Tribuna pro 335 diváků

Zbrusu nový multifunkční sportovní areál Bavlna čeká v úterý 10. dubna slavnostní otevření. Celý komplex je především zaměřen na fotbal, ale jsou zde také sportoviště na basketbal, volejbal a házenou. Hlavní dominantou areálu je architektonicky zajímavá tribuna pro 335 diváků, v jejím sousedství bude sloužit nadějným fotbalistům také nový internát s kapacitou 45 lůžek + 6 bytových jednotek, který barevně ladí s tribunou, dále tři hřiště s umělým povrchem, dětské hřiště, atletická dráha a hlavní travnatá plocha. V areálu je i 80 metrová tartanová dráha, která je určena k základům atletiky, pískové doskočiště a hřiště na petanque.

„Přidružené sportoviště budeme v budoucnu nabízet školám, různým zájmovým organizacím a také široké veřejnosti. Věříme, že areál přinese sportovní užitek našemu fotbalovému klubu a také uspokojí volnočasové aktivity občanů města Hradce Králové,“ říká Milan Ptáček, technický ředitel klubu FC Hradec Králové.

Areál bude slavnostně otevřen 10. dubna 2012. Součástí slavnostního přestřižení pásky bude bohatý doprovodný program (Heidi Janků, Diskopárty Zdeňka Vranovského, Cheeky Cheerky a soutěže), a také mezinárodní fotbalové utkání hráčů do 16 let Česká republika – Norsko. Vstup na slavnostní odpoledne bude volný.

Účast na slavnostním otevření SCM Bavlna přislíbili primátor statutárního města Hradec Králové MUDr. Zdeněk Fink, hejtman Královéhradeckého kraje Bc. Lubomír Franc, předseda Fotbalové asociace České republiky Miroslav Pelta, předseda představenstva hradeckého fotbalového klubu JUDr. Pavel Staněk a ředitel klubu Ing. Richard Jukl. Slavnostnímu aktu bude přítomen také reprezentační trenér ČR Michal Bílek a reprezentant ČR Václav Pilař.

Program 10. dubna 2012:

13.00 – 13.59 Kulturní program (Heidi Janků, Diskopárty Zdeňka Vranovského …)
14.00 – 14.04 Slavnostní přestřižení pásky
14.05 – 15.00 Modelová utkání ve fotbalu a basketbalu FC Hradec Králové (fotbal – žáci) a Sokola Hradec Králové – Hradecké lvice (basketbal – žákyně)
15.00 Mezistátní přípravné utkání hráčů do 16 let Česká republika – Norsko

Rekonstrukce sportovního areálu Bavlna je velkým počinem pro hradeckou kopanou, protože se zde vytvoří moderní zázemí pro nadějné fotbalové talenty, ze kterých Hradec může vychovat budoucí hvězdy, tak jako v případě Václava Pilaře. Rekonstrukcí Bavlny začíná postupná přeměna sportovních areálů ve městě. Na rekonstrukci se připravuje hřiště na Slavii a fotbalový plácek ve Farářství.

Celý projekt je navíc také unikátní, protože se v Česku podobné projekty pro mládež nestaví každý den. Návrh celého areálu včetně tribuny a internátu vypracoval ing. arch. Tomáš Vymetálek z architektonického studia, jeden z autorů nového územního plán pro Hradec. Stavba byla zahájena v listopadu 2010, dokončila se v březnu 2012. Celková investice se vyšplhala na 110 mil. Kč. Z fondů Evropské unie přišlo na tento projekt 58 mil Kč.

Co se v areálu nachází:

Tribuna se zázemím pro 335 sedících diváků
Ubytovna pro mládež – 4 podlaží s kapacitou 45 lůžek + 6 bytových jednotek
Fotbalové hřiště s přírodní trávou o rozměru 76 x 115 m
Minihřiště s umělou trávou o rozměru 42 x 62 m
2 víceúčelová hřiště s umělým povrchem o rozměru 22 x 44 m
Běžecká dráha, 4 dráhy 80 m + doskočiště
Hřiště na pétanque
Dětské hřiště


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Fotbalisté chtějí v novém ročníku 2. ligy hrát co nejvýše, větší prostor dostanou mladí a odchovanci. Nej…
  Nová cyklostezka, která propojí v první etapě městské čtvrti Pouchov a Piletice, získala v tomto úseku stavební pov…
  V září by měl v Hradci otevřít nový sportovní areál, který vyrůstá v Třebši. Bude v něm několik hřišť, wellness, re…
  Mimořádné prázdninové zastupitelstvo se sejde 17. července kvůli stavbě fotbalové arény. Bude se schvalovat druh, r…

  8.558

  968

  766


  . / STREAM  98 %

  97 %

  96 %

  94 %

  94 %

  93 %

  92 %

  92 %

  91 %

  nové

  nové


  Nová chirurgie (+ 4 %)

  Regionální sídlo ČSOB (+ 1 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (+ 1 %)

  Sídlo Lesy ČR (+ 0 %)

  Univerzita Karlova (+ 0 %)

  Jižní spojka (+ 2 %)

  Západní město (+ 4 %)

  Obytný blok Koruna (+ 6 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Vysokorychlostní trať

  Letecký terminál

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ