Přidat na Seznam.cz  

Vstup do Staré nemocnice v Nezvalově ulici

HRADEC KRÁLOVÉ – V Hradci bude realizováno zdravotnické centrum DIOP (dlouhodobá intenzivní ošetřovatelská péče) a NIP (následná intenzivní péče). Fakultní nemocnice na tuto službu v těchto prostorách vypsala zkraje roku výběrové řízení. Nový nájemce bude tuto péči provozovat a upraví i prostory nemocnice. Nejbližší NIP je až v Broumově nebo Nymburku.

Služba NIP je méně známější než JIP, ale přesto nesmírně důležitá. Nemocní, kteří už nejsou v přímém ohrožení života, jejich stav je víceméně stabilizovaný, byť vážný, se přesouvají právě na následnou intenzivní péči. Uvolňují tak prostor dalším ohroženým pacientům, kteří přijíždějí na ARO a JIP.

Z NIP se pak mohou buď vrátit do běžného chodu, pokud se zdravotní stav zlepší natolik, nebo zde takzvaně v klidu a bez bolesti dožít poslední chvíle svého života, tedy v případě, že se stav vyvine časem nepříznivě.

Oddělení následné péče (NIP) je lůžkovým zařízením, které poskytuje následnou intenzivní péči pacientům, kteří jsou ve stabilizovaném stavu po zvládnutí náhlé kritické nemoci nebo náhlého kritického zhoršení chronického onemocnění, ale jejich zdravotní stav nadále vyžaduje částečnou nebo úplnou podporu základních životních funkcí. NIP je určen nemocným, kteří jsou dlouhodobě závislí na umělé plicní ventilaci a potřebují dlouhodobou intenzivní péči.

Oddělení dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče (DIOP) je pracovištěm, které poskytuje dlouhodobou intenzivní lékařskou péči spontánně dýchajícím pacientům s tracheostomií, u kterých došlo ke stabilizaci po závažných úrazech s poruchou vědomí. Věnuje se nemocným po neurochirurgických operacích a stavech po zástavě srdce, u nichž se podařilo obnovit životní funkce, ale mají poškozeny mozkové buňky nedostatkem kyslíku. Vyléčení pacienti se předávají do rehabilitační či domácí péče.

Po stavebních úpravách vznikne toto centrum v hlavní budově Staré nemocnice, bývalé neurologie, v objektu by mělo být minimálně 20 + 20 lůžek pro každou ze služeb pro nemocné osoby.

Zařízení tak bude kooperovat s fakultní nemocnicí.

Mezi požadavky na pronájem tak bylo například to, že minimální rozsah lůžek u DIOP i NIP musí být 20 lůžek, v každé ze služeb. Vhodná je i další lůžková zdravotní péče. Zároveň budou garantovány poskytované služby v souladu s požadavky FNHK. Nájemce pak musí zahájit provoz takového centra do konce roku 2020, přičemž smlouva o nájmu nebytových prostor je uzavřena na dobu určitou, celkem 8 let.

Oznámení o zahájení řízení stavebních úprav objektu a nástavbě se objevilo na úřední desce magistrátu, podala ho společnost Estrella Health. Subjekt bude dle smlouvy zveřejněné v registru smluv, platit fakultní nemocnici měsíční nájemné ve výši 279 tisíc korun, za 1 metr čtvereční 92 korun.

Stará nemocnice tak dostane nové využití v podobě intenzivního lékařského provozu, tolik potřebného. V tomto areálu funguje ještě rehabilitační klinika, klinika pracovního lékařství a protetika. Speciálním místem je pak místní kaplička.

Stará nemocnice se stala první nemocnicí v Hradci Králové a byla otevřena v roce 1887. Ještě do roku 2011 sídlila v budově neurologická klinika. S rozvojem města vznikla potřeba vybudovat nemocnici v novém areálu. Tento záměr se podařilo naplnit ve dvacátých letech 20. století.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Zanedbané území okolo terminálu a Hořické ulice by se mohlo proměnit do nové podoby, píše L…
  RT : 💬 Za současných okolností musel přistoupit k sérii úsporných opatření, která představuje prezident kl…
  Řidiči si v posledních dnech pletou Hradec se závodní dráhou. Dopravní policisté naměřili na 50 km rychlosti ve měs…
  První kolo nového ročníku extraligy, které by mělo začít v pátek 18. září 2020 bude velmi pikantní. Hradecký…
  V Hradci vznikne v roce 2022 nové turistické lákadlo. Bude to nová kabinková lanovka o délce 600 metrů, která poved…
  RT : Ve Fakultní nemocnici v už pomáhá 90 studentů lékař. fakult . Na několika klinikách, na plicní t…
  RT : Připravujeme zásadní modernizaci tratě Velký Osek – Hradec Králové – Choceň. Její součástí bude i náhrada vybraných…

  11.336

  1.412

  1.212

  COVID-19 DATA / 6. 4. 2020

  ČESKO

  KRAJ

  ZDRAVÍ

  ÚMRTÍ

  4.591

  +115

  136

  +6

  96

  +22

  72

  +16


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Hotel Aldis

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU