Přidat na Seznam.czHC VCES Hradec Králové

Nejvěrnější fanoušci a fanklub hradeckých hokejistů chystá na poslední domácí zápas v sobotu 5. února s Jihlavou protestní akci. Nespokojenost fanoušků se současným vedením zřejmě vyvrcholila odchodem hradeckého kapitána Jaroslava Roubíka do Ústí, který byl pro Hradec nejklíčovějším hráčem. Fandové se proto formou protestní akce, při které chtějí upozornit na současný špatný stav klubu, sejdou ve smutečním černém oblečení. Zapalování svíček mělo probíhat v kotli fanoušků, ale bylo přesunuto před zimní stadion. Každý si má přinést čajovou svíčku a ideálně ji ještě před stadionem zapálit.

Protestní akce není zaměřena proti hokejistům, ale pouze proti způsobu vedení HCHK. Fandové dokonce vytvořili i parte pro hradecký hokej, který po dlouhodobé činnosti generálního manažera Romana Višňáka opouští milované fanoušky. Parte je velmi zdařilé a působí opravdu věrohodným dojmem.

Vrchol hradeckého hokeje přišel v sezoně 2006/2007, ve kterém vyhrál základní část a dostal se až do semifinále. V té době to byl skoro malý zázrak a fanoušci očekávali, že po takovémto úspěchu se vedení bude alespoň trochu snažit v dohledné době posunout tým o ligu výš. Další dobrou zprávou pro všechny byl odkup akcií od extraligových Pardubic.

V dalších sezonách se tým dostal do čtvrtfinále, semifinále a v loňském roce obsadil 4. místo a probojoval se také až do semifinále. Před několika lety klub přišel se strategií a vizí, že se bude snažit najít strategického partnera a také se probojovat případně i do extraligy. Ono sehnat v regionu nějakého strategického partnera není jednoduchá věc. Klub by se musel v tomto případě poohlédnout po celé republice. S postupem času se ze strategie klubu neuskutečnilo mnoho. „V základní části se sice v poslední době hraje o postup do play-off, ale s tím, že se tam podle předpokladů vypadne. Žádná ambice jít nahoru tam není, vlastně se o nic nehraje,“ vysvětlil člen představenstva Fanclubu HCHK Soukup pro MF Dnes. A to, že se o nic nehraje je hlavním trnem v očích fanoušků. Hradecký tým sice patří ke špičce druhé ligy, ale další žádné ambice evidentně nemá.

Parte hradeckému hokeji

Fanoušek hradeckého hokeje si tak před sezonou může být jist, že se tým dostane do play-off a ve čtvrtfinále nebo semifinále vypadne. A tento scénář se opakuje rok, co rok. Není proto divu, že v posledních letech na zimním stadionu prořídlo obecenstvo diváků. Dívat se každý rok na „stejný film“ se stejným scénářem hodně lidí už nebavilo.

Fanklub také poslal otevřený dopis primátorovi města Zdeňku Finkovi, ve kterém mu shrnují současnou situaci a v dohledné době má proběhnout i setkání hokejového fanklubu s primátorem. Zdá se, že situace je opravdu vyhrocená, na oficiálních stránkách bylo zablokováno diskuzní fórum pro fanoušky. Generální manažer Roman Višňák pro hradecký deník uvedl, že lidé zaměnili demokracii s anarchií, urážejí vedení a vše by mělo mít své mantinely. Je mu to také hrozně líto a osobně se ho to dotýká. Fanouškům nejvíce vadí právě jeho osobnost v pozici GM. Roman Višňák také uvedl, že pokud by tým bojoval o záchranu, dlužil by peníze, tak by to chápal, ale v této pozici, aktuálně 7. místo, protest nechápe.

Vypadá to tak, že vedení je spokojeno a fanoušci jsou frustrovaní. Dokládá to fakt, že v sezoně 06/07 se na zimní stadion přišlo podívat za celou sezonu přes 86 tisíc diváků, v loňském roce, kdy se tým dostal také až do semifinále přišlo jen 48 tisíc. To je nejméně od roku 2004. Hokejový klub by se mohl inspirovat fotbalovým klubem, kterému se podařilo po 7 letech dostat do nejvyšší ligové soutěže a rozpoutal ve městě i celém regionu fotbalovou horečku.

Odchod Jaroslava Roubíka, který odešel do Ústí, kde dostane lepší podmínky a třeba se podívá i do extraligy, mu fanoušci přejí. V tomto odchodu je ale vidět jiná věc, a to že Hradec prakticky rezignoval na dobré umístění ve vyřazovacích fázích play-off a jasně tak ukázal, že ztratil zájem dostat se výš. Vypadá to, že i v dalších letech bude stálé hradecké hokejové maximum špička druhé ligy a semifinále.


  SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU


  Facebook

  X

  Instagram

  Threads

  16 624

  3 020

  2 612

  334


  #TWEETY

  ~PANORAMA

  @MENÍČKA  Koncept studie Velkého náměstí