Přidat na Seznam.czAutodrom závidí Hradci Morava, Čechy a Pardubice

3. února 2012 16:23. /Autor ~ REDAKCE / # 2 MIN. / AKTUALITY, FESTY, LETIŠTĚ, PROJEKTY, VOLNÝ ČAS

Autodrom Czechring

Na podzim roku 2011 byl úspěšně zahájen zkušební provoz nového motoristického a zábavního areálu v Hradci Králové, CzechRing, který se nachází v areálu FestivalParku. Od té doby hostil autodrom desítky zajímavých závodů, výstav a akcí. Jeho zázemí si oblibuje víc a víc televizních štábů, motoristických časopisů a dalších médií, kteří našli ideální prostředí pro testy nových modelů aut i jejich komponentů. Před několika dny natočila ČT1 díl pořadu Auto Styl, který zahájil novou spolupráci v sérii těchto pořadů. Autodrom Czechring má dva propojené okruhy a může se pyšnit i mimoúrovňovým křížením.

Některé automobilky organizují z Prahy společné odjezdy novinářů, kteří na hradeckém autodromu hodnotí modely dané značky. Jiné zase připravují akce pro své klienty v duchu zábavy a svezení. Největší zájem o CzechRing mají překvapivě provozovatele luxusních vozů značek, například Ferrari, Porsche, Lamborghini, kteří svá vozidla půjčují široké veřejnosti. Pro veřejnost se také připravuje půjčovna závodních aut školy praktické a sportovní jízdy.

V letošním roce je opravdu se na co těšit. Na novém českém okruhu čeká obyvatele východních Čech mnoho skvělých a zajímavých akcí, závodů a výstav. V jarních měsících je už velmi těžké najít volný víkendový termín. To těší nejenom samotný autodrom a příznivce krásných aut, ale také hotely, restaurace a další firmy, zajišťující zázemí a servis návštěvníkům. Svým strategickým umístěním na letišti v Hradci Králové je po ruce motoristům z Čech, Moravy i Polska. Pro Královéhradecký kraj je tento unikátní motoristický a zábavní areál velkou výhrou.

Letos se na Czechringu například uskuteční 27. a 28. dubna Autosport Tuning Show a 9. a 10. června hlavní akce RallyShow 2012 a AutosalonShow 2012. Czechring pojme až 30 tisíc návštěvníků.


  SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU


  Facebook

  X

  Instagram

  Threads

  16 646

  3 024

  2 612

  336


  #TWEETY

  ~PANORAMA

  @MENÍČKA  Koncept studie Velkého náměstí