Přidat na Seznam.czDUK 4:0 HRK

Hrozné… a díky zákrokům Lindra ještě dobrý výsledek. Zápas mohl skončit i ostudou 6:0, a to od nováčka Gambrinus ligy. Dukla si na Hradci smlsla se vším všudy. Slovy klasika Míry Bosáka: „Hradec hrál takovou tužku, že by se i v Koh-I-Nooru divili…“. Tato věta přesně charakterizuje dnešní ostudný výkon Hradce. Nepomohla ani obměněná sestava. Dukla měla Hradec výborně přečtený a prakticky nic mu nedovolila. Zato Hradec hrál v tempu jako kdyby se jednalo o přátelský zápas a ještě pro charitativní účely. Ze hry Dukly byl vidět elán, švih a tempo, ze hry Hradce laxnost, nuda a trápení.

Takhle se o ligové body nebojuje. Náprava se nepodařila a navíc Hradec prohrál zaslouženě – neměl chuť hrát, natož vyhrát. Předvedená hra Hradce byla asi tak zajímavá jako pořad Pošta pro tebe. Poslední zápasy předvádí vůbec nejhorší výkony od postupu do Gambrinus ligy, nevyhrál už 4 utkání, čtyřikrát neskóroval a dostal 9 gólů. Odchody Kasálka a Wozniaka, ale hlavně PILAŘE zřejmě působí na hru týmu víc, než si kdokoliv dovedl představit.

„Utkání se mi nehodnotí dobře, protože si myslím, že jsme vítězství Dukle sami nabídli. Nevím, proč jsme na začátku hráli tak ustrašeně. Začali jsme hrát až po inkasovaném gólu. Ale všechno se stejně odvíjí od kvalitní obranné hry, která nám v současnosti nefunguje,“ říká Václav Kotal.

Na hřišti chybí důraz, dravost a nasazení. Hlavně to poslední není vidět u hry Hradce vůbec. První poločas prohrál 1:0, v úvodu druhého dostal další smolný gól a po vyloučení Marka Plašila ještě dva z penalty. Když v minulém zápase s Příbramí prospali hráči vstup do druhého poločasu, tak dneska vyloženě prospali celý zápas. A aby toho nebylo málo, tak na hřišti řádil neoblíbený rozhodčí Adam (PRI 1:0 HRK, TEP 2:1 HRK, JAB 7:0 HRK, DUK 4:0 HRK). Soupeř byl však lepší, běhavější, rychlejší a tvrdší. Hru Hradce a jeho rozehrávku po krajích zálohy měl přečtenou jako povinnou četbu. Hradec na to nedokázal zareagovat, kombinace se mu nedařila a začal nakopávat balony.

„Dostáváme strašně moc laciných gólů a pak se to s produktivitou, kterou v posledních zápasech máme, těžko obrací. Musíme se vrátit k tomu, co nás zdobilo. To je kvalitní bránění celého týmu,“ dodává Kotal.

Dukla předvedla opravdu výborný výkon a výsledek 4:0 hovoří za vše. Hradec měl první největší šanci v 6. minutě při boční střele Plašila, ale z brankové čáry míč odvrátil Gedeon. Druhou největší šanci pak v 82. minutě, kdy Fischer přeloboval gólmana Radu, ale z brankové čáry odkopl míč Vrzal. Hradec v příštím utkání přivítá Bohemians 1905 a už teď se dá říct, že remíza bude úspěchem. Pokud se výkony rychle nezlepší, začne platit staré pravidlo, že druhá sezona bývá pro nováčka opravdu tou nejtěžší. Fanoušci Hradce budou muset být letos asi hodně, hodně trpěliví. Na nápravu je zatím dostatek času a i Hradec si může vybrat po dvou úspěšných letech slabší období.

HODNOCENÍ:
Z hradeckých se v dnešním utkání velmi snažil Roman Fischer, který měl dvě gólové příležitosti a byl nejvíce vidět. Za zamyšlení stojí přístup celé obrany, ale zejména Pávka, který nabídl Dukle přihrávku na první a rozhodující gól. Dobrý výkon dnes nepodali ani Fukal, Plašil a taky Chleboun, který vždy odváděl v obraně skvělé výkony. Doslova neviditelným hráčem byl dnes taky Štěpán. Ostatní hráči podali také podprůměrné výkony, v bránění moc nepomohli a směrem do útoku už vůbec ne, nenabízeli se do přihrávek, nenapadali soupeře a možná přemýšleli, co navštíví v Praze za pamětihodnosti. Snad ty všechny prohry z poslední doby hráči odčiní v zápase s klokany a poprvé po měsíci a čtrnácti dnech konečně vyhrají, fanoušci by si to docela zasloužili. Rys posledních zápasů je totiž stejný, Hradec dostane první gól, musí otevřít hru a z toho pramení všechny ty špatné výsledky. Otočit nepříznivý stav dokáže málokteré mužstvo.

Sestava FC Hradec Králové:
Lindr – Plašil, Fukal, Chleboun, Poděbradský – Fischer, Pávek (52. Malinský), Hochmeister, Klapka, Štěpán (58. Zelený) – Dvořák (79. Rezek). Trenér: Václav Kotal.
Sestava FK Dukla Praha:
Rada – Pospíšil, Mikula, Švejdík, Vrzal – Podrazký (68. Malý), Gedeon, Hanousek (87. Šiml) – Berger (82. Pázler), Lietava, Markovič. Trenér: Luboš Kozel.
Branky:
29. Berger, 51. Lietava , 64. Markovič z pen., 89. Malý z pen.
Rozhodčí:
Adam – Lhoták, Moláček
ŽK:
Mikula, Markovič, Lietava – Plašil, Fukal, Chleboun
ČK:
63. Plašil
Diváci:
1875


  SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU


  Facebook

  X

  Instagram

  Threads

  16 646

  3 024

  2 612

  336


  #TWEETY

  ~PANORAMA

  @MENÍČKA  Koncept studie Velkého náměstí