HRADEC KRÁLOVÉ – Tendr na stadion úspěšně prošel v pondělí 31. srpna 2020 zastupitelstvem, všemi hlasy jej podpořila koalice ODS, ANO a Změna pro Hradec, jeden hlas přidal trenér Škorpil z HDK a tři hlasy dodala KSČM. Nyní zbývá formou Design and Build vysoutěžit zhotovitele stavby a následně novou arénu podepsat s vybraným stavitelem. Snad se dílo podaří.
Ostatní zastupitelé z opozičních stran se zdrželi hlasování, proti hlasoval jen Pavel Vrbický z Pirátů. Po zveřejnění výsledků, kdy bylo 22 zastupitelů pro, zazněl v sále od hloučku fanoušků veliký potlesk a ovace.
„V plánu je, že by se mělo začít stavět na jaře 2021. Takhle blízko k novému stadionu Hradec ještě nikdy nebyl. A věřím, že opravdu stadion bude, protože již nyní se nám hlásí spousta zájemců, kteří jej chtějí udělat,“ pronesl po hlasování primátor města Alexandr Hrabálek.
„Požadujeme minimální kapacitu stadionu 8 tisíc diváků, kterou bude v případě potřeby možné zvýšit až na 9.300 diváků, přičemž všechna místa budou zastřešena. Aréna bude splňovat parametry pro licenci pro naši první ligu a UEFA kategorii 4, nejvyšší kategorizaci. Západní tribuna bude opláštěná a základní nosná konstrukce bude z železobetonu. Areál stadionu musí být multifunkční, tedy nebude sloužit jen pro fotbalová utkání, zároveň bude mít alespoň deset skyboxů. Stožáry s osvětlením budou mít tvar pro Hradec typických lízátek,“ říká náměstek primátora pro oblast investic Jiří Bláha.
Nyní je na řadě samotné vypsání a průběh výběrového řízení, podle plánů předkladatelů by se mohlo začít stavět na jaře 2021, zhruba okolo března.
„Klub FC Hradec Králové zprávy o dalším důležitém kroku na cestě k novému stadionu vítá a všem, kteří se o realizaci snu několika generací hradeckých fanoušků snaží, vyjadřuje plnou podporu,“ uvedl fotbalový klub.



