Přidat na Seznam.czHradec by klidně mohl hrát baráž o extraligu s Pardubicemi

4. října 2012 2:00. /Autor ~ REDAKCE / # 2 MIN. / AKTUALITY, SPORT

Baráž PCE vs. HK

Donedávna poslední tým extraligy, nyní předposlední, takový je současný stav pardubického hokeje. Pardubice, loňský mistr, se pohybují na chvostu extraligy již od začátku letošní sezony. V Hradci tuto výzvu pardubických hokejistů ještě asi nikdo nepochopil, jelikož místo toho, aby se Hradec hřál na prvních příčkách a usiloval o co nejlepší umístění pro play-off, má v první lize taky blíž k poslední pozici. Ač se Hradec potácí na slabší polovině tabulky, kádr má rozhodně na první čtyřku, ze dvou výher porazil první dva týmy tabulky, naposledy Ústí nad Labem. Navíc včera odehrálo mužstvo premiérově první zápas na zimním stadionu a vítězně.

Ve středečním zápase Královští Lvi rozkousali Šumperk 6:1 a začínají se zvedat tabulkou. Nyní jim patří už 10. místo. Špatné výkony mohou být skryté také za předsezónní přípravou, jelikož mužstvo nemělo kde trénovat a tak jezdilo do sousedních Pardubic, kde mělo dočasný azyl.

Hozená rukavice Pardubic by mohla na hradecké mužstvo zafungovat v podobě zlepšených výkonů. K těm městu koníčků nepomohl ani Aleš Hemský z NHL, a tak posilují ještě, ze severoamerického Bostonu má přijít i Krejčí.

Hradci snad ke vzestupu tabulkou bude stačit to, že už své zápasy odehraje ve své aréně, která zvenčí připomíná modrou ledovou kostku. Pokud by se však Pardubicím i nadále nedařilo a Hradec by se chytnul, příští rok by se v baráži potkali nesmiřitelní rivalové z východních Čech, jejichž rivalita je snad ještě větší než mezi fotbalovou Spartou a Slavií. Baráž začíná už 24. března 2013, do té doby bude muset Hradec pod vedením Martina Hostáka a Davida Pospíšila ujít ještě kus cesty, aby se probojoval do finále a poté například mohl soutěžit v baráži o extraligu. Letošní cíle klubu jsou však střídmější a nejvyšší metou, která se bude považovat za úspěch, je semifinále.

Pokud by se však Hradec probojoval dál, podívejme se jak bude vypadat postupová matematika Lvů. Nejdříve budou hrát 4 nejhorší týmy v extralize play-out, z nichž 2 úplně nejhorší postoupí do baráže s finalisty první ligy. Baráž se poté bude hrát formou skupiny hrané systémem čtyřkolově každý s každým, celkem 12 kol. 1. a 2. tým se pro následující ročník stane extraligovým a 3. se 4. klubem si zahrají v následujícím roce 1. ligu. Do té doby se bude muset Hradec ještě hodně snažit, Pardubicím bude stačit, když se budou držet kolem 11. až 14. místa, aby se vůbec vzájemná a slibovaná baráž mohla uskutečnit.


  SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU


  Facebook

  X

  Instagram

  Threads

  16 646

  3 024

  2 612

  336


  #TWEETY

  ~PANORAMA

  @MENÍČKA  Koncept studie Velkého náměstí