Přidat na Seznam.czInspirací je stadion v Bernu

Když se řekne nový stadion, mnohým fanouškům se na tvář vloudí hořký úsměv. Na největším transparentu, který nesl pochod fotbalových fanoušků bylo jednoznačné heslo: Stadion = Budoucnost. Na jeho urychlenou výstavbu jsou v tuto chvíli již takové tlaky z mnoha stran, že už není žádoucí s něčím dál otálet. Fotbal totiž není jen hra, ale pro mnohé také společenská událost, která jednou za čas lidi spojí při fandění svému oblíbenému klubu. Hradec je fotbalové město a jeho fanoušci se již možná za dva roky budou moci pyšnit a být hrdí na novou fotbalovou arénu, která se nestaví v Česku každý den.

Každým rokem se říká, že se začne stavět v příštím roce, ale letos se to snad říká již naposledy. Spontánní organizovaná akce pochodu fanoušků měla za cíl upozornit na vleklé tempo příprav nové arény. Nejlépe se hodí srovnání například s Plzní. Tam se před rokem rozhodlo, že se dostaví zbytek stadionu – nové tribuny, posunutí hřiště apod. a nyní už mají hotovo. V Hradci se o tom již pěknou řádku let jen hezky mluví a je obecně známo, že jakýkoliv projekt ve městě vždy strašně dlouho trvá. I když teď přípravy arény nabírají rychlejší tempo, tak stále přetrvává dojem, že než se něco vyřeší uplyne dalších pár měsíců. Vždyť jen na letní koupaliště se čekalo zhruba 10 let a nejméně 20 trvalo než se vybuduje nové autobusové nádraží. Nový fotbalový stadion je tedy zatím v limitu.

Za pár dní se na zastupitelstvu bude projednávat zrušení etapizace výstavby nového stadionu. Tento bod přiblíží výstavbu zase o krůček dál. Potom zbývá už jen pár rozhodnutí a definitivní verdikt o povolení a umístění stavby by mohl padnout v jarních měsících. Den D – tedy den, kdy se začne bourat stávající stánek, je netrpělivě očekáván u většiny fanoušků a určitě se zapíše do dějin hradeckého fotbalu.

Nový fotbalový stadion bude pro všechny přínosem. Klubu zajistí určitou prestiž a jistý komfort, možná také dokáže přitáhnout nové sponzory, což by bylo výhodné i pro město a hlavně další diváky, ze kterých se třeba později stanou fanoušci. Mnoho lidí totiž na fotbal nechce chodit kvůli současnému stavu a říkají, že na fotbal do Hradce přijdou až bude stát nová aréna. Navíc v sousedství bude stát obchodní centrum Arkády od společnosti ECE, která po Evropě spravuje desítky center s těmi nejlepšími značkami.

Fotbalové prostředí dělá i s hráči divy, proto je nový fotbalový stadion budoucností hradeckého fotbalu, která by se už v těch dalších letech mohla vyplatit a pokud si všechno sedne jak má, Hradec by se už konečně mohl v první lize zabydlet na delší dobu než bývalo kdysi zvykem. A kdyby se někdy podařilo Hradci dostat do evropských pohárů, byla by to asi ta nejsladší odměna. Avšak ze všeho nejdřív se musí kopnout do země.

Související články: Hradci vystřelil bod Pavel Černý


  SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU


  Facebook

  X

  Instagram

  Threads

  16 616

  3 020

  2 612

  332


  #TWEETY

  ~PANORAMA

  @MENÍČKA  Koncept studie Velkého náměstí