..

FC Hradec Králové

Jak se říká, je to tam! Hradec po roce stráveném ve druhé lize, postoupil opět do elitní soutěže. Dnes v derby porazil Pardubice 1:0 a slaví vytoužený postup! Cesta k němu ovšem nebyla lehká, v létě došlo k přebudování týmu, ze začátku byl Hradec na chvostu tabulky, poté ovšem rozjel podzimní sérii 7 zápasů, které dokázal vyhrát. Na jaře doma neprohrál, venkovní hra ovšem zůstala trochu za očekáváním. Cíl před sezonou byl jasný, pokusit se ihned postoupit zpátky do ligy, a to bylo splněno! Liga se bude hrát tedy opět na tradičních lízátkách, protože nová, moderní fotbalová aréna ještě nestojí.

Utkání to bylo velmi bojovné a v prvním poločase bez náznaku nějaké šance. Bylo vidět, že jsou Votroci lehce nervózní. Ve druhém poločase se stupňovalo tempo hry a zlatý gól vstřelil 12 minut před koncem Emir Halilovič. Několikrát se mu v zápasech stávalo, že nastřelil břevno, nebo tyč a jeho okamžik tak přišel opravdu v pravou chvíli.

Po postupové sezóně v roce 2010 se na první zápas se Spartou přišlo podívat přibližně 15 tisíc fanoušků. Navíc v tomto památném zápase Hradec vyhrál nad Spartou 2:1 po gólech Rezka a Pilaře. Divácká kulisa trhala rekordy, bylo pětkrát vyprodáno, díky omezené kapacitě navíc několikanásobně. Bývalý trenér Václav Kotal tehdy poznamenal, že to byl dav tříhlavých diváků, jelikož povolená kapacita byla pouze 6 tisíc. Město zachvátila fotbalová euforie, letos tomu určitě nebude jinak, pokud přijede Sparta, Plzeň, Baník i Slavia.

Nejvíce fanoušků letos přišlo na derby Hradec vs. Pardubice v prvním kole, a to 4.350 diváků. Poté se návštěvnost pohybovala v rozmezí od jednoho tisíce do dvou a půl tisíc fandů.

Nejlepším střelcem celé Fotbalové národní ligy i Votroků se stal David Vaněček se svými 17 zásahy v sítích soupeřů. Druhým nejlepším střelcem byl Tomáš Malinský se 7 góly a pět gólů přidali ještě Pavel Dvořák a Jan Shejbal. Za zmínku stojí také 11 gólů Radka Voltra, který je z Hradce na hostování ve Viktorii Žižkov.

Lízátka zažijí po roce opět první fotbalovou ligu

První kolo 1. ligy začíná 27. července 2014. Rozlosování proběhne koncem června. Od zítřka po bujaré oslavě nastoupí hráči na dovolenou a na stadionu se budou hlásit až 22. června.

„Letošní sezonu jsme absolvovali po třech letech v nejvyšší soutěži opět ve druhé lize. Nikdo nevěděl, jakou budeme mít podporu. Fanoušci se k nám však zády neobrátili a v mnoha případech byli dvanáctým hráčem. Ovšem není nutné si nic nalhávat, druhá liga pro nás znamenala, kromě zápasu s Pardubicemi, znatelný divácký pokles. Proto, jak fanoušci, město, tak i celý tým, si po poctivé práci, tu první ligu zaslouží,“ říká generální ředitel klubu Richard Jukl.

V Hradci se tak podruhé v novodobé historii bude hrát jak nejvyšší fotbalová soutěž, tak zároveň i nejvyšší hokejová soutěž. Naposledy to bylo v sezóně 1993/1994. A to je důvod k oslavě!


  DEJTE NÁM LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Ukrajinské letectvo pošle na 25. ročník CIAF do Hradce Králové dva letouny Su-27 v doprovodu transportního Iljušina…
  Hradecké muzeum se na rok a půl uzavřelo. Proběhne komplexní rekonstrukce budovy, po otevření bude umožněn výhled n…
  Do opravy hlavního nádraží půjde v letošním roce ještě 43,9 mil. Kč. Od loňského roku probíhá oprava střechy a svět…
  Pro pacienty a návštěvníky vznikne mezi Plicní klinikou a Klinikou infekčních nemocí ve FNHK nový rehabilitační par…

  8.204

  948

  615


  / STREAM  98 %

  97 %

  97 %

  96 %

  94 %

  93 %

  92 %

  92 %

  92 %

  90 %

  88 %

  87 %


  Digitální planetárium (+ 1 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (+ 4 %)

  Regionální sídlo ČSOB (+ 1 %)

  Sídlo Lesy ČR (+ 3 %)

  Nové Kukleny (- 1 %)

  Univerzita Karlova (+ 1 %)

  Žižkovy sady (- 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 3 %)

  Jižní spojka (+ 4 %)

  Klinika čínské medicíny (+ 2 %)

  Západní město (+ 6 %)

  Nový most přes Orlici (+ 3 %)

  Další projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Do konce hlasování zbývá...

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ