Přidat na Seznam.cz  

Dobrý start, Hradec vyhrál nad Žižkovem 1:0

Autor LUPI Červenec - 31 - 2011

FC Hradec Králové

Skoro 6 tisíc diváků vidělo první výhru Hradce v nové sezoně. Vítězství se nerodilo lehce, i když šancí bylo dost. Jediná branka utkání padla ze standardní situace, kterou zahrával Štěpán přímo do branky. První poločas byl ze strany Hradce aktivnější, ve druhém nebylo tolik šancí, ale Hradec si výhru už pohlídal. Žižkov ohrozil Lindrovu svatyni snad jen dvakrát za celé utkání. Diváci chtěli vidět určitě více branek než jen hubené jednogólové vítězství, důležité ale je, že 3 body zůstávají doma. Na začátek nové sezony se Hradec dostal na 5. místo. Příští utkání se odehraje v pátek od 20:15 v Teplicích, vysílá Nova Sport.

„Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, protože nováček se chce vždy v úvodním zápase ukázat, ale myslím, že je naše vítězství, byť jen o jednu branku, zcela zasloužené,“ řekl po zápase Kotal. V pěkné atmosféře 5820 diváků se odehrálo docela slušné utkání. Nejlepším hráčem byl vyhlášen autor vítězné branky Vojtěch Štěpán.

Liga začíná! Hradec chce v neděli proti Žižkovu uspět


Pod lízátky nastoupí za několik hodin fotbalisté FC Hradec Králové do svého prvního ligového zápasu v nové sezoně. Na tu loňskou a velmi úspěšnou můžou fanoušci a hráči už jen v dobrém vzpomínat. Minulá sezona byla přeci jen něčím specifická, tým v obrovské nováčkovské euforii porazil Spartu, poté vyhrál doma nad silným Jabloncem a Olomoucí. Na jaře snad kromě výpadku s Jabloncem porazil většinu soupeřů, s kterými hrál doma i venku. Letošní sezona se zdá, že bude ještě vyrovnanější než ta minulá. Hradec by však neměl mít problém porazit týmy, které porážel v loňském roce, tedy ty které skončily v tabulce pod ním.

Ještě se v krátkosti podívejme do loňské sezony. Od Hradce nikdo nic velkého neočekával, přesto se vybičoval k obrovským výkonům. Tím, že porazil v prvním utkání Spartu byl vždy o 3 body před ostatními soupeři z konce tabulky. Dobrá byla i remíza s Bohemians v druhém utkání. Hradec měl hned po 2. kole na svém kontě 4 body a to byl velmi dobrý základ pro další úspěchy. Body mu na podzim přicházely průběžně – prohra, remíza, výhra – a takhle se to točilo většinou každé 3 zápasy. Po podzimu měl slibných 18 bodů, i když si jich trenér Kotal přál dvacet.

Na jaře tým posílil Filip Klapka a bylo to znát. Hradec na jaře získal 23 bodů v pouhých 13 utkáních. Ukázalo se, že Hradec má přeci jen jaro o poznání lepší. Dokonce jeho série bez prohry trvala 56 dní – od 21. března do 8. května. To je velmi dobrá bilance. Při týmu také v mnoha případech stálo kus štěstí, které je vždy velmi důležité. Nakonec z toho bylo konečné 8. místo a 41 bodů, nejvíce za posledních 50 let, když se stal Hradec mistrem.

Několikrát se v historii už potvrdilo, že druhá sezona je pro nováčka opravdu tou nejtěžší. Po postupu do ligy v roce 2001 obsadil Hradec 12. místo, ovšem hned tu druhou sezonu byl beznadějně poslední a vypadl, na dlouhých 7 let. Letos všichni doufají, že to bude jinak a Hradci se podaří obhájit dobyté pozice z předchozí sezony. Bude to však těžší než loni.

Z pohledu rozlosování letošní sezony musí Hradec udělat více bodů už na podzim. Doma přivítá například Žižkov, Liberec, Příbram, České Budějovice, Slovácko a Slavii, se kterými by měl uspět. Hned první utkání se Žižkovem je pro dobré vykročení do soutěže nesmírně důležité. Žižkov jako nováček nemůže mnoho ztratit a tak se očekává, že to bude tuhý boj. Navíc má v brance výtečného Vaclíka. Z týmu také odešel 17 gólový Markovič a to je v útoku velmi citelné oslabení. V posledním přípravném zápase to moc znát nebylo, protože Žižkov porazil Kladno 6:0, i když jen třetiligové.

Také Hradec porazil v posledním přípravném utkání Bohemians Praha 3:1. Z posledních rozhovorů a náladě v týmu bylo vidět, že si tým věří a chce získat 3 body.

Utkání se Žižkovem startuje tuto neděli od 17 hodin na Všesportovním stadionu. Podle počasí má být oblačno až zataženo, teploty se mají pohybovat kolem 19 stupňů Celsia.

NÁŠ TIP: HRK 2:0 ZIZ


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Kamera připevněná na klacky či tykadla a jede se. Dopravní podnik připravil pro milovníky MHD video z ranní špičky…
  Slezská plovárna na břehu Orlice rozšiřuje své aktivity. Novým přírůstkem, který oživí místní břehy je říční molo H…
  Hokejisté postupují po remíze 1:1 v Mannheimu do čtvrtfinále . Jejich soupeřem bude z…
  Hradec Králové si o víkendu připomněl 30 let svobody. Pojmenoval nové náměstí Václava Havla v kampusu univerzity, k…
  O několik nových bytů se rozroste Pražské Předměstí. Staví se tu nový bytový dům Rezidence Labská o třech podlažích…

  9.844

  1.252

  1.118


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Proměna Rozárky

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Miniaplikace

  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ