Přidat na Seznam.czFC Hradec Králové

Celý region zachvátila fotbalová euforie, vždyť Hradec byl na prvním místě Gambrinus ligy. Po bezvadném výkonu v Teplicích však přišla studená sprcha. Vyprodaný stadion čekal, že Hradec naváže na třígólovou přehlídku z Teplic, nikdo ale nečekal, že ji dostane do vlastní branky. Přitom první poločas byl Hradec vyrovnaným soupeřem Liberce. Do druhého poločasu nastoupil zase jako vyměněný. Vypadalo to, že si v kabině řekli, že budou bránit stav 0:0. V sestavě Hradce se tak ve druhé půlce objevili Netrefil, Nepřihrál, Nezpracoval, Nekopa a Kokrhel. Čekání na gól se dostavilo v 66. minutě, poté ještě v 83. a 85. minutě.

Hradec se ve 2. poločase dostal přes půlku hřiště zřídka. Liberec hrál ve velké pohodě a Hradec předčil ve všem. Odfláknutý druhý poločas vidělo 7.220 diváků a možná i víc. Diváckou přízeň a plné kulisy Hradec nevyužil.

První poločas měl Hradec opravdu velmi dobrý, měl dvě slibné šance a v některých partiích Liberec přehrával, co se však dostavilo za tým po přestávce nikdo z diváků nechápal. Naprosto tragický až trapný výkon většiny hráčů, kteří jen postávali, hlavně moc neběhali a čekali, co udělá soupeř. Ten Hradci nadělil předčasně 3 vánoční dárky do Lindrovy svatyně. Nejvíc se ve 2. poločase snažil snad jen Filip Klapka, který běhal více než ostatní.

Vysoká prohra s Libercem vrátila Hradec zpátky na zem. V minulém zápase o tři góly vyhráli, dnes se jim zápas nevydařil. Může se to stát, ale v domácím prostředí to je vždy více vidět než venku. Hradec skoro po roce prohrál v domácím prostředí, což je zase výborná bilance. Naposledy prohrál 0:3 s Plzní, která se o pár měsíců později stala mistrem. Třeba i ta dnešní prohra 0:3 nebude za několik týdnů tak velká, protože se Liberec bude pohybovat u čela tabulky.

Za týden Hradec hraje se Spartou Praha a měl by se rozhodně lépe připravit než v dnešním zápase, kterému chyběla hlavně bojovnost poprat se o výsledek. Navíc se také zranil útočný expres Vojta Štěpán, ale všichni doufají, že to snad nebude nic vážného. Dnešní prohru by měli všichni radši brzo zapomenout a Hradec by měl navázat na pěkné výhry 1:0 nad Žižkovem a 3:0 nad Teplicemi.

Sestava FC Hradec Králové:
Lindr – Hochmeister, Chleboun, Pávek, Poděbradský – Janoušek (75. Jandík), Fischer, Klapka, Černý (62. Zelený) – Dvořák, Štěpán (55. Rezek)
Sestava FC Slovan Liberec:
Bičík – Fleišman, Nezmar, Polák, Gebre Selassie – Breznaník, Vácha (87. Bosančič), Štajner, Janů – Rabušic (83. Hadaščok), Šural (60. Blažek)
Branky:
67. Vácha, 83. a 85. Breznaník
Diváci:
7.220 (vyprodáno)


  SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU


  Facebook

  X

  Instagram

  Threads

  16 624

  3 020

  2 612

  334


  #TWEETY

  ~PANORAMA

  @MENÍČKA  Koncept studie Velkého náměstí