Přidat na Seznam.cz  

Bulvár Benešovy třídy

Dominantou Moravského Předměstí je především velký, i když stále nedokončený bulvár, který se táhne od Milety až k Pod Strání. Ten se pomalu začíná proměňovat. Moravské Předměstí mělo být výstavní sídliště budované po vzoru širokých amerických bulvárů. Projekt se postavil, ale příliš se neudržoval a jak to dopadlo se každý může přesvědčit na vlastní oči, pokud tudy projíždí. Nový projekt rekonstrukce si klade za cíl zatraktivnit prostředí celého bulváru, vtisknout mu druhý dech a hlavně odejmout nálepku nevzhledného sídliště.

V roce 2007 se uskutečnila soutěž na ideovou studii k Benešově třídě, kterou vyhrálo duo firem AP studio a studio Žárovka architekti. Na základě společné ideové studie a studie proveditelnosti se zrodil nový projektový záměr celé Benešovy třídy.

V projektu by mělo být dosaženo atraktivní a sociálně stabilní části města, která bude Hradečanům poskytovat dobré zázemí pro život, a to v trvale a esteticky hodnotném a navíc čistém a bezpečném prostředí. Jde o nejhustěji zalidněnou část města. Lokalita by měla sloužit bezbariérově chodcům i cyklistům a umožnit zde trávit plnohodnotně i volný čas.

Celý projekt je právě realizován, i když po etapách. Právě běží část projektu, ve kterém dochází k zateplení plášťů domů, výměnám výtahů apod. Regeneraci veřejného prostranství začalo město realizovat začátkem léta.

Jedná se o stavební úpravy stávajících pěších komunikací za domy ve střední části třídy Edvarda Beneše. Účelem je vytvoření pojízdné komunikace tak, aby v místě mohli zasahovat v případě potřeby hasiči. Další část řeší komplexně lokalitu vedle Harmonie tzv. park Harmonie. V rámci této části budou řešeny stavební úpravy stávajícího parku.

„Právě zde by měla Hradečanům začít sloužit chybějící pěší a technická infrastruktura, včetně nového přechodu před domem Harmonie 1 ve velmi frekventovaném místě. Projekt počítá s vytvořením kvalitního parkového parteru nejen pro potřeby lidí bydlících v okolí. Lokalita nejprve projde demolicí stávajících ploch, terénními úpravami, obměnou veřejného osvětlení. Funkčnost podtrhnou nové stezky, dopravní opatření, sadové úpravy, herní prvky pro děti i seniory a konečně mobiliář,“ líčí změny, kterými oblast projde Jindřich Vedlich, náměstek primátora pro rozvoj města.

Střed Benešovy třídy

Nejnáročnější část výstavby však na svoji realizaci stále čeká. Jejím cílem bude změnit střed Benešovy třídy prostřednictvím stavebních úprav dvou stávajících podzemních garáží, vybudováním dvou nových podzemních garáží. Úprav se dočkají pěší i pojízdné komunikace v části Benešovy třídy, a to včetně cyklostezek, parkovacích ploch a zastávek MHD. Součástí bude i novostavba centrálního pylonu a stříška podél obytných domů. V centrální křižovatce bude umístěna oválná vodní plocha a celý prostor by měl být doplněn vhodnou výsadbou stromů, keřů a travních ploch s vodotrysky pro celkové architektonické dokreslení lokality. Prostor bude doplněn novým kamerovým systémem a upraveným veřejným osvětlením.

„Už od února letošního roku mohou obyvatelé přijít pro radu či s dotazem do informačního centra, kde jim bude každou středu odpoledne od tří do pěti hodin přítomen pracovník magistrátu města společně s projektantem. Informační centrum sídlí přímo na třídě Edvarda Beneše 1543,“ říká Josef Čižmár, manažer IPRM Magistrátu města Hradec Králové.

Pokud vše půjde podle plánu, hotovo by mohlo být už koncem roku 2013, ale spíš až v roce 2014.

foto | Magistrát města Hradec Králové


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Jižně od Hradce by mohla po roce 2028 vzniknout zkratka na Hradubickou autostrádu. Rychleji na dálnice by se tak do…
  RT : 🏆 Je to doma! Parádní úspěch zaznamenali po A-týmu také hradečtí junioři, už dvě kola před koncem má totiž turnaj O…
  RT : Vodní elektrárna Hučák dnes ráno.
  V Hradci vydatněji chumelí, v letošní sezóně poprvé. Kamera z hotelu Černigov od zachytila sněhové vločk…
  RT : Proto zítra na zkušenou do Hradce. Ano. Je to ten Hradec co má čtvrť Pardubice stejně jako má Liberec čtvrť Jablon…
  RT : Mooooc hezká titulka . Uvnitř pak velké téma o jízdě do finále Ligy mistrů i viditelné sys…
  RT : JSME VE FINÁLE LIGY MISTRŮ! 😍 Naše neuvěřitelná jízda letošním ročníkem nekončí a napíše i posledn…

  10.312

  1.284

  1.174


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Proměna Rozárky

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU