Přidat na Seznam.czHradec vyhrál nad Brnem 2:1 a veze domů 3 body

3. října 2010 15:37. /Autor ~ REDAKCE / # 2 MIN. / AKTUALITY, FC HRADEC KRÁLOVÉ, SPORT

Gambrinus liga

Fotbalisté Hradce si zaslouženě z Brna odvážejí celé 3 body. Hradečtí prohrávali 1:0, ale ještě do konce prvního poločasu srovnal skóre na 1:1 Pavel Dvořák. Ten byl dnes při střelecké chuti a v 59. minutě zvýšil na 2:1 pro Hradec. Brno mohlo po faulu Hájovského z penalty vyrovnat, ale skvělý Hanuš vyrazil na roh. Brno se už pod psychickým tlakem na moc nezmohlo a Hradec si po devíti letech odváží další venkovní výhru. Hvězdou utkání byl střelec dvou branek Pavel Dvořák. Hradec díky reprezentační pauze zůstane 2 týdny na 9. místě s 13 body.


Hradečtí do zápasu nastoupili oproti předchozímu utkání s Ústím v radikálně pozměněné sestavě. Do branky se postavil Jan Hanuš, který podržel Hradec nejen svými skvělými zákroky, ale hlavně když ve 2. poločase vychytal nařízenou penaltu. V obraně byla trojice Hájovský – Chleboun – Karal a v záloze pětice Poděbradský – Fischer – Janoušek – Hochmeister – Rezek. Do útoku bylo vysláno duo Dvořák – Pilař.

Dalo by se konstatovat, že fotbalisté Hradce nastoupili do začátku zápasu asi tak, jako když odcházeli do šaten po remíze s Ústím. Prvních 20 minut bylo Brno jasně lepší a nebýt dobré obrany a skvělých zákroků brankaře mohlo to být klidně i 3:0. Poté se hra začala vyrovnávat a po centru Poděbradského si míč našel Dvořáka, který nemilosrdně skóroval na 1:1. Tato chvíle jakoby vlila do žil hráčů nový elán a po zbytek celého zápasu si Brno prakticky vytvořilo už jen pár vyložených šancí. V druhém poločase, když běžela 59. minuta, chtěl provětrat brněnského brankaře střelou z dálky Hochmeister. To byl zlomový okamžik, protože brankař střelu pouze vyrazil a na odražený míč si na pravém místě počíhal Dvořák, který zvyšoval na 2:1 pro Hradec.

Největší šance domácích na vyrovnání byla v 65. minutě, kdy ve vápně fauloval Hájovský a byla nařízena penalta, kterou Hanuš skvěle vyrazil na roh. Poté už si Brno pod velkým psychickým tlakem nevypracovalo žádnou vyloženou šanci a hráči Hradce s jejich fanoušky se mohli radovat po dlouhém devítiletém čekání na výhru venku. Hvězdou utkání se podle nás stal Pavel Dvořák, těsně za ním byl pak brankař Jan Hanuš.

Sestava Hradce: Hanuš – Hájovský (78. Wozniak), Chleboun, Poděbradský – Karal, Hochmeister, Janoušek, Fischer, Rezek – Pilař (86. Kocourek), Dvořák (89. Pokorný). Trenér: Kotal.


  SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU


  Facebook

  X

  Instagram

  Threads

  16 646

  3 024

  2 612

  336


  #TWEETY

  ~PANORAMA

  @MENÍČKA  Koncept studie Velkého náměstí