Přidat na Seznam.cz  

Kasselské obrubníky u Tesca

Autobusy po Dukelské a S. K. Neumanna jezdí od 4. května. Nakonec o skoro 5 měsíců později než se ze začátku předpokládalo. S příznivým počasím rychle pokračuje i další výstavba. V prostoru obou ulic se v těchto dnech instalovalo nové trolejové vedení, které je zachyceno na nových tmavě černých a vysokých sloupech, které budou rovněž sloužit i jako osvětlení. Návrat trolejbusů č. 1, 3 a 7 zpátky na své obvyklé trasy se zatím nedá odhadnout, bude nutný ještě souhlas Drážního úřadu. Ředitel DP před časem uvedl, že předpokládá jejich návrat v průběhu léta. Nyní probíhají práce na dlažbě nových chodníků.

„Počítáme s tím, že se na Dukelskou a S. K. Neumanna vrátí i trolejbusy, ale to je ve zvláštním režimu, jelikož toto rozhodnutí vyžaduje souhlas Drážního úřadu,“ říká náměstek primátora pro rozvoj a investice Jindřich Vedlich.

Nově rekonstruovaná zastávka OD Tesco má hned několik novinek. Má takovou délku, že by v jeden moment a v jednom směru měla pojmout až dva kloubové vozy. Byla také posunuta a sjednocena tak, že je zastávka v obou směrech ve stejné linii. Další vychytávkou je klesání vozovky do prostoru zastávky a její nižší profil nad okolním terénem, který dokreslují tzv. kasselské obrubníky. Lépe se tak do vozů MHD nastupuje.

„Kasselské obrubníky zasahují i do okraje vozovky zastávky a tvoří v ní žlábek, který vede kola autobusu co nejblíže k nástupní hraně. Samotná nástupní hrana je zaoblena tak, aby odvalováním kola nedocházelo k poškozování pneumatik. Tato úprava má usnadnit, aby autobus mohl bezpečně zajet co nejtěsněji k hraně nástupiště. Obrubník zároveň zajišťuje optimální výšku nástupiště, aby bylo co nejblíže úrovni podlahy nízkopodlažních autobusů. Tato úprava usnadní výstup a nástup například osobám se sníženou pohyblivostí, ale urychlí i odbavování ostatních cestujících,“ jak je uvedeno na webu Wikipedie.

DP instaluje nové trolejové vedení v ulici S. K. Neumanna

Starší světle šedé sloupy vystřídalo sloupořadí černých sloupů ve tvaru L, které budou zároveň osvětlením a držákem pro trolejové vedení jako na fotografii.

Kromě budování chodníků dostává novou tvář pomalu také náměstí 28. října. Po dokončení tam bude bublat protékající voda před kostelem v podobě malého potůčku. Náměstí dostane také na okrajích klidové zelené zóny a především dlažbu tam, kde se pohybují hlavní proudy lidí. Vítanou novinkou bude také nové tržiště zemědělských přebytků, tvořené podobnou konstrukcí jako má Terminál HD.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Hradecký dnes sehraje čtvrtfinále proti švýcarskému Zugu. V soutěži zůstal z českých…
  Hradec má nové kluziště pod širým nebem, stačí si vzít brusle a vyrazit. Otevřelo u obchodu Decathlon v nákupní zón…
  Budoucí komunikace Jižní spojka se objevila na portálu EIA k posouzení vlivů na životní prostředí. u…
  Vánoční trhy v Hradci budou v termínu od pátku 13. prosince do neděle 22. prosince na Masarykově náměstí. Novinkou…
  Nový bytový dům Rezidence Alessandria s 66 byty začne růst na Slezském Předměstí mezi poliklinikou a hotelem. Místo…

  92 ~ 10K

  1.256

  1.128


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Proměna Rozárky

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ