Přidat na Seznam.cz  

Představujeme: Obchodní centrum Aupark

Autor LUPI Leden - 8 - 2011

Aupark mění Hradec Králové

Aupark Hradec Králové, tak zní jméno obchodního centra, které vyroste na bývalém autobusovém nádraží Koruna. Stavba by měla být zahájena podle nynějších odhadů na jaře 2011 a dokončena na podzim 2012. Aupark se stane symbolickým dokončením Gočárovy urbanistické myšlenky a zejména městského bulváru Gočárovy třídy. Ten začíná v historické části města, pokračuje přes Ulrichovo náměstí a skončí u moderní architektonické dominanty.

V plánu je přes 160 obchodů, 1 200 parkovacích míst a přibližně 10 gastronomických zařízení. Do Hradce mají vtrhnout nové módní značky i jiné segmenty obchodů, které ve městě dosud chybí. V obchodním centru Aupark v Žilině jsou to obchody např. švédský módní řetězec H&M, španělské Mango či americký fast food Burger King. V centru Aupark budou kromě obchodů i kancelářské prostory. Ty by měly být umístěny v prosklené části. Z průhledu jedné z pasáží budou mít návštěvníci centra výhled na celou Gočárovu třídu až k jejímu konci. Projekt má pro developerskou společnost HB Reavis tu největší prioritu, protože se chystá prezentovat hradecký Aupark i v zahraničí jako svoji výstavní stavbu.

Křižovatka Koruna

Spolu s výstavbou obchodního centra dojde i k přestavbě křižovatky Koruna na kruhový objezd v podobě královské koruny. Uprostřed objezdu bude umístěna fontána. Tento projekt se řadí mezi tzv. vize města, které propagoval i architekt a divadelník David Vávra. Ten před časem pro týdeník Sedmička řekl: „Krásná je křižovatka U Koruny v podobě královské koruny, odkazující na Hradec jako město českých královen. Autobusové nádraží je radikální stavbou, která vyřešila dopravní situaci. Okouzlila mne vědecká knihovna na půdorysu písmene X. Je to takové zjevení, jako kdyby místní fotbalový klub vyhrál zázračně ligu, a pak postoupil do evropského poháru,“ uvedl. Citlivě posazená obchodní centra v centrech měst mu nevadí. Celý rozhovor si můžete přečíst zde.

Možná si říkáte, že je v Hradci obchodních center už dost, vždyť před rokem bylo otevřeno vedle obchodního domu Tesco nové obchodní centrum Atrium. Atrium se však více profiluje jako obchodní pasáž pro každodenní nákupy. Skladba a počet obchodů tomu napovídá. Ve srovnatelném Liberci je ještě více plnoformátových obchodních center (Nisa, Fórum, Plaza, Géčko apod.). Některá novější již začínají pociťovat s rostoucí konkurencí úbytek zákazníků. V Hradci by se podle propočtů ještě dvě obchodní centra víceméně uživila, protože Hradec má pouze jedno plnohodnotné obchodní centrum, a to Futurum. Konkurence dalších obchodních center zlepší nabídku obchodů a kvalitu městského života.

Model Auparku je vystaven na Magistrátu města

foto: www.hbreavis.sk, www.helika.sk


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Na trati 020 z Hradce do Chocně je v úseku Třebechovice-Týniště zastavena doprava z důvodu střetu vlaku s osobou na…
  Minulost a současnost Hradce v koláži jedné fotky. V 80. letech probíhala výstavba Moravského Předměstí, největšího…
  Vysokorychlostní tratě jsou zatím v ČR hudbou budoucnosti, u D11 za Prahou začíná teprve zaměřování geodety. V rámc…
  Ke stávce učitelů se ve středu připojí uzavřením 3 hradecké základní školy - Bezručova, SNP a Štefánikova. Také obc…
  16. 11. si HK připomene 30 let od sametové revoluce. Dojde k odhalení desky při pojmenování piazzetty kampusu na ná…

  9.820

  1.240

  1.116


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Proměna Rozárky

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Miniaplikace

  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ