Přidat na Seznam.cz  

FC Hradec Králové

Přinášíme Vám druhou část ohlédnutí za fotbalovým podzimem pod lízátky. Jednou z příčin malého dávání branek může být také nový míč Jabulani, který byl při MS 2010 v Jihoafrické republice několikrát kritizován i předními odborníky (viz. článek), že to je snad jeden z nejhorších míčů. Možná i právě proto bylo toto mistrovství tak chudé na góly a i to by na Všesportovním stadionu mohlo hrát svou roli. Druhou příčinou jsou jasné situace v pokutovém území, kteří se sudí obávají pískat. Pokud by Hradec kopal více penalt i Pavel Černý by si vylepšil svoji střeleckou formu.

Nejhorší domácí zápas – Hradec Králové 3:3 Ústí nad Labem
Tento domácí zápas byl ukázkový příklad toho, jak se dá ztratit vedení 1:0 a 2:1, prohrávat 2:3 a nakonec remizovat 3:3, když si vlastní gól dá soupeř. Pro oko diváka, to byl velmi různorodě zajímavý zápas, který se domácím fanouškům vůbec nelíbil, protože nad Ústím se prostě zvítězit mělo. Nakonec nikdo nevěděl, jestli to je ztráta dvou bodů, nebo vlastně zisk jednoho, protože to bylo tak zamotané utkání, že Hradec klidně mohl ztratit všechny tři body a nezískat nic. Počínání obrany v tomto zápase bylo hodně lehkomyslné. Kdyby Hradec tehdy vyhrál, mohl mít nyní již zmiňovaných 20 bodů.

Nejhorší venkovní zápas – Příbram 1:0 Hradec Králové
I když Hradec prohrál venku s Libercem 3:0, s Baníkem 1:0 a v Teplicích po katastrofické poslední desetiminutovce 2:1, tak v předvedené hře a absolutní fotbalové nudě bez nasazení se nám tento zápas zdá, jako ten úplně nejhorší. Hradec dostal gól opět v posledních 10-ti minutách utkání, přesněji v 81. minutě. Tento zápas mohl Hradec vyhrát, kdyby předvedl stejnou hru, jakou zahrál proti Spartě. Jednoznačná ztráta nejméně jednoho bodu.

Největší mínus týmu – Neproměňování šancí a špatné druhé poločasy
Týmu se nedaří proměňovat vyložené šance, i když to stále trénuje. Už to ani není smůla, ale prostě to nejde. V poslední době má tým také velmi špatné druhé poločasy, občas to vypadá, že nastoupilo úplně jiné mužstvo. Navíc ve venkovních utkáních hraje Hradec velmi bojácně a s velkým respektem. A stejně tak prohrává důležitá utkání s podobně výkonnostními soupeři.

Největší plus týmu – Pohledná hra a výhry nad kvalitními soupeři
Sparta, Jablonec a Olomouc – kvalitní týmy, mistr a vicemistr, ofenzivní fotbal. Tyto těžké soupeře Hradec dokázal porazit a dokonce hrou i přehrát, že si ani neškrtli. Stejně tak doma přehrál Mladou Boleslav a Slavii. Chybou na kráse v těchto utkáních bylo to, že se nepodařilo vstřelit gól. V domácích zápasech předvádějí Votroci velmi sympatickou a pohlednou hru, která se fanouškům musí líbit.

Speciální ocenění – Fanoušci:
Největší poděkování si zaslouží příznivci hradeckého fotbalu, kterých přišlo strašně moc. Hlavně na Spartu, Bohemians, Plzeň a Slavii jich tam bylo neskutečně hodně, že bylo až dvakrát vyprodáno. Oficiální kapacita 6 tisíc míst – na stadionu skoro plný dům, každý si z toho dělal srandu až to přišlo podezřelé i lidem ze svazu. Pokud je divák spokojený, na stadionu je skvělá atmosféra, tak není proč vytvářet bariéry s oficiální kapacitou. Hradec se ukázal po dlouhé době v lize a zapsal se dobrými výsledky. Dá se říct, že město i celý kraj zachvátila přes léto fotbalové horečka, která se všem musela líbit. Pokud by se potvrdily neoficiální statistiky domácí návštěvnosti, byl by Hradec na 1. místě i před Spartou Praha.

Poděkování – trenér Václav Kotal
On dostal Hradec do první ligy, nastolil určitý způsob hry a dal týmu svoji herní tvář a představu, jak by to mělo vypadat. Tým hraje na české poměry v netypickém rozložení 3-4-3, což s obdivem okomentovalo i mnoho fotbalových expertů. Předvádí pěknou hru, která se umístila v žebříčku deníku Sport na 6. místě ze všech týmů Gambrinus ligy. Pokud se bude držet zavedeného stylu, časem přijdou i výsledky, dnes z toho těží právě Plzeň.

Resumé
Do jarní části chce klub vhodně posílit svoje řady a dají se očekávat malé změny. Možná tentokrát vyjde přestup s Karlem Pitákem, který se v poslední době v Jablonci nakonec prosadil do základní sestavy a hraje v ní už důležitou roli. Tým musí do jara zlepšit standardní situace, rohy, přechod do útoku a střílení gólů, pokud chce další ročník pomýšlet na setrvání v nejvyšší fotbalové soutěži, ale to všichni vědí. Dá se tušit, že jaro bude velmi těžké. 6 utkání Hradec sehraje doma a 7 venku. Tým nemůže stále vyhrávat, vždyť jen minulou sezonu vyhrál skoro všechny zápasy a teď během podzimu přišel lehčí útlum. Jarní část minulé sezony měl Hradec výrazně lepší než tu podzimní. Třeba se tento trend bude opakovat. Důležité je porazit doma soupeře z konce tabulky – České Budějovice, Příbram, Brno a Ostravu. Získat nějaké body z venku a pomyslná záchranná hranice 30 bodů by se měla překročit.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Na trati 020 z Hradce do Chocně je v úseku Třebechovice-Týniště zastavena doprava z důvodu střetu vlaku s osobou na…
  Minulost a současnost Hradce v koláži jedné fotky. V 80. letech probíhala výstavba Moravského Předměstí, největšího…
  Vysokorychlostní tratě jsou zatím v ČR hudbou budoucnosti, u D11 za Prahou začíná teprve zaměřování geodety. V rámc…
  Ke stávce učitelů se ve středu připojí uzavřením 3 hradecké základní školy - Bezručova, SNP a Štefánikova. Také obc…
  16. 11. si HK připomene 30 let od sametové revoluce. Dojde k odhalení desky při pojmenování piazzetty kampusu na ná…

  9.818

  1.240

  1.116


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Proměna Rozárky

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Miniaplikace

  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ