Přidat na Seznam.czHradec hrál výborně, ale na góly by potřeboval Bakoše

4. listopadu 2011 22:50. /Autor ~ REDAKCE / # 2 MIN. / AKTUALITY, FC HRADEC KRÁLOVÉ, SPORT

HRK 0:0 JAB

Hradec se snažil, bojoval, celý zápas odjezdil, měl 13 rohů, 2 stoprocentní šance, převahu na hřišti i v hledišti, ale nedal gól… to už je takový hradecký evergreen. Kdyby se fotbal nehrál na góly, ale na předvedenou hru, mohl by být Hradec v pohodě. Teď by však potřeboval někoho jako je Bakoš. V minulém zápase s Plzní se to jasně ukázalo – Černý byl sám před brankařem, ale nedal. V podobné situaci byl Bakoš a dal. Sportovní úsek fotbalového klubu by měl přes zimu někoho na góly přivést, protože nedávání gólů akorát sráží hradeckou hru, která byla dnes po delší době výtečná. Hradec ukázal, že fotbal hrát stále umí.

Před zápasem by asi Hradec bod bral, ale po zápase je to ztráta dvou bodů a zisk jednoho. Hradec mohl dnes v poklidu vyhrát 3:0 a nikdo by se nemohl divit. Jablonec s Lafatou se do zápasu dostal prakticky až ve druhém poločase, protože v tom prvním dominoval Hradec. Byla vidět obrovská snaha konečně prolomit tu smutnou bilanci pouhých 7 gólů a konečně vstřelit branku. Na tu už čeká dlouhých 475 minut. Možná kdyby dnes v útoku nastoupil takový Jerry, z kotle hradeckých fanoušků, třeba by ho tam vší silou dostal.

Seznam největších hradeckých šancí v zápase: Ve 30. minutě se po chytré kolmé přihrávce od Janouška ocitl sám před brankařem Fischer, ale situace měl spíše řešit technickou střelou než silou. Míč napálil pouze do brankaře. V další situaci byl o chvíli později Štěpán, když mu Janoušek poslal přes jabloneckého obránce jesličkovou přihrávku a Štěpán patičkou usměrňoval míč do branky, kde ho vyrazil skvělým reflexem opět Špit. Po několikátém rohovém kopu těsně vedle hlavičkoval Fukal. V prvním poločase si aktuálně čtvrté mužstvo ligy ani neškrtlo.

Jablonci o přestávce nepomohl ani Peltův průvan v kabině a Hradec byl stále nebezpečný. Vždy to však bylo o kousek vedle. Největší šanci druhého poločasu promarnil Černý, když tváří v tvář opět napálil míč jen do jabloneckého brankaře. Gólový zmar byl touto šancí dokonán a zápas se rýsoval do bezgólové remízy. Hradec měl i další zajímavé šance, ale gólové provedení si schovává asi až na Vánoce.

Hradec je tak stále na pomezí klidného středu a horkého spodku tabulky. Na klidný střed mu schází zhruba 6 bodů a na sestupové příčky taky šest. Votroci nyní mají dva týdny na to, aby trénovali vše, co souvisí se vstřelením gólů. 20. listopadu doma narazí na zvedající se Slavii Praha, se kterou by to chtělo už opravdu tři body získat. Dnešnímu zápasu přihlíželo jen 2758 diváků, což je snad nejméně od postupu do ligy, slyšet to však vůbec nebylo a fandění fanoušků bylo na profesionální úrovni. Vše dnes hrálo Votrokům do karet, chyběl bohužel jen ten gól.


  SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU


  Facebook

  X

  Instagram

  Threads

  16 646

  3 022

  2 612

  334


  #TWEETY

  ~PANORAMA

  @MENÍČKA  Koncept studie Velkého náměstí