Přidat na Seznam.czStarý stadion, nový trávník

Při pohledu na fotografii Všesportovního stadionu to podle pravidelných řádků vypadá, jako by se zde místo fotbalu začalo s výsadbou pozdních jahod. S tou mají zkušenosti zejména ve Lhotě pod Libčany, kde právě dnes začíná jejich samosběr a kde se také v loňském roce odehrál jeden přípravný zápas Hradce s Čáslaví. Místo jahod na lízátkách do prvního zápasu nové sezony vyroste zbrusu nová tráva. Pokládá se drenážní systém, vyhřívání a celá plocha se zaveze pískem, poté ještě jednou, poté vegetační vrstvou a teprve poté proběhne výsev nového trávníku. V anketě o nejlepší trávník bude Hradec v nové sezoně velkým aspirantem.

„První fotbalová liga v Hradci Králové se hraje na malšovickém spartakiádním stadionu. Všichni, kdo tam chodíme, víme, že se nejedná o klasický fotbalový kotel, kde je hřiště jako na dlani a z každého místa je dobře vidět. Proto se již několik let plánuje výstavba nového stadionu v Malšovicích – je naší povinností dostát slibům, které jsme dali fanouškům a našemu městu. Krajská metropole si pěkný fotbalový stánek zaslouží,“ konstatoval náměstek primátora Martin Soukup.

Hradec si nový fotbalový stadion nejenom zaslouží, ale ve spojení s obchodním centrem Arkády, které bude provozovat nadnárodní společnost ECE, která má více jak 140 obchodních center od Kataru až po Madrid ve Španělsku, dostane spojení se stadionem jedinečný koncept.

To si však nemyslí různá sdružení, která se prý zase hlásí o slovo. „V této době by měla být podána znovu žádost o územní rozhodnutí, ostatní věci již řeší magistrát města Hradec Králové. Bohužel dle mých informací se znovu začínají hlásit odpůrci projektu, tak uvidíme, jak to vše nakonec dopadne,“ říká generální ředitel klubu Richard Jukl. Po zkušenostech si prý už ani netroufá tipnout konkrétní datum začátku výstavby nového stadionu.

„S výstavbou arény jistě přibude partnerů, což je jev známý u všech nových stadionů u nás i v Evropě. A tím jistě stoupne rozpočet. Poté můžeme mít i vyšší cíle,“ dodává Jukl. Pokud se tým v následující sezoně bude pohybovat kolem klidného středu tabulky a pobaví diváky svoji hrou, bude ředitel spokojený.

Příští rok by měl být pro výstavbu Parku Malšovice klíčový, protože by se už zřejmě definitivně mělo vydat povolení ke stavbě, demoliční práce a stavební povolení. Po zkušenostech z Hradce už jistě každý ví, že nic nejde podle plánu a tak se opravdu uvidí, jestli si fanoušci na podzim 2013 přijdou poklepat na základní kámen nového fotbalového stánku.

Místo nového stadionu vyroste na lízátkách zatím nová tráva. Celá rekonstrukce hrací plochy si vyžádala investici 3,9 mil. Kč, kterou schválilo před měsícem město. Rekonstrukce byla nezbytná, bez ní by Hradec nedostal licenci na další ročník. Tu obdržel od FAČR před několika dny. I když se plánuje nový stadion, budou se muset fanoušci spokojit alespoň s novým trávníkem, který bude bezpochyby ozdobou ligy a tým na něm bude pouze vyhrávat.


  SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU


  Facebook

  X

  Instagram

  Threads

  16 646

  3 022

  2 612

  334


  #TWEETY

  ~PANORAMA

  @MENÍČKA  Koncept studie Velkého náměstí