Přidat na Seznam.cz  

FC HK

Hradec Králové vyhrál nad Českými Budějovicemi 2:0. Ty jsou jeho přímým konkurentem v boji o udržení v Gambrinus lize. Tým Jihočechů se po celý zápas prakticky nedostal k žádné větší šanci, která by ohrozila hradeckou branku. Lukáš Zich musel zakročit pouze dvakrát, jinak se v brance nudil. Hradec poslal na soupeřovu branku za celý zápas přibližně 15 střel z toho polovina mířila do branky. Je jasné, že si Hradec zasloužil vyhrát, a proto i posouzená penalta byla vyústěním hradeckého tlaku. Penalty se ujal Roman Fischer a nezaváhal. Poté uklidnil fanoušky pojišťovacím gólem Dvořák.

Tým z Budějovic nepředvedl směrem dopředu nic a bylo štěstí, když se dostal za půlku. Hradec útočil po celých 90 minut do plných. Největší šanci měl v prvním poločase Mišinský, ale spálil ji neuvěřitelným způsobem. Ve druhém poločase – po faulu ve vápně na Černého rozhodčí nezaváhal a nařídil penaltu, Roman Fischer střelou do středu branky otevřel skóre – 1:0. O chvíli později byl vyloučen za druhou žlutou hostující Čirkin a Hradec hrál proti deseti. Velké útočné oživení přišlo se střídáním Pilaře za Mišinského. Hradecký „Messi“ byl tak nabuzen do ligového utkání, že týmu v útočné fázi vlil novou krev. Jeho prudká střela měla plnou polovinu zásluhy na druhém gólu Pavla Dvořáka – brankář Kučera Pilařovu střelu pouze vyrazil před Dvořáka a ten ji chladnokrevně umístil do branky a bylo rozhodnuto – 2:0. Hradec si zbytek zápasu už pohlídal, i když fanoušci chtěli ještě třetí gól do budějovické branky. Ve druhém poločase Hradec hrál směrem na montovanou tribunu a opět se potvrdilo, že síla a hra Hradce na montovanou tribunu má obrovský vliv a počet vstřelených branek oproti druhé straně hřiště je značně rozdílný. Na utkání se přišlo podívat pěkných 5115 diváků.

Více o fotbale ZDE

Hradec potřeboval vyhrát a vyhrál. Získal důležité 3 body a na 2 týdny do dalšího důležitého domácího zápasu s Příbramí může být spokojen. Příbram se vyznačuje hrou stylu „beton“ a zejména pro diváky to nebude moc atraktivní utkání a navíc, když se má hrát před televizními kamerami. I Sparta měla s Příbramí doma problémy a porazila ji pouze 1:0.

Hradec v dalším zápase čeká venku čtvrtý Jablonec, který začal jaro za šest bodů ve dvou zápasech.

Hradec dnes čeká důležitý zápas proti Budějovicím. Jde o hodně

Hradečtí fotbalisté se dnes střetnou s týmem, kterému z minulosti mají, co oplácet. V posledním domácím zápase v roce 2006, když se bojovalo o postup do 1. ligy, s Budějovicemi prohráli 0:1. V sestavě byl tehdy ještě Karel Poborský a na lízátka si našlo cestu neuvěřitelných 6844 diváků. Oba týmy jsou na chvostu prvoligové tabulky. Už před zápasem hráči Hradce potvrzovali, že berou jenom výhru. Tým by se mohl posunout v dobré výsledkové konstelaci až na 9. místo se ziskem 21 bodů. „V neděli udělají hráči maximum pro to, aby 3 body zůstaly v Hradci Králové,“ řekl Václav Kotal.

Hráči také doufají, že je přijdou podpořit jejich fanoušci a na lízátkách udělají perfektní kulisu, která je požene za vytouženou výhrou. Zasáhnout do hry by měl i uzdravený Pilař s Rezkem a Chlebounem. „Pro nás to je jeden z nejdůležitějších zápasů posledních 14 dní, pak ještě s Příbramí doma. Je to o šest bodů, potřebujeme vyhrát, uděláme pro to všechno, přes to nejede vlak, tenhle zápas se musí prostě vyhrát,“ řekl Radek Hochmeister, střelec jediné branky z Plzně.

Myslí si to i Filip Klapka, který byl po prohře 2:1 v Plzni hodně zklamaný a vstup do jarní části si výsledkově představoval jinak. „Zvu všechny fanoušky na Všesportovní stadin, protože je tým bude hodně moc potřebovat,“ řekl. Remíza by předchozímu zápasu s Plzní určitě slušela víc, ale šance se musí proměňovat, ne promarňovat. Snad to vyjde právě dnes a Hradec po dlouhé době vybojuje v domácím prostředí 3 body.

Náš tip: 3:1


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Kukleny oživí nový rezidenční projekt Cihlovka s 22 byty. Původní areál továrny se přestaví na moderní bydlení s vl…
  Tendr na fotbalový stadion se stále nenápadně posunuje, původně měl být vybrán zhotovitel již 15. srpna, později pl…
  Návrh železničního jízdního řádu pro rok 2020 počítá se zavedením časně ranního spoje rychlíku Hradečan s odjezdem…
  Festival Rock for People oznámil první headlinery Green Day a Fall Out Boy. Ročník 2020 proběhne tradičně v hradeck…
  V Hradci dnes u Flošny probíhají Dožínky s mnoha stánky a vystupujícími: David Deyl, Monika Absolonová či Olga Loun…

  9.698

  1.218

  1.100


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Proměna Rozárky

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Miniaplikace

  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ