Přidat na Seznam.cz  

Superstrategie do roku 2025

S rozporuplnými pocity se dá označit plán, který představilo Ministerstvo dopravy v čele s ministrem resortu Vítem Bártou (VV). V takzvané superstrategii rozvoje dopravy na území České republiky do roku 2025 z toho Hradec vyšel v oblasti silniční dopravy ještě poměrně slušně. Oblast budoucího rozvoje železniční dopravy se kolem Hradce dá označit za docela tragickou. Plán totiž nepočítá se zdvoukolejněním trati v celém úseku Hradec Králové – Pardubice, ale jen z Opatovic do Stéblové, a to až kolem roku 2015. Každý ví, jak to chodí, pokud se nekopne do země, tak této strategii málokdo uvěří.

Z budované silniční a dálniční sítě se má nejdříve dokončit úsek, který spojí Hradec Králové a sousední Pardubice čtyřproudově. Jeden z posledních dokončovaných úseků Březhrad – Opatovice má být dokončen v roce 2012. Dálnice D11, která stojí nedokončená v polích před Hradcem Králové už nějaký ten pátek, by se měla do Plačic dostavět do roku 2014. A úsek D11 z Hradce do Jaroměře by měl být hotov už v roce 2016, což je velmi optimistické datum. Do Polska by celá trasa měla být postavena a vedena už jako R11 v první polovině 20. let 21. století. Rychlostní silnice R35 na Moravu by se měla stavět jako PPP projekt, financovaný ze soukromých zdrojů. Hotovo by mělo být v trochu vzdálené budoucnosti, v roce 2023. Zajímavostí je, že se například v této publikaci vůbec nevyskytuje slibovaný obchvat Náchoda, který s nekonečnými kolonami aut bojuje takřka každý den. Buď se na něj zapomnělo, nebo se vybuduje z nějaké jiné superstrategie. V příloze je však spolu s dalšími projekty uveden v kolonce staveb bez pokrytí finančními prostředky pro realizaci do roku 2025.

Železnice do roku 2025

V superstrategii není uvedena také severní tangenta Hradce, jižní napojení z dálnice u Tesca na Hradubické a ani křižovatka Mileta.

V oblasti železniční dopravy se počítá pouze se zdvoukolejněním trati v úseku Stéblová – Opatovice nad Labem do roku 2015. Přitom tato trať je hojně využívaná a vlaky na ní jezdí ve špičce dokonce každých 10-15 minut obousměrně. Správa železniční dopravní cesty před časem uvedla, že pokud by se jí podařilo najít finance na zdvoukolejnění v celé délce, pravděpodobně by započala výstavbu sama.

Se splavněním Labe až do Hradce se naštěstí nepočítá. Jízdní doba v roce 2011 by měla být autobusem do Prahy 1:15 (do centra 1:30) a vlakem za 1:42, pokud nebude mít zpoždění. Autem se dá cesta do Prahy na Černý Most některými řidiči zvládnout i pod jednu hodinu jízdní doby.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  RT : Chyběli jsme vám tady? 🔥🧯Hasičské novinky už i z Královéhradeckého kraje! @hkregion
  RT : Česká poštovna Anežka na Sněžce je prázdná! Nejvýše položená budova ČR je od neděle prázdná a zabezpečená proti sil…
  Festival hlásí na letošní nadupaný ročník RFP 2020 vyprodáno! Fanoušci vykoupili všechny vstupenky b…
  RT : Ladislav Škorpil byl včera (naprosto zaslouženě) uveden do Síně slávy Unie profesionálních trenérů. Gratulujeme! 👏…
  K novému parkovišti u fakultní nemocnice, které bylo realizováno za 3 měsíce, připravuje Hradec semafory na křižova…
  RT : Divocí koně na Plachtě přispěli k obnově slatinné louky i pestrých porostů na březích rybníka…
  Hasiči v Královéhradeckém kraji evidovali do půl páté odpoledne 270 událostí. V Hradci zasahovali u popadaných větv…

  10.940

  1.304

  1.186


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Proměna Rozárky

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU