Tesco možná prodá obchodní dům v centru Hradce

Autor redakce Červenec - 27 - 2017

OD Tesco v centru Hradce

HRADEC KRÁLOVÉ – Maloobchodní řetězec Tesco se zřejmě chystá na prodej obchodního domu v centru Hradce. V nedávné době již uskutečnil prodej obchodních domů v Brně a Plzni. Jako další mají následovat ten hradecký a pardubický. Zda Tesco obchodní dům prodá a zůstane v něm dál v nájmu, nebo odejde úplně, je otázkou.

„Pro naše obchodní domy zvažujeme a hledáme různé alternativní možnosti v Česku i na Slovensku. Budovy našich obchodních domů mají již mnoho let, ale zároveň se nacházejí ve velmi atraktivních lokalitách. Přesný plán pro každou lokalitu je specifický a bude záviset na potencionálních budoucích investorech a jejich záměrech s uvedenými lokalitami,“ prozradil našemu portálu Václav Koukolíček z oddělení komunikace společnosti Tesco.

Tesco v Hradci provozuje tři obchody, z toho dva hypermarkety a jeden obchodní dům. V něm je Tesco již od 90. let a otevřelo jej prakticky mezi prvními velkými obchody, které v té době začínali. Poté společnost otevřela hypermarket na Hradubické a v roce 2006 převzala po řetězci Carrefour prodejnu v obchodním centru Futurum.

Budova obchodního domu je i podle subjektivního pohledu poměrně zastaralá a bude v nejbližší době vyžadovat značné investice do rekonstrukce, která bude dosti nákladná. Je několik variant, jak by se celá věc mohla vyvinout. Tesco si budovu ponechá a provede rekonstrukci, nebo budovu prodá a zůstane po rekonstrukci dál v nájmu, nebo budovu prodá a bude zde jiná prodejna, nebo se budova zbourá a postaví jiná.

„Tam, kde to bude vhodné, zvážíme, že bychom si opět pronajali už zrekonstruované prostory a provozovali v nich náš obchod. Jakmile budeme vědět nějaké konkrétní informace, tak budeme nejprve informovat naše zaměstnance a následně samozřejmě i veřejnost,“ dodává na náš dotaz Koukolíček za společnost Tesco.

Vedle OD Tesco stojí od roku 2009 obchodní galerie Atrium, pohled na obě budovy dobře ilustruje věkový rozdíl obou objektů. Pravděpodobně, že z důvodů nákladných investic Tesco raději budovu prodá, tak jak to udělalo v jiných městech v Česku a buď zde zůstane dále v pronájmu, nebo zaměstnance přesune na zbylé dva hypermarkety ve městě.

V minulosti se spekulovalo ještě o akvizici hypermarketu Tesco na Hradubické, který společnost vyčlenila jako samostatnou jednotku k následnému prodeji novému vlastníkovi.  Přidejte si naše stránky na Facebook, děkujeme :-)

  Hradec čeká tropický týden, nejtepleji bude úterý až 36 °C. Letos bylo ve městě zatím 8 tropických dnů, kdy teplota překročila 30 stupňů.
  Dálnice D11 se od Kuklen pro motoristy otevře v pondělí 21. srpna. Končí tak jedna kapitola, která měla 15 ministrů a jednu farmářku.
  AIR Festival odstartuje v pátek a sobotu v hradeckém Festivalparku. Na 7 pódiích se vystřídá na 70 DJs. Pojedou i discobusy do areálu.
  Východočeské fotbalové derby mezi a bude živě vysílat ČT Sport. Utkání 3. kola v pondělí 14. srpna od 18 hod.

  7.765

  845

  404

  Připravujeme novou anketu...

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ