Přidat na Seznam.cz  

Hradec jede z Plzně bez bodu, ale odehrál dobrý zápas a měl šance

Autor ~ LUPI 25. února 2011 | # 1 334 ZHLÉDNUTÍ

FC HK

Hradec Králové prohrál na půdě Plzně 2:1, ale po celý zápas se prezentoval dobrou kombinační hrou, místy Plzeň i lehce přehrával, občas více držel míč a měl i více brankových příležitostí než v zápasech z podzimu. Plzeň má však v útoku kvalitní útočníky a ti dokáží proměnit své šance, i když se týmu zrovna herně příliš nedaří. Hradec čekal s jakou hrou přijde Plzeň, ale když nic skvostného nepředváděla ujal se po úvodním náporu hry on, a do konce 1. poločasu se hrála vyrovnaná partie. V té 2. vyšla Plzni skvěle všechna střídání a jejich útočníci se dvakrát prosadili.

V 90. minutě po nadýchaném centru Pávka hlavou snížil na konečných 2:1 Hochmeister. V sestavě Hradce i díky zraněním klíčových hráčů došlo k několika změnám. Tou nejvýraznější byla změna na postu středního obránce, který obvykle zastává Chleboun, dnes se na tomto postu snad poprvé objevil Němeček. Nehrál také zraněný Rezek, Pilař, Wozniak a Lindr. Snad některý z těchto hráčů už bude k dispozici k velmi důležitému zápasu s Českými Budějovicemi.

Na hře Hradce byla vidět celkem dobrá kombinační hra, které dal více přehledu zejména Klapka, jenž dobře rozehrával míče do stran a podržel míč. Fischer často centroval do vápna velmi nebezpečné míče. Poděbradský se na kraji zálohy dobře činil jak v útoku, tak v obraně. I útočníci dnes poměrně dobře drželi míče a i střelecky se prosadili směrem k bráně. Všichni hráči předvedli velmi dobrý a koncentrovaný výkon a odehráli s Plzní vyrovnaný zápas až na dvě hrubky, ze kterých právě Plzeň vstřelila dva góly.

V té první hrubce si Pávek nepohlídal ofsajdové postavení a stál zhruba dva metry za linií obránců. Míč se dostal k osamocenému Bakošovi a ten Zicha prostřelil. Ve druhém případě Kasálek nechal příliš prostoru Kolářovi a čekal, že situaci za něho vyřeší dva hradečtí hráči, kteří se kolem něho pohybovali. Kolář vystřelil a takovou polostřelou, polopřihrávkou dostal nečekaně míč kolem překvapeného Zicha do hradecké brány. Střídající hráči spasili Plzeň z nemastného výkonu a zejména druhá branka padla po zbytečné nedůslednosti. V závěru po centru Pávka snížil krásnou hlavičkou Radek Hochmeister.

Za zmínku ještě stojí velká strkanice před hradeckou brankou zhruba v polovině druhého poločasu, která trochu připomínala mlýn z amerického fotbalu. Byl to opravdu úsměvný moment, ze kterého však gól nepadl.

Hradečtí si z této prohry nemusejí dělat velkou hlavu, protože s prvním týmem ligy odehráli vyrovnanou partii. Hradec hodně znepříjemnil Plzni ligový start svoji útočně laděnou hrou a i komentátoři se shodují, že chybělo málo a Hradec si odvážel bod. Příští týden doma musí už prolomit gólovou smůlu a jakýmkoliv způsobem zvítězit a získat důležité 3 body.

Pokračování ligy je tady! Lídra z Plzně prověří Hradec

Dlouhé 3 měsíce čekání. Tak by se dala slovy fotbalového fanouška a příznivce hradeckého klubu shrnout doba, ve které se nic nedělo a jen se čekalo až vypukne jarní část. Ta přinese pouhých 13 zápasů, z toho 6 v domácím prostředí. Cíl pro jaro je jasný, co nejdříve mít dostatek bodů pro záchranu. Hranice 30 bodů by měla stačit, tak tomu bylo i v minulých sezonách, někdy stačilo i jen 27 bodů. Snad se Hradci podařilo v přípravě vylepšit koncovku a v ligových utkáních bude více střílet góly a lépe řešit situace ve vápně. Právě jaro Hradci minulý rok vyšlo parádně, snad to vyjde i letos.

V prvním jarním zápase čeká na Hradec mistrovsky ambiciózní Plzeň. Trenér Hradce Václav Kotal řekl, že do Plzně nejede tým v poraženecké náladě a pokusí se překvapit, protože prý je co ztratit, jelikož v posledních zápasech podzimu Plzeň prohrála s Bohemians 1905 a remizovala s Libercem. Pokud však bude mít Plzeň famózní formu, tak Hradec nejspíše odjede domů s nulou, i když překvapení v podobě jakéhokoliv bodového zisku by bylo velkolepé. Utkání začíná v sobotu v 17:20 a vy ho můžete sledovat na sportovním programu České televize – ČT4.

Během jara může být výhodou to, že Hradec v domácím prostředí přivítá většinou týmy, které jsou přímo ohroženy sestupem. První přijedou České Budějovice, poté Příbram, Zbrojovka Brno a Baník Ostrava. Výhoda domácího prostředí je pro Hradec polovina úspěchu. To může hrát v záchranářských bojích velkou roli. Týmům mají Votroci z podzimu totiž co vracet. V Příbrami a Ostravě prohráli o gól, v Budějovicích remizovali a s Brnem překvapivě zvítězili. To byla také jediná venkovní výhra.

Záměr hradeckých na jaro je jasný, začít dávat góly a co nejdříve se zachránit. Deník Sport tipuje celkové umístění Hradce na konečném 11. místě, což by bylo pěkné pokud by tento tip vyšel. Na sestup tipuje na 15. pozici Příbram a 16. Ústí nad Labem. Do druhé ligy samozřejmě nechce nikdo, je to podobné jako v příkladu s vyhledávačem Google, pokud nejste na 1. stránce ve vyhledávači, tak je jedno jestli budete na 2., 6. či 50. stránce. Stejné to je i s první a druhou ligou.

Hradci popřejeme dobrý start do jara a vítězství hlavně v domácích zápasech.

Náš tip: PLZ 1:1 HRK

Koho tipujete na sestup do druhé ligy? Hlasujte v anketě ZDE


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  RT : Ubránil Puskáse a Hradec dotáhl k senzačnímu titulu. Na mstivé bafuňáře ale nevyzrál
  Dvoukolejka od Stéblové do Pardubic má zelenou, stavbě již nebrání nic v cestě. Vznikne nová zast. Stéblová obec, t…
  RT : Takto v Hradci Králové vzniká pitná voda z řeky. Jedovaté látky ničí aktivní uhlí
  RT : Bonusy za . Fakultní nemocnice v hlásí, že v mimořádném termínu koncem května vyplatila podle pokyn…
  RT : Umělci z Filharmonie již několik týdnů hrají na různých místech města. Je velice působivé je slyšet…
  RT : 🤝 Dojednáno, potvrzeno! a jsou partnerskými kluby.
  Knihovna města Hradec Králové pořádá výstavu Gočárův Hradec. Od 1. do 29. června ve foyer budovy ve Wonkově ulici s…

  11.726

  1.482

  1.260


  #STREAM ZPRÁV

  ~WEBKAMERY

  @MENU


  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Hotel Aldis

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU