Po městě je tak dnes vidět minimálně desítka jeřábů, po hubených letech je zde vidět stavební boom.

První dokončená budova Lékařské fakulty v kampusu Univerzity Karlovy bude mít brzy své následovníky. V sousedství začnou růst další budovy farmaceutické i lékařské fakulty. Projekt doznal určitých změn. Původně plánované vědecké centrum nebude realizováno a na jeho místo bude přesunut parkovací dům.

Následovat by v druhé etapě měl pavilon „B“, tedy farmaceutická fakulta. Ta by měla být dvakrát tak větší než současný pavilon „A“. Následovat by později měl druhý objekt lékařské fakulty, poté přednáškové sály a parkovací dům s 275 místy.

Čeká se také na výstavbu v oblasti Milety, kde by měl pravděpodobně už v tomto roce začít růst Kaufland. Mezi dalšími projekty, které mají určitý posun blíže k realizaci se jedná o rekonstrukci Velkého náměstí a také centrum pojišťovny Generali na rohu Gočárovy třídy a Střelecké ulice.

V poli za Kukleny probíhá výstavba dálnice D11, provoz je zde sveden na nově vybudovanou komunikaci a těžké stroje formují terén pro nový sjezd z dálnice. V návaznosti na její dokončení by ihned měla pokračovat výstavba směrem k ČKD a do Smiřic. Výhrady má kvůli cyklostezce obec Stěžery. Ta chce rozšířit most nad dálnicí o pruh pro cyklisty. ŘSD ale tuto stavbu nemůže financovat, s pomocí tak přišel kraj i město.

„Chápeme potřebu Stěžer, že stojí o bezpečnou cyklostezku. Dostavba D11 směrem do Jaroměře je velice důležitá nejen pro kraj, ale i pro samotné město Hradec Králové, a proto nechceme dopustit zbytečná zdržení. Dohodli jsme se tak s městem, že spolu s obcí uzavřeme trojstranné memorandum, jehož je kraj dokonce iniciátorem. V dokumentu se zavážeme ke vzájemné spolupráci. Důležité je, že memorandum bude pro všechny tři strany závazné, nemělo by tak dojít k další časové prodlevě v prodeji pozemků,“ řekl hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc.

Fakultní nemocnice připravuje ve spolupráci s čínskou stranou projekt nové Kliniky tradiční čínské medicíny, tu by měla hradit právě čínská strana. Jednalo by se o jednu menší a jednu větší budovu s prvky čínské architektury v podobě bambusů, které budou tvořit určité detaily a design objektů.

Ve Věkoších se dokončuje v objektu po bývalé škole nové centrum pro integraci osob se zdravotním postižením. Z omšelé budovy se po zdařilé přestavbě stala pohledná stavba.

Po městě se opravuje řada budov. Jednou z nejvýraznějších proměn prochází Pilnáčkova továrna, která dostane nový zevnějšek. Opravují se také budovy hradecké univerzity v centru města a budovy bývalého hlucháku na Pospíšilově třídě, ve které později bude sídlit obchodní akademie, v zadní části zde bude i Evropský dům a nová školní jídelna.

Mezi dalšími plány na brzké zahájení výstavby jsou trochu zpožděný projekt Sportparku v Třebši, nový bytový dům v ulici Ve Stromovce a obytná čtvrť po bývalém zahradnictví v Třebši s prodejnou diskontu. Na Pajkrově flošně by pak měl vzniknout nový studentský klub.

V neposlední řadě by neměla zapadnout ani zpráva, že se město chystá vypsat tendr na projektovou dokumentaci nového fotbalového stadionu. Během druholigové sezony chce začít klub budovat nultou etapu. Před pěti lety se uvažovalo, že by se na hradeckém zbrusu novém stánku hrálo právě probíhající ME fotbalistů do 21 let.


  DEJTE NÁM LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Hokejový bude mít na olympijských hrách už 5 hráčů. Po Koukalovi pojedou i Slováci Rybár, Graňák, Cin…
  Bazény v Hradci nestačí přes zimu náporu plavců. Město proto plánuje zastřešit i bazén na letním koupališti Flošna.…
  Hradec dnes k ránu zasypal sníh, cesty jsou nyní sjízdné s opatrností. V okolí města několik nehod, jedna také u Po…
  Hradecký hokejový útočník Petr Koukal byl nominován koučem Jandačem do olympijského týmu pro OH v Jižní Koreji. Hry…

  8.086

  914

  556


  / STREAM  98 %

  97 %

  97 %

  96 %

  94 %

  93 %

  92 %

  92 %

  92 %

  90 %

  88 %

  87 %


  Digitální planetárium (+ 1 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (+ 4 %)

  Regionální sídlo ČSOB (+ 1 %)

  Sídlo Lesy ČR (+ 3 %)

  Nové Kukleny (- 1 %)

  Univerzita Karlova (+ 1 %)

  Žižkovy sady (- 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 3 %)

  Jižní spojka (+ 4 %)

  Klinika čínské medicíny (+ 2 %)

  Západní město (+ 6 %)

  Nový most přes Orlici (+ 3 %)

  Další projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ