Přidat na Seznam.cz  

Hradec vyhrál nad Brnem 1:0 a mezi elitou GL zůstává

Autor ~ LUPI 24. dubna 2011 | # 1 477 ZHLÉDNUTÍ

FC Zbrojovka Brno

Fanoušci hradeckého týmu mohou ve velkém klidu prožít zbývající část sezony. Hradec se po výhře nad Brnem definitivně zachránil ve své nováčkovské sezoně v Gambrinus lize. Že je Hradec takřka na 99 procent zachráněný bylo jasné už po skvělé výhře na půdě Ústí, kde se blýsknul v posledních minutách Marek Jandík. Dnes se gólem za tři body blýsknul Filip Klapka, který dostal ve 33. minutě nadýchaný centr od Štěpána. I Brno hrálo velmi nebezpečně a mělo nejméně tři velké brankové příležitosti, z nichž ani jednu neproměnilo, a tak na lizátkách podesáté v řadě Hradec neprohrál.

Do základní sestavy se v dnešním zápase dostal také Vojtěch Štěpán, který má ohromný sprint za míčem. Všichni ostatní běhali, ale on po hřišti jezdil na „motorce“. Už se zdálo, že je přihrávka ztracena, ale on míč mířící za lajnu doběhl a dobře ho zacentroval před branku. O chvíli později z toho byla vítězná branka, kterou naservíroval Klapkovi a ten se hlavou náramně trefil. Jinak se po celý zápas hrál docela podprůměrný fotbal. Hradec věděl, že když vyhraje, tak bude stoprocentně zachráněn a Brno zase bylo pod velkým psychickým tlakem, že potřebuje vyhrát nebo minimálně bodovat.

Od toho se odvíjela i hra obou týmů. Brno začalo lépe a Hradec se z mírného polospánku probudil až kolem 20. minuty. A od té doby až na pár výjimek v podstatě kontroloval zápas. Čtveřice Lindr, Kasálek, Chleboun a Hochmeister si v klidu vzadu přihrávala míč a nikam s nějakou rozehrávkou nespěchala. A nespěchalo nikam ani Brno, žádné velké drama se v druhém poločase už nekonalo a tak Hradec zaslouženě vyhrál 1:0. Brankář Jirka Lindr si v zápase vyzkoušel několik nových kliček na brněnské útočníky a byl spokojený. Dal si také dárek k nedělnímu svátku v podobě dalšího čistého konta. V dobrých příležitostech před brankou Brna se ocitli ještě Pilař, Poděbradský, Fischer a Černý.

Zápas sice moc fotbalové krásy nepobral, ale hlavní je, že Hradec vyhrál a může se v klidu připravovat na další zápasy a spřádat plány na prvoligovou sezonu 2011/2012. Záchrana – to byl jediný cíl letošní sezony, který se podařilo definitivně splnit už pět, šest kol před koncem. Obecně jsou všichni víceméně překvapeni, že se to podařilo tak rychle a Hradec se momentálně vyhřívá na devátém místě ve středu tabulky. Fanoušci poděkovali hráčům za výhru a za udržení v Gambrinus lize klasickou děkovačkou podél plotu. Na lízátka přišlo 5724 diváků a spokojených jich odcházelo ještě více.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Dvoukolejka od Stéblové do Pardubic má zelenou, stavbě již nebrání nic v cestě. Vznikne nová zast. Stéblová obec, t…
  RT : Takto v Hradci Králové vzniká pitná voda z řeky. Jedovaté látky ničí aktivní uhlí
  RT : Bonusy za . Fakultní nemocnice v hlásí, že v mimořádném termínu koncem května vyplatila podle pokyn…
  RT : Umělci z Filharmonie již několik týdnů hrají na různých místech města. Je velice působivé je slyšet…
  RT : 🤝 Dojednáno, potvrzeno! a jsou partnerskými kluby.
  Knihovna města Hradec Králové pořádá výstavu Gočárův Hradec. Od 1. do 29. června ve foyer budovy ve Wonkově ulici s…
  6. června 2020 uplyne 60 let od mistrovského titulu. Výhra 4:0 nad Slovanem Bratislava znamenala, že se Votroci cob…

  11.725

  1.482

  1.260


  #STREAM ZPRÁV

  ~WEBKAMERY

  @MENU


  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Hotel Aldis

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU