V Opočně vznikne domov důchodců

1. září 2020 14:20. /Autor ~ REDAKCE / # < 1 MIN. / OKOLO HK

HRADECKO – Za zhruba 90 milionů korun vzniknou v bývalé nemocnici Opočno nové prostory pro pobytové služby seniorů s kapacitou 47 sociálních lůžek. Předpoklad zahájení stavebních prací je v září tohoto roku s plánovaným termínem ukončení v březnu 2022.


„Plánovanou přestavbou dáme smysl dlouho nevyužívaným prostorům v budově bývalé chirurgie a porodnice. Pro seniory z Opočna, Dobrušky a blízkého okolí, kteří budou služeb nového domova využívat, tak pomůžeme zajistit důstojné a bezpečné prostředí, kde se budou dobře cítit,“ říká hejtman Jiří Štěpán.


„Počítáme s tím, že část lůžek v opočenském domově bude určena jednak pro seniory trvalých pobytů, tak i pro nejtěžší stadia Alzheimerovy nemoci,“ doplňuje náměstek hejtmana Vladimír Derner odpovědný za oblast sociálních věcí.


„Zhruba za 92 milionů korun bez DPH vybudujeme v prvním až třetím patře nové pokoje s vlastním sociálním zařízením, kuchyňkou a jídelnou včetně vybavení. V přízemí budou kanceláře, místnosti pro rehabilitace, přípravnu jídel a prostory pro zaměstnance. Upravíme i okolí objektu, aby senioři mohli využívat okolí na procházky a pobyt venku. Pro návštěvy a zaměstnance také zhotovíme parkoviště zhruba pro 23 osobních automobilů,“ nastiňuje průběh rekonstrukce radní Václav Řehoř odpovědný za krajské investice.


Zahájení přestavby začne už v září a předání objektu do užívání je plánováno na jaro 2022.


„Stavební práce začneme demontáží střechy, naším cílem je nejdříve vybudovat nové podlaží. Další práce už budou pokračovat v jednotlivých patrech,“ řív bývalé nemocnici Opočnoká jednatel firmy Pavel Valc.


SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU





Přidat na Seznam.cz

Počet sledujících ~ 27 050

FB

X

IG

@

YT

Reklama




KŘIŽOVATKA MILETA -ŽIVĚ-

NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

INFO O WEBU