Přidat na Seznam.czKampus Univerzity Karlovy

Na poli před Fakultní nemocnicí už týden pracují stavební stroje. Celý areál je oplocen, bagry zarovnávají zeminu a upravují terén. V první etapě výstavby, na kterou jsou vyčleněny peníze, vyroste do dvou let první budova. Celý kampus by pak měl vyrůst postupně do 10 let. Tento projekt, který je jedním z nejvýznamnějších za poslední dobu ve městě, přinese Hradci špičkové a moderní vědecké a vysokoškolské centrum, posílí jeho charakter otevřeného a moderního, univerzitního a studentského města. V návaznosti na kvalitní zázemí se očekává také přiliv technologických firem a zvýšení zaměstnanosti v zajímavé sféře.

„Pro kvalitu, význam a prestiž univerzity je jistě zásadní mít odborně zdatné, vzdělané, kreativní a noblesní osobnosti, nicméně bez adekvátní infrastruktury se obejít nemůžeme,“ uvedl rektor Univerzity Karlovy prof. Hampl.

Primátor Fink vyjádřil potěšení nad tím, že se v Hradci realizuje tak prestižní vědecká výstavba za 400 milionů korun, a zdůraznil její návaznost na další obory a význam kampusu pro město.

„Univerzitě Karlově pomůže na další cestě k vysoce mezinárodně respektované výzkumné univerzitě, která vážně aspiruje na to, zaujmout důstojné místo v jednom procentu nejelitnějších vzdělávacích institucí této planety,“ zmínil rektor Univerzity Karlovy prof. Hampl.

Děkan Farmaceutické fakulty prof. Hrabálek zůstává optimistou a doufá, že se výstavba kampusu nezastaví po první etapě.

„Je to malý krůček pro Lékařskou fakultu samotnou, ale velký skok pro rozvoj celého vysokého školství v rámci města Hradec Králové,“ parafrázuje děkan Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové prof. Červinka.

Po dokončení celého komplexu budov se v univerzitním kampusu budou nacházet 4 budovy farmaceutické fakulty a stejný počet budov lékařské fakulty včetně nadzemního koridoru k přechodu z jedné fakulty do druhé, vědecké centrum a také kongresové centrum.


  SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU


  Facebook

  X

  Instagram

  Threads

  16 646

  3 022

  2 612

  334


  #TWEETY

  ~PANORAMA

  @MENÍČKA  Koncept studie Velkého náměstí