Přidat na Seznam.cz  

Plachta sever foto: orco.cz

V hradecké části Na Plachtě vyroste další rezidenční čtvrť. Po již dokončené severní části, kde se nacházejí obydlené bytové a rodinné domy, vznikne vedle továrny Petrof další část nové Plachty. Bydlení by zde mělo najít přibližně 1050 obyvatel. Nejvyšší bytové domy budou mít 4 podlaží s pátým ustupujícím podlažím. Území Plachta střed se nachází v těsné blízkosti (130 m) od chráněné lokality Na Plachtě, kde se vyskytují velmi vzácné druhy živočichů. Bydlení by však nemělo svým hlukem a životem podle odborných studií narušovat tuto lokalitu.


Hradec Králové potřebuje nové obyvatele jako sůl, aby dosáhl magických 100 tisíc obyvatel. Dnes má lehce přes 94 tisíc. Z demografických údajů vyplývá, že se v Hradci rodí více dětí než je počet zemřelých, ale více lidí se z Hradce vystěhuje, než přistěhuje. Mnohdy dochází k přesunům v rámci města. Je důležité upozornit, že v Hradci jsou po Praze a Brně nejdražší byty v republice.

Nová lokalita nabídne atraktivní bydlení v klidné městské části. V již dokončené severní části našlo bydlení zhruba 800 obyvatel. Poblíž vzniklo i malé jezírko s parkem. Nová lokalita bude svou architekturou plynule navazovat na již stávající část. Nejvyšší domy budou přímo u cesty a u továrny Petrof. Směrem k Plachtě se budou postupně podlaží snižovat. Z důvodu navýšení provozu by se měla na křižovatce Na Brně vybudovat světelná signalizace.

Projekt Plachty střed foto: mmhk.cz

Samotné bydlení bude nabízet množství předzahrádek, veřejných i poloveřejných prostorů. V lokalitě je navržená rozmanitá skladba bytových domů, které budou mít hlavní orientaci na jižní stranu, případně jihovýchod či jihozápad. Fasády objektu budou členěné, aby došlo ke zjemnění měřítka. Některé objekty budou řešeny jako viladomy. Jiné zase budou mít větší měřítka, aby docházelo k plynulému přechodu mezi výrobní zónou a touto lokalitou. V celém komplexu Plachta střed bude dostatek zelených míst pro relaxaci. Na severovýchodě bude umístěn komerční objekt, který bude sloužit i Plachtě sever.

Je otázkou, pokud zde vyroste další čtvrť a bude v lokalitě Plachta střed a sever více jak 1800 obyvatel úvaha o zavedení městské hromadné dopravy do této části. Možná nejlepším řešením by bylo  zatrolejování ulice Na Brně až ke kruhovému objezdu u jezírka v ulici U Parku. Nejbližší zastávky jsou nyní na lince č. 9 a trolejbusových linkách č. 1 a 2.

Stavba nové čtvrti by měla být zahájena letos na podzim nebo příští rok na jaře. Dokončení celého projektu se plánuje v letech 2012-2013.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  RT : 🗻 V zimní přípravě už jsme nejvyšší vrchol zdolali. 😉 Votroci so dnes pořádně hrábli, vystoupali na Sněžku. O 23 km…
  RT : 🏆🇨🇿 Informace ke vstupenkám na finále :
  RT : V Hradci Králové má podle Národního investičního plánu vzniknout plavecký bazén za půl miliardy, sportovní hala za…
  V historickém centru města se na Bílé věži uskutečnil výcvik profesionálních hasičů z Hradce, kteří zde zkoušeli zá…
  IKEA otevře v Hradci v roce 2020 své výdejní místo pro objednávky z e-shopu. Zákazníci si tak budou moct zboží snad…
  V Hradci se má ve čtvrtek 23. ledna otevřít parkoviště u fakultní nemocnice pro 205 vozů, z toho 8 míst bude vyhraz…
  Ještě před týdnem probírali důležitá dopravní témata o kraji na ministerstvu dopravy s ministrem Kremlíke…

  10.604

  1.288

  1.174


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Proměna Rozárky

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU