Přidat na Seznam.cz

Hradecký Sokol porazil v poslední vteřině BA Spartu 88:85

20. prosince 2010 12:48. /Autor ~ REDAKCE / # 1 MIN. / AKTUALITY, HRADECKÉ LVICE, SPORT

TJ Sokol Hradec Králové

Hradečtí sokolíci, účastníci druhé nejvyšší basketbalové soutěže v Česku, ve včerejším utkání porazili Basketball Academy Sparta Praha velmi těsným rozdílem 88:85. Jelikož Sparta v posledních kolech vyhrála jen jednou mužstvo si na ni věřilo, většinu zápasu drželo těsný náskok, ale Spartě se podařilo v předposlední minutě odskočit Hradci na 79:85. To, co se stalo v poslední minutě je až neuvěřitelné. Začala poslední minuta zápasu, kdy Špaček snížil tří bodovým košem na 82:85. Sparta poté měla neúspěšný útok a z protiútoku se podařilo opět trojkou vyrovnat na 85:85.

V závěru zápasu to bylo opravdu velké drama. Po vyrovnání si Sparta vzala time-out. V posledních vteřinách do konce utkání Sparta vyhazovala z boku, po výborném obranném zákroku se k míči dostal Macela a výskokem z vlastní poloviny, který připomínal film Space Jam, hodil míč na soupeřův koš, který zapadl v poslední sekundě čistě do obroučky, když se ozval závěrečný klakson. Hradec zvítězil ve fantastickém finiši šťastně 88:85. Tým se drží ve středu tabulky na 8. místě s 25 body.