FC Hradec Králové

Jak se říká, je to tam! Hradec po roce stráveném ve druhé lize, postoupil opět do elitní soutěže. Dnes v derby porazil Pardubice 1:0 a slaví vytoužený postup! Cesta k němu ovšem nebyla lehká, v létě došlo k přebudování týmu, ze začátku byl Hradec na chvostu tabulky, poté ovšem rozjel podzimní sérii 7 zápasů, které dokázal vyhrát. Na jaře doma neprohrál, venkovní hra ovšem zůstala trochu za očekáváním. Cíl před sezonou byl jasný, pokusit se ihned postoupit zpátky do ligy, a to bylo splněno! Liga se bude hrát tedy opět na tradičních lízátkách, protože nová, moderní fotbalová aréna ještě nestojí.

Utkání to bylo velmi bojovné a v prvním poločase bez náznaku nějaké šance. Bylo vidět, že jsou Votroci lehce nervózní. Ve druhém poločase se stupňovalo tempo hry a zlatý gól vstřelil 12 minut před koncem Emir Halilovič. Několikrát se mu v zápasech stávalo, že nastřelil břevno, nebo tyč a jeho okamžik tak přišel opravdu v pravou chvíli.

Po postupové sezóně v roce 2010 se na první zápas se Spartou přišlo podívat přibližně 15 tisíc fanoušků. Navíc v tomto památném zápase Hradec vyhrál nad Spartou 2:1 po gólech Rezka a Pilaře. Divácká kulisa trhala rekordy, bylo pětkrát vyprodáno, díky omezené kapacitě navíc několikanásobně. Bývalý trenér Václav Kotal tehdy poznamenal, že to byl dav tříhlavých diváků, jelikož povolená kapacita byla pouze 6 tisíc. Město zachvátila fotbalová euforie, letos tomu určitě nebude jinak, pokud přijede Sparta, Plzeň, Baník i Slavia.

Nejvíce fanoušků letos přišlo na derby Hradec vs. Pardubice v prvním kole, a to 4.350 diváků. Poté se návštěvnost pohybovala v rozmezí od jednoho tisíce do dvou a půl tisíc fandů.

Nejlepším střelcem celé Fotbalové národní ligy i Votroků se stal David Vaněček se svými 17 zásahy v sítích soupeřů. Druhým nejlepším střelcem byl Tomáš Malinský se 7 góly a pět gólů přidali ještě Pavel Dvořák a Jan Shejbal. Za zmínku stojí také 11 gólů Radka Voltra, který je z Hradce na hostování ve Viktorii Žižkov.

Lízátka zažijí po roce opět první fotbalovou ligu

První kolo 1. ligy začíná 27. července 2014. Rozlosování proběhne koncem června. Od zítřka po bujaré oslavě nastoupí hráči na dovolenou a na stadionu se budou hlásit až 22. června.

„Letošní sezonu jsme absolvovali po třech letech v nejvyšší soutěži opět ve druhé lize. Nikdo nevěděl, jakou budeme mít podporu. Fanoušci se k nám však zády neobrátili a v mnoha případech byli dvanáctým hráčem. Ovšem není nutné si nic nalhávat, druhá liga pro nás znamenala, kromě zápasu s Pardubicemi, znatelný divácký pokles. Proto, jak fanoušci, město, tak i celý tým, si po poctivé práci, tu první ligu zaslouží,“ říká generální ředitel klubu Richard Jukl.

V Hradci se tak podruhé v novodobé historii bude hrát jak nejvyšší fotbalová soutěž, tak zároveň i nejvyšší hokejová soutěž. Naposledy to bylo v sezóně 1993/1994. A to je důvod k oslavě!

Přidejte si naše stránky na Facebook, děkujeme :-)

Nový úsek dálnice D11 jsme projeli za 2 minuty. Hradec na tohle čekal od roku 2006. Černý Most v Praze se přiblížil na cca. 45 minut.
    Dálnice D11 u Hradce otevřela. Lidově řečeno, je to jen první vlaštovka. Dokončení celé sítě v okolí města bude ještě nejméně 15 let trvat.
    Hradec čeká tropický týden, nejtepleji bude úterý až 36 °C. Letos bylo ve městě zatím 8 tropických dnů, kdy teplota překročila 30 stupňů.
    Dálnice D11 se od Kuklen pro motoristy otevře v pondělí 21. srpna. Končí tak jedna kapitola, která měla 15 ministrů a jednu farmářku.