Přidat na Seznam.cz  

Fotbalisté v Turecku. Výhra, remíza, prohra a remíza

Autor ~ LUPI 11. února 2011 | # 1 419 ZHLÉDNUTÍ

FC Hradec Králové

Slunečný týden v Turecku fotbalistům pomalu končí. V pátek 11. února letí zpátky do chladného Česka. Během herní přípravy narazil Hradec na lepší i horší týmy. Nejkvalitnější ze všech týmů byl jednoznačně Amkar Perm z Ruska, který hraje elitní Premier Ligu. Hradec mu byl více než vyrovnaným soupeřem, ale Perm dokázal potrestat hradecké chyby. Dobré je, že Hradec vstřelil Permu alespoň jeden gól a měl i další slibné šance. Během čtyř utkání Votroci vstřelili 7 branek, což je povzbudivé číslo do jarních bojů. Samozřejmě je to jenom příprava a liga už bude o něčem jiném.

Hradec necestoval do Turecka z Vídně sám. Spolu s ním cestovala i trojice dalších týmů – Mladá Boleslav, Brno a Olomouc. Protože je v Turecku celá řada českých týmů, tak se na letišti vtipkovalo, že by se třetina jarní soutěže mohla odehrát v Turecku, a kdyby letadlo spadlo, tak by se letošní ročník Gambrinus ligy zrušil, uvádí v postřezích Jirka Lindr. Na hradecké hráče čekal v letovisku Antalya luxusní hotel se vším všudy. Chtělo by se říct, taková menší dovolená. Do Turecka pro zranění bohužel neodletěli Radim Wozniak a Václav Pilař. Ten možná v televizi sledoval další úchvatnou podívanou svého oblíbence Messiho v dresu Barcelony a třeba i nějaké finty od něj odkoukal pro nadcházející jarní část.

První utkání dokázal Hradec zvrátit z nepříznivého stavu 0:1 na konečných 2:1. Podle postřehů Jirky Lindra bylo trio rozhodčích velmi „zkušené“. Branku vstřelil v 75. minutě nejlepší obránce v útoku Jakub Chleboun a v 80. minutě z pokutového kopu Roman Fischer. Je dobré, že se podařilo ve velmi rychlém sledu otočit vývoj utkání ve prospěch Hradce v posledních minutách.

Druhý zápas s týmem Montana skončil remízou 1:1. Opět Hradec prohrával a musel skóre dotahovat. Ještě do poločasu vyrovnal Jirka Poděbradský. Na obou stranách bylo dostatek šancí, ale ta koncovka.

Ve třetím utkání proběhla změna týmů a místo Slavia Sofia se Hradec utkal s ruským Amkar Perm. Jako první se do vedení dostal Hradec zásluhou Romana Fischera. Hosté ovšem záhy vyrovnali a v druhé půli přidali druhý gól. Na obou stranách bylo nespočet šancí, na jedné kraloval Lindr a na druhé hradecká nepřesnost trefit se do brány včetně ruského brankaře.

V posledním utkání se hradečtí borci utkali s mužstvem Zaglebie Lubin, které oproti ostatním týmům není až tak daleko od hranic s Českem. Město Lubin leží nedaleko polské Legnice a má přibližně 75 tisíc obyvatel. S Hradcem ho spojuje to, že se nachází po podzimní části v tabulce také na 11. místě, ale má o bod víc než Hradec. Utkání skončilo gólově pozitivním výsledkem 3:3. Byla to přestřelka velmi podobná utkání s Ústím nad Labem. Všech šest branek padlo do 38. minuty. „Jsme spokojeni s produktivitou našeho týmu. V 1. poločase nám soupeř dělal starosti svým pohybem a kvalitou v přechodové fázi, v 2. poločase jsme již pohyb zlepšili a dokázali jsme se s hrou soupeře vyrovnat,“ řekl po zápase v hodnocení trenér Václav Kotal pro klubový web.

Fotbalisté Hradce mají docela vydařenou herní přípravu za sebou. Trenér Václav Kotal určitě nebude mít lehkou hlavu s tím, jakou optimální sestavu vybrat do zahajovacích bojů na jaře a jestli zkusí i nějaké hráče z béčka, například Radka Voltra, který se v utkání s Lubinem zapsal dvěma brankami v rozmezí 3. minut.

Michalovce jsou předposledním týmem, který se s Hradcem ještě utká. Je to slovenský mančaft z druhé ligy. Poslední přátelský zápas a zároveň generálka na ligu je naplánována na sobotu 19. února od 16 hodin na Všesportovním stadionu. Na lízátka zavítají klokani Bohemians 1905.

zdroj: www.hkcity.cz, www.fchk.cz


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Dvoukolejka od Stéblové do Pardubic má zelenou, stavbě již nebrání nic v cestě. Vznikne nová zast. Stéblová obec, t…
  RT : Takto v Hradci Králové vzniká pitná voda z řeky. Jedovaté látky ničí aktivní uhlí
  RT : Bonusy za . Fakultní nemocnice v hlásí, že v mimořádném termínu koncem května vyplatila podle pokyn…
  RT : Umělci z Filharmonie již několik týdnů hrají na různých místech města. Je velice působivé je slyšet…
  RT : 🤝 Dojednáno, potvrzeno! a jsou partnerskými kluby.
  Knihovna města Hradec Králové pořádá výstavu Gočárův Hradec. Od 1. do 29. června ve foyer budovy ve Wonkově ulici s…
  6. června 2020 uplyne 60 let od mistrovského titulu. Výhra 4:0 nad Slovanem Bratislava znamenala, že se Votroci cob…

  11.725

  1.482

  1.260


  #STREAM ZPRÁV

  ~WEBKAMERY

  @MENU


  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Hotel Aldis

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU