..

Tesco možná prodá obchodní dům v centru Hradce

Autor LUPI Červenec - 27 - 2017

OD Tesco v centru Hradce

HRADEC KRÁLOVÉ – Maloobchodní řetězec Tesco se zřejmě chystá na prodej obchodního domu v centru Hradce. V nedávné době již uskutečnil prodej obchodních domů v Brně a Plzni. Jako další mají následovat ten hradecký a pardubický. Zda Tesco obchodní dům prodá a zůstane v něm dál v nájmu, nebo odejde úplně, je otázkou.

„Pro naše obchodní domy zvažujeme a hledáme různé alternativní možnosti v Česku i na Slovensku. Budovy našich obchodních domů mají již mnoho let, ale zároveň se nacházejí ve velmi atraktivních lokalitách. Přesný plán pro každou lokalitu je specifický a bude záviset na potencionálních budoucích investorech a jejich záměrech s uvedenými lokalitami,“ prozradil našemu portálu Václav Koukolíček z oddělení komunikace společnosti Tesco.

Tesco v Hradci provozuje tři obchody, z toho dva hypermarkety a jeden obchodní dům. V něm je Tesco již od 90. let a otevřelo jej prakticky mezi prvními velkými obchody, které v té době začínali. Poté společnost otevřela hypermarket na Hradubické a v roce 2006 převzala po řetězci Carrefour prodejnu v obchodním centru Futurum.

Budova obchodního domu je i podle subjektivního pohledu poměrně zastaralá a bude v nejbližší době vyžadovat značné investice do rekonstrukce, která bude dosti nákladná. Je několik variant, jak by se celá věc mohla vyvinout. Tesco si budovu ponechá a provede rekonstrukci, nebo budovu prodá a zůstane po rekonstrukci dál v nájmu, nebo budovu prodá a bude zde jiná prodejna, nebo se budova zbourá a postaví jiná.

„Tam, kde to bude vhodné, zvážíme, že bychom si opět pronajali už zrekonstruované prostory a provozovali v nich náš obchod. Jakmile budeme vědět nějaké konkrétní informace, tak budeme nejprve informovat naše zaměstnance a následně samozřejmě i veřejnost,“ dodává na náš dotaz Koukolíček za společnost Tesco.

Vedle OD Tesco stojí od roku 2009 obchodní galerie Atrium, pohled na obě budovy dobře ilustruje věkový rozdíl obou objektů. Pravděpodobně, že z důvodů nákladných investic Tesco raději budovu prodá, tak jak to udělalo v jiných městech v Česku a buď zde zůstane dále v pronájmu, nebo zaměstnance přesune na zbylé dva hypermarkety ve městě.

V minulosti se spekulovalo ještě o akvizici hypermarketu Tesco na Hradubické, který společnost vyčlenila jako samostatnou jednotku k následnému prodeji novému vlastníkovi.


  DEJTE NÁM LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Na některé týmy máte zkrátka kliku. Dnes v hokeji Třinec, zítra ve fotbale Třinec, po něm v hokeji jak jinak než Tř…
  V Záboří nad Labem (úsek Kolín-Přelouč) je porucha trakčního vedení, spadlá trolej. Některé expresy jsou z koridoru…
  Začíná prodloužený víkend a na silnicích v Hradci je to znát, vrcholí dopravní kolaps. Na stupni 4-5 je výpadovka o…
  Dopravní podnik od 3. dubna 2018 ruší úplně linku 24R, šestka pojede jen mezi 7. a 16. hodinou, v době prázdnin je…

  8.250

  950

  658


  / STREAM  98 %

  97 %

  97 %

  96 %

  94 %

  93 %

  92 %

  92 %

  92 %

  90 %

  88 %

  87 %


  Digitální planetárium (+ 1 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (+ 4 %)

  Regionální sídlo ČSOB (+ 1 %)

  Sídlo Lesy ČR (+ 3 %)

  Nové Kukleny (- 1 %)

  Univerzita Karlova (+ 1 %)

  Žižkovy sady (- 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 3 %)

  Jižní spojka (+ 4 %)

  Klinika čínské medicíny (+ 2 %)

  Západní město (+ 6 %)

  Nový most přes Orlici (+ 3 %)

  Další projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Do konce hlasování zbývá...

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ