Tesco možná prodá obchodní dům v centru Hradce

Autor LUPI Červenec - 27 - 2017

OD Tesco v centru Hradce

HRADEC KRÁLOVÉ – Maloobchodní řetězec Tesco se zřejmě chystá na prodej obchodního domu v centru Hradce. V nedávné době již uskutečnil prodej obchodních domů v Brně a Plzni. Jako další mají následovat ten hradecký a pardubický. Zda Tesco obchodní dům prodá a zůstane v něm dál v nájmu, nebo odejde úplně, je otázkou.

„Pro naše obchodní domy zvažujeme a hledáme různé alternativní možnosti v Česku i na Slovensku. Budovy našich obchodních domů mají již mnoho let, ale zároveň se nacházejí ve velmi atraktivních lokalitách. Přesný plán pro každou lokalitu je specifický a bude záviset na potencionálních budoucích investorech a jejich záměrech s uvedenými lokalitami,“ prozradil našemu portálu Václav Koukolíček z oddělení komunikace společnosti Tesco.

Tesco v Hradci provozuje tři obchody, z toho dva hypermarkety a jeden obchodní dům. V něm je Tesco již od 90. let a otevřelo jej prakticky mezi prvními velkými obchody, které v té době začínali. Poté společnost otevřela hypermarket na Hradubické a v roce 2006 převzala po řetězci Carrefour prodejnu v obchodním centru Futurum.

Budova obchodního domu je i podle subjektivního pohledu poměrně zastaralá a bude v nejbližší době vyžadovat značné investice do rekonstrukce, která bude dosti nákladná. Je několik variant, jak by se celá věc mohla vyvinout. Tesco si budovu ponechá a provede rekonstrukci, nebo budovu prodá a zůstane po rekonstrukci dál v nájmu, nebo budovu prodá a bude zde jiná prodejna, nebo se budova zbourá a postaví jiná.

„Tam, kde to bude vhodné, zvážíme, že bychom si opět pronajali už zrekonstruované prostory a provozovali v nich náš obchod. Jakmile budeme vědět nějaké konkrétní informace, tak budeme nejprve informovat naše zaměstnance a následně samozřejmě i veřejnost,“ dodává na náš dotaz Koukolíček za společnost Tesco.

Vedle OD Tesco stojí od roku 2009 obchodní galerie Atrium, pohled na obě budovy dobře ilustruje věkový rozdíl obou objektů. Pravděpodobně, že z důvodů nákladných investic Tesco raději budovu prodá, tak jak to udělalo v jiných městech v Česku a buď zde zůstane dále v pronájmu, nebo zaměstnance přesune na zbylé dva hypermarkety ve městě.

V minulosti se spekulovalo ještě o akvizici hypermarketu Tesco na Hradubické, který společnost vyčlenila jako samostatnou jednotku k následnému prodeji novému vlastníkovi.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Mezinárodní dopravce FlixBus by měl se zelenými autobusy od listopadu začít provozovat novou linku Praha - Hradec K…
  V Hradci je dobojováno. Město povede koalice ANO+ODS+Změna pro Hradec a Zelení s 19 mandáty z 37. Primátorem se sta…
  Legendární skupina Elán vystoupí při svém turné ELÁN 50 ve čtvrtek na hradeckém zimním stadionu. A koncert to bude…
  Hokejisté Kärpätu Oulu vyčkávají na bagáž před cestou do Hradce. V rámci CHL pod Bílou věží odehrají ve středu závě…

  8.972

  1.014

  884


  . / STREAM  98 %

  97 %

  96 %

  94 %

  94 %

  93 %

  92 %

  92 %

  91 %

  nové

  nové


  Nová chirurgie (+ 4 %)

  Regionální sídlo ČSOB (+ 1 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (+ 1 %)

  Sídlo Lesy ČR (+ 0 %)

  Univerzita Karlova (+ 0 %)

  Jižní spojka (+ 2 %)

  Západní město (+ 4 %)

  Obytný blok Koruna (+ 6 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Vysokorychlostní trať

  Letecký terminál

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI