Přidat na Seznam.cz  

Hradec se po 7 letech vrací do 1. ligy

Autor ~ LUPI 28. května 2010 | # 4 049 ZHLÉDNUTÍ

Logo FC Hradec Králové

Neuvěřitelné se stalo skutečností! Hradec se po 7 letech čekání vrací mezi domácí fotbalovou elitu. Celých 6 ročníků hrál Hradec v 2. lize. Prošel si finančními problémy a hrozilo i zrušení klubu. Ten dnes vlastní město Hradec Králové. Ve 2. lize se Hradci střídavě dařilo a nedařilo, vetšinou končil buď na 4. nebo 7. místě. Loňskou sezonu zakončil až na 13. pozici a pro letošní ročník byl považován za outsidera. Tým ukázal, že všechno je možné a jako první postupuje do 1. ligy, kde se utká s týmy, které opravdu prověří jeho kvalitu. Do Hradce přijede Sparta, Slavia, Baník, Bohemians 1905, Olomouc, Liberec nebo Plzeň.

Málokdo očekával, že Hradec v letošní sezoně postoupí do 1. ligy. Po nevydařené minulé sezoně, kdy mužstvo málem bojovalo o záchranu se předpokládal za dobrý výsledek umístění poblíž středu tabulky. První tři vyhrané zápasy, poté prohra s lídrem z Ústí, další vyhraný zápas proti Žižkovu, velká prohra ve Vlašimi a od té doby série 22 zápasů bez prohry.

V jarní části se mužstvo utrhlo ze řetězu a soupeře drtilo jednoho po druhém. Série 8 výher v řadě je jasný důkaz. V leckterých zápasech měl Hradec velké štěstí, že se mu podařilo vyhrát. Mnohokrát stačil jeden gól na výhru. Zásluhu má na tom především perfektní obranná fáze a brankářská jednička – Jiří Lindr. Ten má na svém kontě již 15 nul. Mužstvo šlapalo jako hodinky. Mohlo se zdát, že v posledních zápasech mu trochu docházel dech, ale postup v domácím prostředí po výhře nad Duklou vše napravil. Plně zasloužený postup byl ten nejhezčí moment pro všechny hráče, trenéry, celý realizační tým a hlavně pro všechny fanoušky, kteří oslavovali až dlouho do noci.

Vstupem mužstva do 1. ligy začínají také povinnosti. Nákup nových černých a bílých sedaček v klubových barvách a vyhřívaný trávník bez kterého nelze ligu doma hrát. Je také potřeba vylepšit kádr o nové zkušenější hráče. Hovoří se o lehkém doplnění zhruba 3 až 4 hráči. Takže i ti, co si ligu vybojovali budou hrát i nadále a tým se kompletně nepřemění, jen vhodně doplní.

Rozdíl mezi 1. ligou a 2. ligou je obrovský. Ředitel klubu Richard Jukl nedávno řekl: „Je to jako rozdíl mezi Porsche a Trabantem.“ Česká nejvyšší fotbalová soutěž má úplně jinou medializaci a je neustále na očích lidí, fanoušků a sponzorů. Utkání mají úplně jiný náboj. Je rozdíl, když do Hradce přijede Čáslav, Hlučín nebo Vlašim a když dorazí například Slavia Praha, Slovan Liberec nebo Baník Ostrava. Návštěvnost na domácí zápasy je v průměru 2200 diváků na zápas v letošní sezoně. Na některá utkání přišlo daleko více lidí než na některé zápasy v 1. lize, proto se očekává, že se zájem ještě daleko více zvýší v nové sezoně. Určitou překážkou může být zastaralý Všesportovní stadion, na který mnoho lidí nechce přijít i kdyby se tady hrálo Mistrovství světa.

Tým má ambice nebýt v Gambrinus lize jen do počtu, ale pohybovat se v klidných vodách středu prvoligové tabulky. Uvidíme, nakolik se toto přání stane skutečností. Přejeme týmu, co nejlepší umístění a mnoho let v nejvyšší domácí fotbalové soutěži.

V těchto dnech si Hradec připomíná výročí 50. let od titulu mistra ligy v roce 1960, který vyhrál jako úplný nováček v soutěži, když postoupil z 2. ligy. Třeba se historie bude opakovat.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Dvoukolejka od Stéblové do Pardubic má zelenou, stavbě již nebrání nic v cestě. Vznikne nová zast. Stéblová obec, t…
  RT : Takto v Hradci Králové vzniká pitná voda z řeky. Jedovaté látky ničí aktivní uhlí
  RT : Bonusy za . Fakultní nemocnice v hlásí, že v mimořádném termínu koncem května vyplatila podle pokyn…
  RT : Umělci z Filharmonie již několik týdnů hrají na různých místech města. Je velice působivé je slyšet…
  RT : 🤝 Dojednáno, potvrzeno! a jsou partnerskými kluby.
  Knihovna města Hradec Králové pořádá výstavu Gočárův Hradec. Od 1. do 29. června ve foyer budovy ve Wonkově ulici s…
  6. června 2020 uplyne 60 let od mistrovského titulu. Výhra 4:0 nad Slovanem Bratislava znamenala, že se Votroci cob…

  11.725

  1.482

  1.260


  #STREAM ZPRÁV

  ~WEBKAMERY

  @MENU


  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Hotel Aldis

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU