Přidat na Seznam.czTrenér Mička končí. Jeho nástupcem se stal Martin Hosták

16. dubna 2012 14:56. /Autor ~ REDAKCE / # 3 MIN. / AKTUALITY, SPORT

Nový trenér Martin Hosták

Aktualizováno | Pár týdnů po konci sezony, kdy Hradec vypadl v play-off s Jihlavou, se hokejový klub odhodlal k určitým změnám. Největší změnou je, že hlavní trenér Jiří Mička po 3 letech strávených ve funkci hlavního trenéra klubu HC Hradec Králové končí. Letos mu skončila smlouva a klub se rozhodl ji neprodloužit. Jméno nového trenéra zatím není známo, ale jednání se blíží do své vrcholné fáze a v blízké době se dozvíme, kdo povede hradecký tým v příští sezóně. Nejčastěji se skloňují jména jako Martin Táborský, Tomáš Martinec nebo Martin Hosták, jehož nástup se jeví jako velmi pravděpodobný.

Trenér Mička působí v Hradci již sedm let, nejdříve čtyři roky jako asistent a po odchodu trenéra Pazourka se ujal týmu jako hlavní trenér. Hned první rok se mu podařilo dostat tým do semifinále, kde nestačil na Ústí nad Labem. Od té doby tým vždy skončil ve čtvrtfinále, minulý rok mu nedal šanci Chomutov a letos Hradec po velkém boji vyřadila Jihlava, kdy o jejím postupu rozhodl až sedmý zápas. S panem Mičkou se jedná o jeho dalším působení v klubu.

Stejně jako realizační tým se řeší i smlouvy s hráči. Část hráčů má v Hradci smlouvu na více let, ale některým oporám smlouvy končí. Největší ztráta je odchod Jiřího Kadlece, hradeckého bojovníka, který ve svých 40 letech dokázal svou bojovností strhnout celý tým. Vrací se do svého rodného Kolína a Hradci bude pomáhat formou střídavých startů. Většina ostatních opor jako Patrik Moskal, Michal Tvrdík nebo Jiří Hendrich zůstává. O prodloužení smlouvy se jedná s kapitánem Martinem Koudelkou, který vinou zranění nezažil příliš povedenou sezónu. Zároveň se také řeší otázka brankářů, jednička dřívějších let Filip Luňák byl letos zraněný a na pozici jedničky letos zářil Kuba Čech. Jestli v Hradci zůstanou oba brankáři a vytvoří velice silnou dvojci se rozhodne během několika následujících dnů.

Aktualizováno: 17. dubna

Členové představenstva prvoligového hokejového klubu HC VCES Hradec Králové a.s. rozhodli o novém složení realizačních týmů v jednotlivých mužstvech. Hlavním trenérem „A“ týmu byl jmenován zkušený hokejový matador Martin Hosták, který je výraznou osobností českého hokeje. Jeho asistentem je Pavel Táborský.

„Ke změně na trenérském postu v „A“ týmu jsme přistoupili po dlouhém zvažování. Trenérovi Jiřímu Mičkovi, který odchází, patří velký dík za jeho dlouholetou práci pro hradecký hokej. Rozloučili jsme se v dobrém. V představenstvu jsme cítili, že na pozici hlavního trenéra musí dojít ke změně. Rozhodnutí o tom, kdo by měl Jirku nahradit, nebylo jednoduché. Nakonec se členové představenstva, po dohodě s generálním manažerem Alešem Kmoníčkem, rozhodli pro Martina Hostáka,“ konstatoval předseda představenstva klubu a náměstek primátora města Hradec Králové Martin Soukup.

Změna je i na pozici asistenta u „A“ týmu. Odešel Jiří Slabý, kterého nahradil Pavel Táborský. „Pavel Táborský bude současně působit jako hlavní trenér mladšího dorostu a v rámci možností se zapojí i do práce u juniorky. Snažili jsme se vymyslet řešení, které by klubu pomohlo co nejvíce – provázání juniorky s „A“ týmem mi přijde jako velice logický krok. Chceme totiž více využít potenciál mladých hráčů,“ řekl nový hlavní kouč hradeckých hokejistů Martin Hosták.

Doplňme, že Martin Hosták je bývalý český hokejový reprezentační útočník, který nastupoval v naší lize, švédské nejvyšší soutěži i v NHL. Je nejen trenérem a členem představenstva klubu HC VCES Hradec Králové, ale také výborným hokejovým komentátorem.

Pavel Táborský je úspěšný trenér, letos se starším dorostem postoupil do semifinále extraligy. „Pavla znám dlouho. Hráli jsme spolu hokej v žácích a v dorostu, později jsme se potkali ve Spartě. V hradeckém klubu jsem ho poznal i jako trenéra a myslím si, že má na hokej podobný náhled jako já. Přeji si, abychom hráli co nejzajímavější hokej,“ uvedl Martin Hosták.

A jaké má ambice? „Ty budou hodně záležet na složení týmu, byl bych ale rád, kdyby pokud možno co největší část týmu zůstala pohromadě. Cíle musí být rozhodně vyšší, než byly teď. Mužstvo po základní části skončilo na pátém místě, já bych byl rád s týmem výš a věřím v postup do semifinále play-off. Uvidíme, jak to bude s velkou baráží, každopádně ambice mám velké,“ prozradil trenér Hosták. Vedoucím „A“ mužstva bude i nadále Ladislav Souček, kustodem Zdeněk Vinopal a masérem Martin Kratochvíl.


  SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU


  Facebook

  X

  Instagram

  Threads

  16 624

  3 020

  2 612

  334


  #TWEETY

  ~PANORAMA

  @MENÍČKA  Koncept studie Velkého náměstí