Přidat na Seznam.cz  

FK Jablonec

AKTUALIZOVÁNO: Ve fotbale málo vídaný výsledek. Utkání Jablonce s Hradcem skončilo naprostým debaklem Východočechů. Žádné pozitivní ohlasy se na hře Hradce nedají najít. Byla to otřesná a v některých případech až tragikomická podívaná. V hlavních rolích smutné komedie učinkovali Zich, Pávek, Němeček, Poděbradský, Fischer, Klapka, Janoušek, Hochmeister, Černý, Dvořák a Mišinský. Vše v režii Václava Kotala. Vypadalo to, že se v neděli na hřišti opravdu poprvé potkali. Hradec si tímto výsledkem výrazně zhoršil reputaci, prestiž klubu a zejména dobré hry, kterou dosud předváděl.

Než se Hradec rozehrál, prohrával 5:0. Běžela teprve 33. minuta, kdy na displeji svítil tento stav. Hráči se na sebe nevěřícně dívali, jak je to možné, nikdo nevěděl, co se stalo. Ve druhém poločase už se hra trochu zlepšila a Jablonec vstřelil pouze 2 góly. Přitom na většině gólech měl svůj podíl právě Hradec, díky hrubkám, nedůslednosti a důrazu při bránění. Lafata s Jarolímem do pokutového území prostě vlítli a bylo z toho hned několik gólů.

Hradec se nelichotivě zapsal do statistik nejvíce obdržených branek v jednom utkání. V této sezoně stanul po boku Ústí nad Labem a Slovácka, jejichž zápasy skončily také 7:0. V tomto zápase už prakticky není co hodnotit, výsledek 7:0 hovoří za vše a jedním slovem – katastrofa. Ze sestavy je patrné, že Hradec nastoupil bez obrany. Dva plnohodnotní obránci Pávek s Němečkem předvedli mimořádně katastrofální výkon. Janoušek nebyl vůbec rozehraný, protože mnoho zápasů nehrál. Poděbradský se spíše pohybuje na kraji zálohy, obrana mu tedy moc nesedí, takže dva obránci Pávek s Němečkem nemohli dělat nic jiného, než se jen dívat, jak se na ně řítí jablonecké tornádo. A ostatní hráči jim také v obraně moc nepomohli. Už po půl hodině bylo hradecké mužstvo zralé na ručník.

Zdálo se, jakoby mužstvo soutěžilo o to, kdo podá podprůměrnější výkon. Trenér Václav Kotal musel být hodně, hodně rozčarovaný. Celý týden s mužstvem trénuje a připravuje ho na utkání s Jabloncem, potom přijde pár velkých hrubek v defenzivě a je o zápase rozhodnuto. I když postavit pouze 2 obránce, to si zaslouží velký obdiv. „Musím se omluvit našim fanouškům za náš výkon a poděkovat jim za povzbuzování i za nelichotivého stavu,“ řekl na klubovém webu Kotal. Nebýt pár dobrých zákroků Zicha, mohlo být skóre ještě vyšší. Hradec prověřil branku Jablonce jednou.

Snad se mužstvo z této porážky dokáže psychicky otřepat, protože před 2 týdny krásně porazilo České Budějovice. Fanoušci jsou hlavně zvědaví na domácí zápas s Příbramí. Nad ní musí Hradec jednoznačně zvítězit, i kdyby to bylo 1:0. Hráči se jedině výhrou mohou všem fanouškům omluvit za předchozí ostudu a výsledkové utrpení z Jablonce. Hradec musí bodovat doma naplno, pokud se chce udržet mezi elitou a jedině 3 body mu vynesou 24 bodů po 21. kole.

Náš tip: HRK 1:0 PRI

Pozn.: Jakub Chleboun do zápasu s Jabloncem nenastoupil kvůli hrozbě 4. žluté karty, která by ho v případě obdržení pozastavila na jedno utkání, tj. v důležitém zápase s Příbramí. Radim Wozniak začal v minulém týdnu lehce trénovat. Václav Pilař by mohl nastoupit proti Příbrami už od začátku, stejně tak i Tomáš Rezek.

Příbramský záložník Pilík v utkání proti Liberci dostal druhou žlutou, po které následovala červená. Do zápasu s Hradcem nenastoupí.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Kamera připevněná na klacky či tykadla a jede se. Dopravní podnik připravil pro milovníky MHD video z ranní špičky…
  Slezská plovárna na břehu Orlice rozšiřuje své aktivity. Novým přírůstkem, který oživí místní břehy je říční molo H…
  Hokejisté postupují po remíze 1:1 v Mannheimu do čtvrtfinále . Jejich soupeřem bude z…
  Hradec Králové si o víkendu připomněl 30 let svobody. Pojmenoval nové náměstí Václava Havla v kampusu univerzity, k…
  O několik nových bytů se rozroste Pražské Předměstí. Staví se tu nový bytový dům Rezidence Labská o třech podlažích…

  9.840

  1.252

  1.116


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Proměna Rozárky

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Miniaplikace

  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ