Přidat na Seznam.czNový park za skleněnou věží ponese název Skleněnka

18. října 2010 19:23. /Autor ~ REDAKCE / # 1 MIN. / AKTUALITY, VOLNÝ ČAS

Nový park

V sousedství obchodního domu Tesco by měl v budoucnu vyrůst nový park, který dostal jméno Skleněnka. Město v průběhu roku požádalo občany s výběrem jeho jména. Přišlo mnoho návrhů z nichž nejvíce se opakovaly např. Duha a Centrální park. Několik návrhů mělo také velkou fantazii, např. Rozinka či Dukelský průsmyk. Rada města o prázdninách vybrala ze všech možných návrhů právě Park Skleněnka, se kterým bude pracovat do budoucna ve všech fázích projektu. Současný prostor je již řadu let v „pralesním“ stavu a nikdo ho dlouhodobě neudržuje.

„Zmíněná plocha je zčásti v majetku města a zčásti v soukromých rukách. Rádi bychom se co nejdříve s vlastníky dohodli na výkupu pozemků a vyřešili vnitroblok v Hořické ulici jako celek,“ řekla náměstkyně primátora města Pavla Finfrlová. V prvé řadě projekt počítá se spojením ulice Dukelské u Tesca a Hořické u budovy VZP, naproti ČNB. Tato nová zkratka by měla výrazně urychlit přesun z centra na Terminál HD, pokud se tedy vydáte pěšky.
Součástí parku by mělo být také hřiště na nejpopulárnější francouzskou společenskou hru petanque a hřiště pro malé děti.

Mapa:

zdroj: www.mmhk.cz, foto: www.google.com


  SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU


  Facebook

  X

  Instagram

  Threads

  16 646

  3 022

  2 612

  334


  #TWEETY

  ~PANORAMA

  @MENÍČKA  Koncept studie Velkého náměstí