Přidat na Seznam.czKoupaliště získalo prestižní cenu Stavba roku 2010

3. října 2010 15:23. /Autor ~ REDAKCE / # 2 MIN. / AKTUALITY, KRIMI, PROJEKTY

Koupaliště Flošna

Hradecké koupaliště získalo na konci září titul Stavba roku 2010 v anketě pořádané Nadací pro rozvoj architektury a stavitelství, Ministerstvem průmyslu a obchodu a Svazem podnikatelů ve stavebnictví. Letní koupaliště, které jako jediné krajské město Hradec neměl, se otevřelo na jaře letošního roku a během letní sezony ním prošlo bezmála 100 tisíc návštěvníků. Titul Stavba roku 2010 byl udělen za vytvoření mnohostranného areálu pro aktivní využití letního volného času s promyšleným funkčním členěním se zřetelem k osazení do krajiny.


Hradec má z předchozích let v této anketě již několik cen:

Stavba roku 2002 – Domov důchodců na Novém Hradci Králové
Stavba roku 2005 – Pavilon interních oborů Fakultní nemocnice v Hradci Králové
Stavba roku 2008 – Administrativní centrum Královehradeckého kraje – Cena veřejnosti
Stavba roku 2009 – Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové
Stavba roku 2010 – Letní koupaliště Flošna

Pro hradecké koupaliště je toto ocenění velkým úspěchem, v tak nabité konkurenci tolika zajímavých staveb. Projekt koupaliště zpracovalo Arch-Z-Studio architekta Jaroslava Ševčíka a dodavatelem stavby byla firma Geosan. Pro město je tento titul dobrá vizitka, protože ho v posledních třech letech získalo pokaždé. Je to také zapříčiněno stavebním boomem a kvalitním zpracováním architektů, kteří jsou na projekty ve městě vybíráni. Mohlo by se zdát, že Hradec začíná navazovat novými stavbami na úspěšnou meziválečnou éru v 20. století, kdy se městu začalo přezdívat salon republiky. I dnes by tuto nálepku mohl mít, ale každý ví, že by to nebylo na sto procent. Je ještě řada věcí, které je ve městě je potřeba zlepšit.

Knihovna ve tvaru X - Stavba roku 2009

Spolu s hradeckým koupalištěm získalo celkově ještě 5 dalších staveb ocenění Stavby roku. Porota také pochválila jak architekturu celého areálu, tak i kladné hodnocení k samotnému umístění, které je v blízkosti centra, ale je také velmi citlivě zasazeno do okolní krajiny a působí dojmem, jako by zde stálo už hodně dávno.

Zdroj: www.hradeckralove.org, foto: www.stavbaroku.cz


  SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU


  Facebook

  X

  Instagram

  Threads

  16 624

  3 020

  2 612

  334


  #TWEETY

  ~PANORAMA

  @MENÍČKA  Koncept studie Velkého náměstí