Přidat na Seznam.czVítejte po silvestrovské noci. Co čeká Hradec v roce 2011?

1. ledna 2011 10:31. /Autor ~ REDAKCE / # 3 MIN. / AKTUALITY, VOLNÝ ČAS

Z Nového Hradce Králové

Co čeká Hradec v roce 2011? To je záludná otázka. V Hradci se jako každý rok uskuteční řada významných akcí. Z festivalových akcí to jsou např. Gurmán Festival, Rock For People, Hip Hop Kemp a další. Na konci června se uskuteční také divadelní festival Divadlo evropských regionů. A v září již potřetí zavítá na hradecké letiště největší letecká show v České republice – CIAF. Více o akcích na rok 2011 v našem přehledu. Z plánovaných stavebních akcí probíhá výstavba sportovního areálu na Bavlně, a když bůh dá, měla by se začít stavět na konci podzimu, po milionu let slibů, i Malšovická aréna.

Ze všeho nejdříve však čeká obyvatele Hradce Králové vlna každoročního zdražování služeb. V průměru stoupne voda o 5,3%, plyn o 2,3%, teplo o 2,8% a elektřina o 4,6%. Nejvíce má v novém roce podražit nájemné. V městských bytech by mohlo zdražení dosáhnout až 23%. Některé rodiny mohou v letošním roce zaplatit až o 7-10 tisíc víc. Ceny v městské hromadné dopravě zůstávají beze změny.

Od ledna do března proběhne v KC Aldis plesová sezona. Tu ukončí tradičně jako poslední Ples Radia Černá Hora, letos 5. března. Začátkem března také odstartuje jarní část Gambrinus ligy, do které Hradec vstoupí z 11. místa. 6. března Votroci přivítají na domácím hřišti tým z Českých Budějovic. 25. a 26. března se po 10 letech opět uskuteční Sčítání lidu, domů a bytů 2011, které přinese čerstvé a přesné data o počtu obyvatel v Hradci Králové.

Během roku by se mělo začít pracovat na novém územním plánu a rozjet některé investiční akce. Měla by začít rekonstrukce křižovatky U Koruny, kompletní rekonstrukce křižovatky U Husa v Malšovicích, ke konci roku by se měly odstartovat práce na Velkém náměstí, jejichž hlavní stavební část bude v letech 2012-2013. Stejně tak by měly započít práce na nám. 28. října, které budou mít také hlavní fázi v letech 2012-2013. U Aldisu by mělo vzniknout dvouúrovňové parkoviště a vybudovat se lávka pro pěší a cyklisty u Zimního stadionu. V souvislosti s programem Bílá věž opět bílá by možná už letos mohlo dojít k přebarvení věže na její původní barvu, kterou měla kdysi dávno.

Nyní už probíhá rozsáhlá rekonstrukce sportovního areálu na Bavlně, který dostane nový háv. A možná už na konci letošního roku by měla začít dlouho slibovaná výstavba nového fotbalového stánku – Malšovické arény, spolu s obchodním centrem Arkády. Mnoho se diskutuje o tom, co se stane s lízátky, dominantou, která do Hradce jistojistě patří. Mezi obyvateli je mnoho těch, kteří si přejí jejich přesun na hřišti ke Slavii. Na facebooku má skupina za záchranu lízátek již přes 4.500 členů. Pokud má město zaplatit 1,5 mil. Kč pokuty za parkování, kterou dostalo za špatný postup při zadávání zakázek od antimonopolního úřadu, určitě si najde prostředky i pro zachování technické památky a fotbalového symbolu.

V letošním roce by také mělo dojít k vybudování nové mateřské školky v Podzámčí na Labské louce a k revitalizace knihovny Vertex. Letos se očekává mnoho investičních akcí, je otázkou zda všechny proběhnou podle harmonogramu, nebo se opět trochu opozdí, jak je zvykem. V návrhu rozpočtu pro rok 2011 je na ně vyčleněno 560 mil. Kč.

V letních měsících proběhnou jako obvykle festivaly v hradeckém festivalparku a v září se na letiště vrátí po roce letecká show CIAF a na Velké náměstí Slavnosti královny Elišky.

Snad se podaří alespoň většina toho, co je zde napsáno zrealizovat a uskutečnit a v prosinci 2011 budeme nad tímto článkem bilancovat, co se podařilo a co naopak stále ještě ne.

Team hkcity.cz Vám přeje hezký start do roku 2011 a mnoho pracovních a osobních úspěchů.


  SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU


  Facebook

  X

  Instagram

  Threads

  16 616

  3 020

  2 612

  332


  #TWEETY

  ~PANORAMA

  @MENÍČKA  Koncept studie Velkého náměstí