Přidat na Seznam.cz  

Otevřete šampaňské! Do Hradce se vrací první fotbalová liga

Autor ~ LUPI 4. června 2014 | # 2 730 ZHLÉDNUTÍ

FC Hradec Králové

Jak se říká, je to tam! Hradec po roce stráveném ve druhé lize, postoupil opět do elitní soutěže. Dnes v derby porazil Pardubice 1:0 a slaví vytoužený postup! Cesta k němu ovšem nebyla lehká, v létě došlo k přebudování týmu, ze začátku byl Hradec na chvostu tabulky, poté ovšem rozjel podzimní sérii 7 zápasů, které dokázal vyhrát. Na jaře doma neprohrál, venkovní hra ovšem zůstala trochu za očekáváním. Cíl před sezonou byl jasný, pokusit se ihned postoupit zpátky do ligy, a to bylo splněno! Liga se bude hrát tedy opět na tradičních lízátkách, protože nová, moderní fotbalová aréna ještě nestojí.

Utkání to bylo velmi bojovné a v prvním poločase bez náznaku nějaké šance. Bylo vidět, že jsou Votroci lehce nervózní. Ve druhém poločase se stupňovalo tempo hry a zlatý gól vstřelil 12 minut před koncem Emir Halilovič. Několikrát se mu v zápasech stávalo, že nastřelil břevno, nebo tyč a jeho okamžik tak přišel opravdu v pravou chvíli.

Po postupové sezóně v roce 2010 se na první zápas se Spartou přišlo podívat přibližně 15 tisíc fanoušků. Navíc v tomto památném zápase Hradec vyhrál nad Spartou 2:1 po gólech Rezka a Pilaře. Divácká kulisa trhala rekordy, bylo pětkrát vyprodáno, díky omezené kapacitě navíc několikanásobně. Bývalý trenér Václav Kotal tehdy poznamenal, že to byl dav tříhlavých diváků, jelikož povolená kapacita byla pouze 6 tisíc. Město zachvátila fotbalová euforie, letos tomu určitě nebude jinak, pokud přijede Sparta, Plzeň, Baník i Slavia.

Nejvíce fanoušků letos přišlo na derby Hradec vs. Pardubice v prvním kole, a to 4.350 diváků. Poté se návštěvnost pohybovala v rozmezí od jednoho tisíce do dvou a půl tisíc fandů.

Nejlepším střelcem celé Fotbalové národní ligy i Votroků se stal David Vaněček se svými 17 zásahy v sítích soupeřů. Druhým nejlepším střelcem byl Tomáš Malinský se 7 góly a pět gólů přidali ještě Pavel Dvořák a Jan Shejbal. Za zmínku stojí také 11 gólů Radka Voltra, který je z Hradce na hostování ve Viktorii Žižkov.

Lízátka zažijí po roce opět první fotbalovou ligu

První kolo 1. ligy začíná 27. července 2014. Rozlosování proběhne koncem června. Od zítřka po bujaré oslavě nastoupí hráči na dovolenou a na stadionu se budou hlásit až 22. června.

„Letošní sezonu jsme absolvovali po třech letech v nejvyšší soutěži opět ve druhé lize. Nikdo nevěděl, jakou budeme mít podporu. Fanoušci se k nám však zády neobrátili a v mnoha případech byli dvanáctým hráčem. Ovšem není nutné si nic nalhávat, druhá liga pro nás znamenala, kromě zápasu s Pardubicemi, znatelný divácký pokles. Proto, jak fanoušci, město, tak i celý tým, si po poctivé práci, tu první ligu zaslouží,“ říká generální ředitel klubu Richard Jukl.

V Hradci se tak podruhé v novodobé historii bude hrát jak nejvyšší fotbalová soutěž, tak zároveň i nejvyšší hokejová soutěž. Naposledy to bylo v sezóně 1993/1994. A to je důvod k oslavě!


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  RT : 🚑 Anatolij Truhlář nasbíral přes 1600 modelů sanitek a většinu z nich můžete vidět na výstavě v Hradci Králové. Let…
  RT : Ulice Severní na Slezském předměstí v . Dodnes trasa trolejbusové linky č. 3. Cenné snímky britského autora…
  RT : Blesk z čistého nebe. Na Magistrát v dorazil dopis ze @SkupinaCEZ.ČEZ Teplárenská chce koup…
  Nefestivalový rok přeje opravě silnice okolo letiště a areálu Festivalparku. Cesta od Správčického rybníka po křižo…
  RT : Milé stromy, napijte se! I letos Technické služby v rozmístí u stromů v zavlažovací vaky. D…
  RT : Karanténa dusí taky Magistrát . V izolaci do 7. 8. je od dnešního odpoledne nám.primátora J. Bláha (@ODScz,…
  RT : Izolace. 16 úředníků KÚ v muselo do karantény kvůli tomu, že přišli do styku s kolegou z odboru d…

  11.884

  1.522

  1.272


  #PROUD ZPRÁV

  ~WEBKAMERY

  @MENU


  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Nové OC Hvězda

  Jižní propojení

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU