Přidat na Seznam.cz  

Důležité vítězství. Hradec přejel Příbram 2:1

Autor ~ LUPI 21. března 2011 | # 1 621 ZHLÉDNUTÍ

1. FK Příbram

Povinnost splněna. Hradec v důležitém záchranářském zápase získal 3 body, které jsou v souvislosti s průběhem hry velmi cenné. Hradec na Příbram podle přání Václava Pilaře vletěl jako uragán. Příbram na hru Hradce nestačila. Velký tlak přinesl ve 14. minutě první gól Votroků. Poděbradský pelášil s míčem kolem vápna, přenechal Fischerovi a ten rozvlnil příbramskou síť – 1:0. Územní převaha pokračovala i dál, Příbram se stěží dostávala za půlku. Druhý gól padl po přihrávce patičkou od Dvořáka na osamoceného Klapku, který dělovkou prostřelil brankaře a rozvlnil síť podruhé – 2:0.

Hradec mohl přidat i další góly. Pěkné šance měli Kasálek, Pávek, který nastřelil břevno a Černý. Pilař tam také motal hlavy příbramským obráncům. Po půlce 1. poločasu to vypadalo na jasnou záležitost a klidně to mohlo být i 3:0.

Párkrát se to Hradci už stalo. Do druhého poločasu nastoupil totiž jako vyměněný. Hráčům asi zapomněli říct, že fotbal se hraje i 2. poločas. Buď Příbram začala konečně hrát, nebo Hradec začal spíše bránit. Prvních 20 minut druhé půle totiž Příbram na lízátkách dominovala a bylo velké štěstí, že vstřelila pouze jeden gól. Dalších 40 minut se Hradec doslova strachoval o výsledek. Hradec se postupem času nějakým způsobem opět dostal do hry, vytvořil si i další slibné šance, tu největší měl Pilař, a nakonec to vše dopadlo dobře a 3 body zůstávají zaslouženě doma.

Hradec je po 21. kole na desátém místě. Má 24 bodů, stejně jako Slavia Praha. Touto výhrou se Hradec posunul o další krůček blíž k záchraně a pomyslné hranici 30 bodů. Odčinil také porážku z Jablonce a prakticky se omluvil fanouškům za předchozí zápas.

PREVIEW: Souboj o šest bodů. Hradec se chystá na Příbram

V pondělí od půl šesté změří své síly v dohrávce 21. kola domácí Hradec Králové s Příbramí. Bude to zápas podobný tomu s Českými Budějovicemi, tedy nesmírně důležitý. Nic jiného než vítězství Hradce prakticky ani nejde brát v úvahu, vyhrát se prostě musí. „Čeká nás těžký soupeř. Soupeř má velmi dobrou kondici a celý zápas dokáže odehrát v maximálním tempu. Jsou důrazní a často napadají svého soupeře,“ říká Václav Kotal. Hradec má totiž z Jablonce co napravovat, na výsledek si už radši ani nevzpomínáme. Zápas bude vysílán také na televizní obrazovce na programu ČT4.

V minulém kole Příbram porazila Liberec 1:0 a v 19. kole těsně prohrála se Spartou Praha, kdy se Sparta k výhře 1:0 doslova protrápila. Hradec nečeká nic lehkého. „Půjde spíše o boj a pro oko diváka to nebude moc krásný fotbal, ale jde o hodně a tak je důležitý především výsledek,“ ví Václav Kotal.

Hradec ovšem doma válí, rozdíl mezi venkovními a domácími zápasy v zisku bodů je obrovský. Doma Hradec získal 17 bodů a venku pouze 4 body. Fanoušci Votroky na zaplněných lízátkách poženou za výhrou. Vzájemná bilance zápasů hovoří také o tom, že Příbram to na Hradec v poslední době docela umí. Na podzim ho porazila 1:0 a ve druhé lize v roce 2008 ho na Všesportovním stadionu také porazila 2:1, ale tentokrát se snad historie už nebude opakovat. Příbramská obranná linie je velmi dobře propracovaná a zřejmě Hradec bude 90 minut hrát do plných. Snad obranný val Příbrami alespoň jednou překoná. Příbram se nejspíš bude spoléhat na brejky.

Teď trocha pro teoretiky. Pokud Hradec vyhraje, dostane se na 10. místo a na jeho kontě bude 24 bodů. Tím by se vzdálil od posledního Ústí na 9 bodů a patnáctého Brna na bodů 5. Měl by stejně bodů jako Slavia Praha, se kterou se střetne v příštím kole, ale až 4. dubna.

Náš tip: HRK 1:0 PRI

Hradec oplatí Příbrami porážku z podzimu a vyhraje. A pokud to vyjde může přidat i další góly. Uvidíme na hřišti.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  RT : Hradec Králové. Hotel Černigov (původní záměr byl Regina), jehož demoliční damoklův meč spadne ještě letos(?) a chy…
  Hradecké letiště navštívil letoun Embraer Phenom 300 z kategorie bizjet, který sem zamířil z brněnského letiště. Na…
  RT : Můžemi vysvětlit, co to hezkého vypustili z Veolie do Labe?
  RT : Vzpomínky na budoucnost. "Společně tady můžeme fandit už v roce 2012." Takovou vizi stadiónu slibovala v…
  RT : Hasiči z centrální stanice HK zasahovali včera na Pouchově, kde byla sražena osoba vlakem. Jednotka evakuovala z vl…
  Kometa Neowise předvádí své nebeské představení i nad Hradcem. V jedné linii zároveň je zachycena přímo nad Bílou v…
  RT : Připravte se na zkoušku řidičských nervů při průjezdu . Od 25.7. do 23.8. bude silnici 1/31 v…

  11.850

  1.500

  1.252


  #PROUD ZPRÁV

  ~WEBKAMERY

  @MENU


  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Nové OC Hvězda

  Jižní propojení

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU