Opilá žena napadla řidiče MHD. Praštila ho lahví od piva

15. června 2020 11:20. /Autor ~ REDAKCE / # 2 MIN. / AKTUALITY

Linka 24 na zastávce Štefánikova / Foto: HKCITY

HRADEC KRÁLOVÉ – Policie řeší napadení řidiče autobusu MHD v Hradci Králové. Událost se stala na Moravském Předměstí na zastávce Palachova. V autobuse cestovala dvojice osob. Žena s mužem se v autobuse hádali a sprostě si nadávali. Po upozornění jiných cestujících sprostě nadávali i jim. Řidič je vyzval k uklidnění a nasazení roušky, začali nadávat i jemu.

„Policisté z obvodního oddělení Hradec Králové 3 byli krátce před půl šestou odpolední přivoláni do ulice Palachova k incidentu mezi řidičem autobusu MHD a dvěma cestujícími. Žena s mužem se hádali, nadávali si a poté i cestujícím. Řidič pár vyzval k uklidnění, a aby si oba nasadili roušku, jinak že budou muset autobus opustit. Jelikož se nezklidnili a začali nadávat i jemu, zastavil na zastávce Palachova,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Z autobusu se jim však nechtělo, proto na místo přivolal strážníky městské policie.

„Když řidič zabraňoval muži v útěku, žena ho praštila 2l plastovou láhví od piva dvakrát do hlavy. Řidič utrpěl zranění, se kterým musel vyhledat lékařské ošetření. Ženu po útěku z místa našli strážníci na nedalekém parkovišti schovanou za auty,“ dodala mluvčí.

Policisté oba dva podrobili dechové zkoušce, která u 34leté ženy ukázala výsledek téměř 2 promile, u 32letého muže o necelé promile méně.

Žena skončila v policejní cele. Následným prošetřováním policisté zjistili, že měla za předchozí trestnou činnost nastoupit do vězení a jelikož nenastoupila, byl na ni vydán od konce dubna příkaz k dodání do výkonu trestu, kam byla také druhý den nakonec umístěna.

Incident policisté řeší jako trestný čin výtržnictví, za což pachateli hrozí až dva roky vězení.


SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU





Přidat na Seznam.cz

Počet sledujících ~ 27 050

FB

X

IG

@

YT

Reklama




KŘIŽOVATKA MILETA -ŽIVĚ-

NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

INFO O WEBU