Přidat na Seznam.cz  

FC HK

V úterý 4. ledna začíná většině hradeckým fotbalistů zimní příprava. Hráči, kteří byli na turnaji v Hamburku mají volno o dva dny déle. Na prvním tréninku by už měl být přítomen i Filip Klapka, který přichází na hostování do konce sezony z kazašského Tobolu Kostanaj. Tam má naopak namířeno Pavel Černý, který již s týmem před Vánoci trénoval v Turecku a sehrál tam pár přípravných utkání. Nastoupil především do druhých poločasů, ale gól se mu vstřelit nepodařilo. Zapsal se tyčkou a měl i pár dobrých přihrávek. Podzimní část první ligy byla pro celý tým a zejména pro Pavla na góly vyloženě chudá.

Hradec během prosince opustilo několik hostujících hráčů. Odešel slávistický brankař Jan Hanuš, který se v Hradci zapsal velmi slušně a publikum ho za některé skvělé zákroky přijalo už za svého. Slavia prý za jeho přestup do Hradce chtěla až příliš a spekuluje se, že by se mohl stát i brankářskou jedničkou Slavie na jarní část. Odešel také Tomáš Hájovský, který v obraně působil také velmi dobře a v mnoha zápasech nastoupil v posledních minutách i v útoku. Zájem o něj má Sokolov. Do Jablonce se vrací Kocourek, který se nejvýrazněji zapsal v domácím utkání proti Jablonci a také Petr Tomašák, který odchází do Třince.

Do áčka se během zimní přípravy zapojí také dva hradečtí dorostenci. Mladý obránce Jaroslav Zelený, který se s týmem připravoval již v létě a odehrál na konci minulé sezony i druholigové utkání. Druhým je mladší bratr Pavla Dvořáka, Jan Dvořák.

Z druholigové Karviné přichází na hostování útočník Vladimír Mišinský (24 let). Na podzim za Karvinou vstřelil 3 branky. O tohoto útočníka se Hradec zajímal již dříve. Z Kazachstánu přichází záložník a hradecký odchovanec Filip Klapka (29 let). Jeho učinkování v Hradci je prý už téměř hotová věc a zbývá jen doladit poslední detaily. „S Filipem a kazašským klubem jsme již domluveni, nyní zbývá ještě vše dotáhnout s týmem, ze kterého do zahraničí přestupoval, to znamená s Jabloncem. Předběžně již domluveni jsme, ale ještě čekáme na jejich návrat z dovolené.“ uvedl Ing. Richard Jukl pro klubový web. Z áčka Sparty přichází na půl roku do Hradce brankář Lukáš Zich (25 let). Tým nyní jedná o dalších posilách a dá se očekávat, že to budou zejména útočníci.

Na další soustředění do Turecka naopak odlétá hradecký ostrostřelec a specialista na penalty Pavel Černý. Podle toho, jak úspěšné budou jeho testy v Tobolu Kostanaj, se ke konci týdne uvidí, zda se jeho účast v mistrovském klubu Kazachstánu stane realitou.

V sobotu 8. ledna od 11 hod. tým odehraje první přípravný zápas s třetiligovým Frýdkem-Místkem na hřišti v Letohradu, kde by měli být všichni hráči, kteří se zapojí do přípravy k dispozici. O den později tým odcestuje do Břízek u Jablonce nad Nisou na kondiční soustředění, na které si hráči moc dobře pamatují, protože měli možnost si vyzkoušet i dlouhý běžecký okruh.

No a sága s přestupem Karla Pitáka do Hradce je zdá se už definitivně vyřešena. Jablonec během podzimu poznal, že to je pro něj klíčový hráč a je velký rozdíl mít základní sestavu s Karlem a bez Karla. Jablonec se na jaře bude chtít určitě poprat o třetí místo, které zaručuje účast v evropských pohárech, ve kterých letos naprosto vyhořel.

Uvidíme, které další posily se pokusí vedení klubu sehnat. Mnoho českých týmů také docela dost hráčů opustilo a shánějí si nové angažmá. Ať už se jedná o České Budějovice, Teplice, Brno nebo Slavii. Často se však stává, že nové „posily“ většinu herního času prosedí na lavičce viz. Petr Tomašák, který se do základní sestavy neprosadil.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  RT : Chyběli jsme vám tady? 🔥🧯Hasičské novinky už i z Královéhradeckého kraje! @hkregion
  RT : Česká poštovna Anežka na Sněžce je prázdná! Nejvýše položená budova ČR je od neděle prázdná a zabezpečená proti sil…
  Festival hlásí na letošní nadupaný ročník RFP 2020 vyprodáno! Fanoušci vykoupili všechny vstupenky b…
  RT : Ladislav Škorpil byl včera (naprosto zaslouženě) uveden do Síně slávy Unie profesionálních trenérů. Gratulujeme! 👏…
  K novému parkovišti u fakultní nemocnice, které bylo realizováno za 3 měsíce, připravuje Hradec semafory na křižova…
  RT : Divocí koně na Plachtě přispěli k obnově slatinné louky i pestrých porostů na březích rybníka…
  Hasiči v Královéhradeckém kraji evidovali do půl páté odpoledne 270 událostí. V Hradci zasahovali u popadaných větv…

  10.940

  1.304

  1.186


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Proměna Rozárky

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU