Přidat na Seznam.czHradec se po 7 letech vrací do 1. ligy

28. května 2010 21:21. /Autor ~ REDAKCE / # 3 MIN. / AKTUALITY, FC HRADEC KRÁLOVÉ, SPORT

Logo FC Hradec Králové

Neuvěřitelné se stalo skutečností! Hradec se po 7 letech čekání vrací mezi domácí fotbalovou elitu. Celých 6 ročníků hrál Hradec v 2. lize. Prošel si finančními problémy a hrozilo i zrušení klubu. Ten dnes vlastní město Hradec Králové. Ve 2. lize se Hradci střídavě dařilo a nedařilo, vetšinou končil buď na 4. nebo 7. místě. Loňskou sezonu zakončil až na 13. pozici a pro letošní ročník byl považován za outsidera. Tým ukázal, že všechno je možné a jako první postupuje do 1. ligy, kde se utká s týmy, které opravdu prověří jeho kvalitu. Do Hradce přijede Sparta, Slavia, Baník, Bohemians 1905, Olomouc, Liberec nebo Plzeň.

Málokdo očekával, že Hradec v letošní sezoně postoupí do 1. ligy. Po nevydařené minulé sezoně, kdy mužstvo málem bojovalo o záchranu se předpokládal za dobrý výsledek umístění poblíž středu tabulky. První tři vyhrané zápasy, poté prohra s lídrem z Ústí, další vyhraný zápas proti Žižkovu, velká prohra ve Vlašimi a od té doby série 22 zápasů bez prohry.

V jarní části se mužstvo utrhlo ze řetězu a soupeře drtilo jednoho po druhém. Série 8 výher v řadě je jasný důkaz. V leckterých zápasech měl Hradec velké štěstí, že se mu podařilo vyhrát. Mnohokrát stačil jeden gól na výhru. Zásluhu má na tom především perfektní obranná fáze a brankářská jednička – Jiří Lindr. Ten má na svém kontě již 15 nul. Mužstvo šlapalo jako hodinky. Mohlo se zdát, že v posledních zápasech mu trochu docházel dech, ale postup v domácím prostředí po výhře nad Duklou vše napravil. Plně zasloužený postup byl ten nejhezčí moment pro všechny hráče, trenéry, celý realizační tým a hlavně pro všechny fanoušky, kteří oslavovali až dlouho do noci.

Vstupem mužstva do 1. ligy začínají také povinnosti. Nákup nových černých a bílých sedaček v klubových barvách a vyhřívaný trávník bez kterého nelze ligu doma hrát. Je také potřeba vylepšit kádr o nové zkušenější hráče. Hovoří se o lehkém doplnění zhruba 3 až 4 hráči. Takže i ti, co si ligu vybojovali budou hrát i nadále a tým se kompletně nepřemění, jen vhodně doplní.

Rozdíl mezi 1. ligou a 2. ligou je obrovský. Ředitel klubu Richard Jukl nedávno řekl: „Je to jako rozdíl mezi Porsche a Trabantem.“ Česká nejvyšší fotbalová soutěž má úplně jinou medializaci a je neustále na očích lidí, fanoušků a sponzorů. Utkání mají úplně jiný náboj. Je rozdíl, když do Hradce přijede Čáslav, Hlučín nebo Vlašim a když dorazí například Slavia Praha, Slovan Liberec nebo Baník Ostrava. Návštěvnost na domácí zápasy je v průměru 2200 diváků na zápas v letošní sezoně. Na některá utkání přišlo daleko více lidí než na některé zápasy v 1. lize, proto se očekává, že se zájem ještě daleko více zvýší v nové sezoně. Určitou překážkou může být zastaralý Všesportovní stadion, na který mnoho lidí nechce přijít i kdyby se tady hrálo Mistrovství světa.

Tým má ambice nebýt v Gambrinus lize jen do počtu, ale pohybovat se v klidných vodách středu prvoligové tabulky. Uvidíme, nakolik se toto přání stane skutečností. Přejeme týmu, co nejlepší umístění a mnoho let v nejvyšší domácí fotbalové soutěži.

V těchto dnech si Hradec připomíná výročí 50. let od titulu mistra ligy v roce 1960, který vyhrál jako úplný nováček v soutěži, když postoupil z 2. ligy. Třeba se historie bude opakovat.


  SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU


  Facebook

  X

  Instagram

  Threads

  16 646

  3 022

  2 612

  334


  #TWEETY

  ~PANORAMA

  @MENÍČKA  Koncept studie Velkého náměstí