Přidat na Seznam.cz

Hradec těsně porazil Orli Znojmo 3:2

5. listopadu 2010 20:28. /Autor ~ REDAKCE / # 1 MIN. / AKTUALITY, SPORT

HC VCES Hradec Králové

V netradiční hokejový čas, v pátek večer, porazil Hradec tím nejtěsnějším rozdílem Orli ze Znojma 3:2. Ti ještě na jaře 2009 hráli v extralize. Skóre zápasu se vyvíjelo podle hradeckých představ. Po 1. třetině Hradec vedl 1:0 a toto skóre se udrželo až do začátku 3. třetiny. V té dal za sebou dva rychlé góly a vedení už bylo tříbrankové. Jenomže Znojmo o chvíli později snížilo na 3:1 a za chvíli na 3:2. 4 minuty před koncem se tak Hradec ještě strachoval o výsledek. V úplném závěru Znojmo hrálo power-play, ale domácí nakonec vedení uhájili a podruhé v této sezoně ho porážejí.

Utkání přihlíželo 1295 diváků. To je počet, který chodí přibližně v každém domácím zápase. Za Hradec branky zaznamenalo trio hráčů: Hendrich, Macháň a Hruška. Znojemský hokej v předchozích letech prošel velkým třeskem. Hlavním sponzorem klubu byla energetická společnost E.ON, která ho v roce 2009 opustila. Majitel klubu poté prodává licenci na extraligu brněnské Kometě. Tímto končí i vrcholový hokej ve Znojmě a dřívější název HC Znojemští Orli. Dnes to jsou s novou společností a názvem Orli Znojmo.