Přidat na Seznam.cz  

FC Hradec Králové

17 prvoligových kol je za námi. Začíná zimní přestávka, hráči si užijí zaslouženou dovolenou a za několik týdnů se opět vrátí a budou se připravovat na jarní a rozhodující část. Během podzimu získal Hradec 18 bodů a přezimuje na 11. místě v tabulce. Za úspěch by se dalo považovat dosažení 20 bodové hranice, ale i nynější bodová nadílka je vzhledem k tomu, jak dlouho se v Hradci liga nehrála příjemná vizitka. Hradec mohl získat ještě o několik bodů víc, ale prakticky celý podzim ho trápí mizerná koncovka. Hráči se sami přesvědčili, že 2. liga a Gambrinus liga je úplně jiné kafe.

Vstup do prvoligové sezony po dlouhých sedmi letech byl začátkem snů. V prvním utkání Hradec porazil Spartu Praha 2:1 a byla to největší senzace léta. Nikdo tomu nemohl uvěřit, že se to opravdu stalo. Hradec předvedl perfektní výkon, Sparta jenom sekundovala. Poté získal další bod za remízu s Bohemians 1905 a sezóna se rozjela slibně. Po 2 odehraných zápasech měl na svém kontě 4 body, kdo by si to před sezonou pomyslel. V dalším kole po dost ustrašeném výkonu prohrál na Slovácku 2:1 a doma nestačil na rozjetou Plzeň, se kterou prohrál jasně 3:0. Jak se později ukázalo, tak Plzeň vyhrávala všechny zápasy a dnes je první a bojuje o titul. V Českých Budějovicích uhrál první venkovní bod za remízu 0:0. V šestém kole porazil doma loňského vicemistra Jablonec 1:0 a Hradec byl zase na koni. Z toho spadl v následujícím utkání s Příbramí, kde po tragickém výkonu prohrál 1:0.

V dalších zápasech přišla bezgólová remíza se Slavií Praha, prohra s Baníkem Ostrava, ostudná remíza s Ústím 3:3 a nečekaná výhra 1:2 v Brně. Poté opět bezgólová remíza s Mladou Boleslaví, smutná prohra v Teplicích a radostná výhra nad silnou Sigmou Olomouc. V posledních utkáních Liberec přehrál Votroky 3:0 a v Edenu klokani vybojovali cennou výhru 1:0. V koncovém podzimním zápase to byla se Slováckem opět jen smolná remíza 0:0, jelikož Hradec na výhru měl.

Největší překvapení – Jiří Janoušek:
Tento hráč je pro nás největším překvapením, protože se oproti druhé lize nesmírně zlepšil. Často hrál v základu a počínal si velmi zkušeně, občas obcházel hráče jeden na jednoho, což pro něj v druhé lize bylo takřka nemožné. Rozdával hodně dobrý přihrávek, ale někdy i něco pokazil. Hodně fanoušků v ochozech říká, že se Čenda, jak ho přezdívají, o mnoho zlepšil a je to hned znát.

Největší zklamání – Pavel Černý:
Tento hráč je pro nás obrovským zklamáním, protože je po skoro celou první část sezony úplně bez formy. Během podzimu měl prý i těžké onemocnění a to mu na jeho výkonu samozřejmě hodně sil ubralo. Ale i tak se mu nedařilo zpracovávat míče, kazil přihrávky a hlavně v pokutovém území mu chyběla síla a odvaha poprat se o gól. Oproti hře, jakou předváděl ve druhé lize se velmi zhoršil, je pomalejší a jeho pomoc týmu je hodně malá. Co se mu ale nedá vytknout, jsou bezvadně kopané pokutové kopy, které dal celkem dva a právě z penalty. Zatím střeleckou stopu svého táty nenašel. Doufejme, že na jaře fanoušci uvidí Pavla Černého tak, jak ho znají.

Největší dříč – Jiří Poděbradský a Tomáš Rezek:
Tito hráči jsou pro nás největšími dříči na hřišti. Za celý zápas toho odběhají skoro nejvíce, protože hrají na pozici krajních beků a musejí pořád běhat sem a tam. Navíc týmu pomohli vítěznými góly proti Spartě a Olomouci. Jsou hnacími motory a výrazně pomáhají týmu v postupu do útoku i zpátky do obrany.

Největší mediální zájem a největší hvězda týmu – Václav Pilař:
Tento hráč čelí největšímu mediálnímu zájmu. Je to hlavně kvůli rozhodující a nádherné střele v prvním utkání se Spartou a také jeho fotbalovostí. Je nejvíce dotazován médii, vybral si ho Karel Šíp do pořadu Všechnopárty a zajímá se o něj nejvíce lidí, kteří se motají kolem fotbalu. Ale co je hlavní je fakt, že když dá gól, tak Hradec vyhraje. Proti Spartě a Jablonci to bylo 6 bodů.

Nejlepší domácí zápas – Hradec Králové 2:1 Sparta Praha
Tento zápas je podle nás nejlepším zápasem ze všech odehraných zápasů. Tým měl největší nasazení a na Spartu doslova vletěl jako hurikán. V 10. minutě skóroval Rezek a v 61. minutě opět Hradec poslal do vedení Pilař. Byl to pro všechny hradecké fanoušky ten nejlepší možný vstup do sezony. Byla to fantazie. V dalších domácích zápasech už asi takové nasazení nebylo, byl to spíše slabý vánek a proto se Slavií Praha a Mladou Boleslaví tým pouze remizoval, i když na vítězství měl.

Nejlepší venkovní zápas – Zbrojovka Brno 1:2 Hradec Králové
Tento venkovní zápas byl jediný, který se Hradci vydařil se vším všudy. Po prvních 10-ti minutách sice mohlo Brno vést už 2:0, ale neproměnilo svoje obrovské šance. Potom se hra vyrovnala a Dvořák se nejprve ve 30. a ještě v 59. minutě zapsal do listiny střelců a Hradec překvapivě zvítězil nad trápícím se Brnem 1:2. V závěru ještě navíc brankář Hanuš chytil nařízenou penaltu. Byla to opravdu nečekaná výhra a o to cennější. Pavel Dvořák byl potom zaznamenán v sestavách kola.

Druhou část a zbytek hodnocení přineseme v pátek.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Kukleny oživí nový rezidenční projekt Cihlovka s 22 byty. Původní areál továrny se přestaví na moderní bydlení s vl…
  Tendr na fotbalový stadion se stále nenápadně posunuje, původně měl být vybrán zhotovitel již 15. srpna, později pl…
  Návrh železničního jízdního řádu pro rok 2020 počítá se zavedením časně ranního spoje rychlíku Hradečan s odjezdem…
  Festival Rock for People oznámil první headlinery Green Day a Fall Out Boy. Ročník 2020 proběhne tradičně v hradeck…
  V Hradci dnes u Flošny probíhají Dožínky s mnoha stánky a vystupujícími: David Deyl, Monika Absolonová či Olga Loun…

  9.698

  1.218

  1.100


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Proměna Rozárky

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Miniaplikace

  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ